Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

Kajetan Węsierski | 11.10.2021, 22:00

W dzisiejszym rankingu filmów skupimy się na prawdziwie wszechstronnym aktorze, który w swojej długiej karierze zaliczył już prawdopodobnie każdy możliwy gatunek. Przygotowaliśmy dla Was najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem, jakie warto dziś zobaczyć. Przez wzgląd na różnorodność aktorską bohatera tekstu, każdy powinien tu znaleźć projekt, który przypadnie mu do gustu. 

Po rankingach filmów z Jackiem Nicholsonem oraz Anthonym Hopkinsem (znajdziecie je kolejno w tym miejscu oraz tutaj), przyszła pora na powrót do nieco młodszego pokolenia aktorów z dzisiejszego Hollywood. Tym razem na tapet weźmiemy artystę, któremu niestraszna żadna rola - takiego, który potrafi odnaleźć się dosłownie w każdym gatunku i klimacie produkcji. Prawdziwy człowiek orkiestra sztuki filmowej. 

Jak się domyślacie, przedstawimy Wam dziś najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem. A na dowód wszechstronności aktorskiej mężczyzny, zobaczycie, jak wiele różnych typów produkcji pojawi się na poniższej liście. Jestem przekonany, że dosłownie każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Nie przedłużając więc, zerknijcie na pozycje, jakie dla Was wyselekcjonowaliśmy. A zaczniemy od tytułu, który jest nieco mniej znany…

Drugie Oblicze (2012) - TOP 10 - Ryan Gosling filmy

Produkcja z 2012 roku opowiada o Luke’u - zagubionym życiowo mężczyźnie, który jest przekonany, że dosłownie nic nie trzyma go na tym świecie. Gdy jednak pewnego dnia dowiaduje się, że ma syna, o którym nie wiedział, postanawia walczyć. Zamierza odzyskać swoje dawne życie i rodzinę, która może mu pomóc stanąć na nogi. Będzie musiał jednak nauczyć się, iż każda decyzja ma swoje konsekwencje. 

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

Idy Marcowe (2011) - TOP 9 - Ryan Gosling filmy

Tym razem dramat polityczny w reżyserii George’a Clooneya. Opowiada o Stephenie Meyersie, który przewodzi kampanii wyborczej na prezydenta USA w załodze Mike’a Morrisa. Niestety, gdy w jego życiu pojawia się pewna tajemnicza kobieta, zaczyna mącić mu w głowie i sprawia, iż ów zapomina o swoich obowiązkach. Mężczyzna będzie zmuszony raz jeszcze ustalić swoje priorytety.  

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

Nice Guys. Równi Goście (2016) - TOP 8 - Ryan Gosling filmy

Przezabawna komedia kryminalna sprzed pięciu lat skupia się na parze prywatnych detektywów, w których wcielają się Ryan Gosling oraz Russell Crowe. Niezły zespół, prawda? Wszystko rozgrywa się w latach 70. ubiegłego wieku, w niezwykle klimatycznym i słonecznym Los Angeles. Gdy dwójka odkrywa szyty grubymi nićmi spisek, rzucają wszystko i stawiają na rozwiązanie tej jednej sprawy. Cóż, decyzja na pewno nie ułatwi im życia. 

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

Blue Valentine (2010) - TOP 7 - Ryan Gosling filmy

Następny w zestawieniu jest głośny melodramat od Dereka Cianfrance, w którym obserwujemy wieloletnie małżeństwo próbujące raz jeszcze wskrzesić w sobie ten dawny ogień i uczucie, które nieco wygasło. Sama historia pokazuje wzloty i upadki pary, a prawdopodobnie wiele osób będzie w stanie się z nią utożsamić. Podczas seansu można się wzruszać, płakać, radować i złościć. Prawdziwy rollercoaster. 

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

Szkolny Chwyt (2006) - TOP 6 - Ryan Gosling filmy

Najstarszy film w naszym rankingu, gdzie wiele osób mogłoby Ryana nawet nie poznać! W tym przypadku mamy do czynienia z dramatem o Danie Dunne - pozornie zwyczajnym nauczycielu historii, który zmaga się z poważną przypadłością - jest uzależniony od narkotyków. Gdy jedna z uczennic dowiaduje się o jego problemie, decyduje się mu pomóc. To prowadzi do wielu różnych sytuacji, których nie chcę zdradzać. 

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

Big Short (2015) - TOP 5 - Ryan Gosling filmy

Pierwszą piątkę otwiera tytuł z iście gwiazdorską obsadą. W głównych rolach możemy oglądać Christiana Bale’a, Steve’a Carella, Brada Pitta i oczywiście Ryana Goslinga. Robi wrażenie, prawda? Dramat kręci się wokół krachu rynków finansowych z 2008 i wokół grupki ludzi, która mocno wzbogaciła się na całym przedsięwzięciu. Adam McKay zaserwował nam naprawdę intrygującą produkcję.  

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

Pierwszy Człowiek (2018) - TOP 4 - Ryan Gosling filmy

W rankingu nie było jeszcze pozycji biograficznej, ale i na taką znajdzie się miejsce - zwłaszcza gdy mówimy o tak jakościowej produkcji, jak „First Man” w reżyserii Damiena Chazella. Film skupia się na Neilu Armstrongu (fragmencie jego życia) oraz doskonale znanej każdemu misji kosmicznej, która zakończyła się lądowaniem na księżycu. Jeśli nie widzieliście, nadrabiajcie - choćby dla samych efektów specjalnych. 

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

La La Land (2016) - TOP 2 - Ryan Gosling filmy

Na drugim miejscu ląduje musical od Damiena Chazella (tego samego, który odpowiadał za „Pierwszego Człowieka”). Wszystko kręci się tu wokół dwójki zakochanych - pianisty jazzowego, Sebastiana oraz aktorki, Mii. Nie trzeba wiele dodawać, a jeśli ktoś wątpi, czy warto, najlepiej wspomnieć, że film doczekał się aż sześciu Oscarów i siedmiu Złotych Globów. Iście rekordowa produkcja z wybitnym udźwiękowieniem. 

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

Drive (2011) - TOP 1 - Ryan Gosling filmy 

I choć bardzo cenię wspomniany musical, to najlepszym filmiem z Ryanem Goslingiem jest dla mnie „Drive”, który debiutował dekadę temu. Pewien tajemniczy kierowca żyje niejako w dwóch formach - za dnia pracuje jako kaskader, a nocami działa pod przykrywką jako kierowca dla gangsterów. Gdy jednak w jego życiu pojawia się kobieta, dla której traci głowę, zaczyna też tracić panowanie nad swoim dynamicznym życie. To trzeba zobaczyć! 

Najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem - TOP 10

Ryan Gosling filmy - Podsumowanie 

I kolejna dyszka za nami! Znaleźliście w tym rankingu filmów pozycję, która przykuła Waszą uwagę? Mam nadzieję, że tak! Standardowo, jak w każdym podobnym artykule, tu również zaznaczam, że choć starałem się zestawić moje wyboru z ogólnymi ocenami ze strony krytyków, nie dało się całkowicie wyeliminować subiektywnego podejścia. Jeśli więc są najlepsze filmy z Ryanem Goslingiem, które Waszym zdaniem powinny się tu trafić - wspomnicie o nich w sekcji komentarzy. Jak zawsze - miłego seansu. 

cropper