Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Kajetan Węsierski | 08.10.2021, 21:30

W dzisiejszym rankingu filmów skupimy się na aktorze, który bardzo często kojarzy się z różnego rodzaju produkcjami historycznymi - jak jednak dowiedzie poniższa lista, świetnie wypadał także w innych gatunkach. Nie mam żadnych wątpliwości, że wśród najlepszych filmów z Anthonym Hopkinsem znajdzie się sporo producji, które doskonale kojarzy absolutnie każdy - niemniej, wciąż warto sprawdzić! 

Nowy dzień, więc kontynuujemy serię rankingów filmów na naszym portalu. Tym razem ponownie aktor, który stał się przez dekady ikoną Hollywood, a dziś jego nazwisko wybrzmiewa bardzo głośno w kontekście największych hitów pełnometrażowych ostatnich lat. Już wczoraj było wyjątkowo mocno, gdy pisaliśmy o Jacku Nicholsonie (jeśli ominął Was tekst, zapraszam tutaj), a dziś mamy… 

Dalsza część tekstu pod wideo

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem! W zestawieniu pojawi się dziesięć produkcji, w których ów mężczyzna miał okazję występować. I zdecydowanie będzie w czym wybierać. Jestem przekonany, że lwią część projektów kojarzycie, Drodzy Czytelnicy, doskonale. Mówimy przecież o ogromnych tytułach. Zamiast jednak przeciągać ten wstęp, przejdźmy do głównej części, a więc samych filmów. Miłej lektury! 

Lew w Zimie (1968) - TOP 10 - Anthony Hopkins filmy 

Zaczynamy od najstarszej pozycji w rankingu - mówimy bowiem o filmie, który debiutował jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. Dramat historyczny opowiada o zjeździe rodu zorganizowanym przez samego Króla Anglii, Henryka II. Na dwór przybywają wszyscy potencjalni następny tronu - w tym także Książę Ryszard, w którego wciela się Anthony Hopkins. Decyzja musi zapaść, albowiem w innym wypadku królestwo będzie musiało zostać podzielone. 

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Tytus Andronikus (1999) - TOP 9 - Anthony Hopkins filmy 

Raz jeszcze produkcja historyczna (bohater naszego tekstu czuł się w takich produkcjach jak ryba w wodzie). Tym razem opowiadająca o wodzu legionów rzymskich, który po powrocie ze zwycięskiej wojny, musi złożyć ofiarę z człowieka. Wybór pada na najstarszego syna gockiej królowej. Pomimo jej sprzeciwów, dochodzi do morderstwa, co pobudza w niej rządzę zemsty. Za swoje błędy trzeba płacić. 

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Prawdziwa Historia (2005) - TOP 8 - Anthony Hopkins filmy

Dalej w naszym rankingu znajduje się biograficzny film o Burcie Munro. Mężczyzna od zawsze marzył o starcie w wyścigu Bonneville, a w pewnym momencie życia zdecydował, że postawi wszystko na jedną kartę i spróbuje nie tylko wziąć udział w zawodach, ale także je wygrać i pobić rekord prędkości. Film warto obejrzeć, a zachęcające są bez wątpienia słowa samego Hopkinsa, który stwierdził, że to „najlepsza rola, jaką miał okazję zagrać”. 

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Thor: Ragnarok (2017) - TOP 7 - Anthony Hopkins filmy

Kolejny jest film, który w moim prywatnym rankingu Marvel Cinematic Universe zajmuje pierwsze miejsce. Niemała w tym zasługa reżysera, albowiem Taika Waititi doskonale zrozumiał, w jaki sposób należy podejść do tego gatunku, aby przedstawić coś niebywale świeżego. Sam Hopkins wcielał się tu w Odyna, a jego przemowa w pewnym momencie filmu naprawdę zapada w pamięć. 

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Powrót do Howards End (1992) - TOP 6 - Anthony Hopkins filmy

Jeśli lubicie filmy kostiumowe, to zdecydowanie warto zwrócić swoją uwagę ku „Howards End” z 1992 roku. Melodramat słynie ogromną liczbą wątków i licznymi intrygami, które coraz szybciej i z większą intensywnością wychodzą na jaw. Anthony Hopkins wciela się tu we wdowca, który po śmierci żony, zdaje się nieco zagubiony - głównie pod względem tego, co zrobić z ostatnią wolną swojej zmarłej ukochanej. 

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Człowiek Słoń (1980) - TOP 5 - Anthony Hopkins filmy

Kolejna produkcja biograficzna - tym razem od Davida Lyncha. Historia opowiada o Johnie Merricku, który przez wzgląd na rzadką chorobę, która zdeformowała jego ciało, nazywany był „człowiekiem słoniem”. Sprawą zainteresował się angielski lekarz, Dr Frederick Treves, który postanowił zbadać nietypową przypadłość i to, co ona kryje. Zamiast tego, odkrył, co siedzi w środku mężczyzny tak zmęczonego przez życie. 

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Okruchy Dnia (1993) - TOP 4 - Anthony Hopkins filmy

Tuż za podium uplasował się film obyczajowy, który opowiada o kelnerze cierpiącym na pracoholizm (tego znakomicie gra Anthony Hopkins). Gdy po latach zaczyna rozumieć, że to nie kariera powinna być jednym i fundamentalnym elementem życia, decyduje się odnaleźć kobietę, z którą miał okazję kiedyś dzielić zawód. Dawne uczucie pcha go do działania, ale zadanie to nie będzie bynajmniej łatwe. 

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Ojciec (2020) - TOP 2 - Anthony Hopkins filmy

Najnowszy film w całym zestawieniu i najlepszy dowód na to, ze choć Anthony Hopkins ma już swoje lata na karku, wciąż potrafi pokazać na ekranie naprawdę spore pokłady niepodważalnych umiejętności. W tym filmie wciela się w cierpiącego na demencję starca, który pomimo starań córki, zamierza pozostać niezależny. Piękna opowieść, która poruszy nawet najbardziej lodowate serca. Zresztą, dwa Oscary mówią same za siebie. 

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Milczenie Owiec (1991) - TOP 1 - Anthony Hopkins filmy

I tron, który był zarezerwowany wyłącznie dla jednej pozycji. Nie wyobrażam sobie, abym mógł tu napisać o innym filmie, niż właśnie o „Milczeniu Owiec”. O tym tytule wspominałem już przy okazji kilku różnych rankingów i zawsze zasługuje, by po prostu tam trafić. Fenomenalny thriller i produkcja, która na zawsze wbiła Hannibala Lectera na karty popkultury. Jeśli jest ktoś, kto jakimś cudem nie oglądał… Nie zwlekaj, bo na pewno się nie zawiedziesz! 

Najlepsze filmy z Anthonym Hopkinsem - TOP 10

Anthony Hopkins filmy - Podsumowanie 

Ranking filmów dobiegł końca - znaleźliście tu produkcje, których szukaliście? Mam nadzieję, że tak! Oczywiście dobrych tytułów z głównym bohaterem tego tekstu można znaleźć więcej, albowiem występować w naprawdę sporej liczbie jakościowych projektów. Jak to bywa w tego typu zestawieniach, nie obyło się bez subiektywnych wyborów. Jeśli więc Waszym zdaniem czegoś zabrakło, koniecznie wspomnijcie w komentarzach o najlepszych filmach z Anthonym Hopkinsem, które powinny się tu znaleźć. 

Kajetan Węsierski Strona autora
Gry są z nim od zawsze! Z racji młodego wieku, dojrzewał, gdy zdążyły już zalać rynek. Poszło więc naturalnie z masą gatunków, a dziś najlepiej bawi się w FIFIE, produkcjach pełnych akcji oraz przygód, a także dziełach na bazie anime i komiksów Marvela. Najlepsza gra? Minecraft. No i Pajączek od Insomniac Games.
cropper