Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Kajetan Węsierski | 07.10.2021, 21:30

Prawdopodobnie jedna z największych legend Hollywood i człowiek, który choć od ponad dekady siedzi już na zasłużonej emeryturze, to w trakcie swojej długiej kariery zaliczył tak wiele występów, że dziś błędem byłoby ich nie wymienić. W naszym rankingu filmów znajdziecie więc 10 najlepszych pozycji z Jackiem Nicholsonem. Jeśli którejś z nich nigdy nie widzieliście - koniecznie nadrabiajcie! 

Kolejny dzień, kolejny ranking filmów i kolejne głośne nazwisko, które zdążyło zbudować swoją legendę w Hollywood. Tym razem aktor, który jest bez wątpienia jedną z najbardziej kultowych postaci w historii kinematografii. Trudno znaleźć osobę, która nie słyszała jego nazwiska i podobnież trudne może być znaleźć taką, która nigdy w życiu nie widziała żadnej pełnometrażowej produkcji, w której ów by wystąpił. 

Skupimy się bowiem na najlepszych filmach z Jackiem Nicholsonem. Wybranie dziesięciu nie będzie na pewno łatwym zadaniem, ale samo przedstawienie ich bez dwóch zdań będzie czymś skrajnie przyjemnym - w jego długiej karierze pojawiło się tak wiele kapitalnych produkcji, że z uśmiechem na twarzy będę je sobie przypominał, opisując dla Was w skrócie, o czym opowiadają. Przejdźmy więc do rzeczy. 

Ostatnie Zadanie (1973) - TOP 10 - Jack Nicholson filmy

Zaczynamy od najstarszej produkcji na liście - i od razu z grubej rury. „The Last Detail” to historia o dwóch marynarzach, którzy dostają pozornie zwyczajne zadanie, aby eskortować młodego faceta do więzienia. Przeprawa trwa kilka dni, a obaj szybko zrozumieją, że choć są starsi, to nie wiek definiuje rozumienie życia oraz to, ile się w nim przeszło. Piękna historia, na której można śmiać się i płakać. 

Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Lepiej być nie może (1997) - TOP 9 - Jack Nicholson filmy

Kolejna pozycja opowiada o Melvinie (Jack Nicholson), pisarzu szukającym weny do kontynuowania prac nad najnowszą powieścią. Mężczyzna znany jest ze swojego osamotnienia i sporego dystansu do reszty społeczeństwa. Jedyną osobą, przed którą się otwiera, jest piękna kelnerka z restauracji niedaleko jego domu. Błyskawicznie okazuje się, iż mogą sobie wzajemnie bardzo pomóc. 

Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Schmidt (2002) - TOP 8 - Jack Nicholson filmy

Stosunkowo nowa produkcja, albowiem debiutująca 19 lat temu, opowiada nam o emerycie, który czuje się zagubionym na nowym etapie życia. Nie potrafi się odnaleźć i szybko decyduje, że przesiadywanie w jednym miejscu i czekanie na koniec egzystencji nie ma sensu. Postanawia po latach rozłąki odwiedzić córkę i pomóc jej z wyborami, z którymi musi się mierzyć. A tak ogromna dawka doświadczenia zawsze się przyda. 

Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Batman (1989) - TOP 7 - Jack Nicholson filmy

Nie może zabraknąć także czegoś dla fanów uniwersum DC i superbohaterów! Jack Nicholson wcielił się przecież w samego Jokera w serii o Batmanie od Tima Burtona. I dość powiedzieć, że skradł show. Pokazał, co znaczy dobre aktorstwo, a jego fenomenalny występ przyćmił nawet Michaela Keatona, który wchodził wtedy w buty Człowieka-Nietoperza. Jeśli nigdy nie oglądaliście, koniecznie nadróbcie. 

Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Ludzie Honoru (1992) - TOP 6 - Jack Nicholson filmy

Jack Nicholson to prawdziwy talent, a najlepszym dowodem jest to, że on naprawdę potrafił przyćmiewać innych na ekranie. W tym filmie występuje z takimi artystami jak Tom Cruise, Demi Moore czy Kevin Bacon. I co? I wciąż najłatwiej zapamiętać bohatera naszego tekstu. W „Ludziach Honoru” ponownie udowadnia, jak swobodnie czuje się w roli antagonisty i prawdziwego dupka

Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Zawód: Reporter (1975) - TOP 5 - Jack Nicholson filmy

Dalej w rankingu filmów jest pozycja, która mocno zapada w pamięć, a jednocześnie wymaga sporego skupienia, by się w niej nie zgubić. Przedstawia nam osobę Davida Locke’a (w tej roli oczywiście Jack Nicholson), który podejmuje dość niecodzienną decyzję. Znudzony swoim dotychczasowym życiem, postanawia przyjąć tożsamość zmarłego faceta, na którego zwłoki przypadkowo trafił w jednym z afrykańskich hoteli. 

Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Chinatown (1974) - TOP 3 - Jack Nicholson filmy

Podium otwiera kapitalny film od Romana Polańskiego! Jack Nicholson wciela się tu w prywatnego detektywa, który podejmuje się rozwiązania bardzo skomplikowanej sprawy. Szybko okazuje się jednak, iż nie będzie to bynajmniej jedna z wielu typowych akcji, a intrygi będą się wręcz mnożyły. Fantastyczny hołd dla kina noir lat 30. ubiegłego wieku i produkcja, która nawet dziś zdaje się świeża. 

Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Lot Nad Kukułczym Gniazdem (1975) - TOP 2 - Jack Nicholson filmy

Drugie miejsce, ale śmiało mogę napisać, że niczym nie odstaje od pierwszego. Kapitalny film o przestępcy, który chcąc uniknąć kary wylądowania za kratkami, zaczyna udawać chorego psychicznie. Władze mu wierzą, więc ten zostaje wysłany do psychiatryka. Tam okazuje się, że być może lepiej było zwyczajnie trafić do więzienia. Szpital daleki jest bowiem od przyjaznej placówki - rządzony twardą ręką, wywołuje strach u pacjentów. 

Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Lśnienie (1980) - TOP 1 - Jack Nicholson filmy

Najgłośniejszy film z Jackiem Nicholsonem, a przy tym jeden z najgłośniejszych horrorów i jedna z najgłośniejszych adaptacji powieści samego Stephena Kinga. Nie sądzę, abym mógł wskazać osobę, która nigdy o tej pozycji nie słyszała. Dziś jest to obiekt kultu i pewien fenomen, który na stałe zapisał się dużymi literami na kartach historii kina. A sam aktor bardzo mocno się do tego przyczynił. Pozycja z gatunku „trzeba obejrzeć”! 

Najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem - TOP 10

Jack Nicholson filmy - Podsumowanie 

Mocne tytuły, prawda? Musicie przyznać, że najlepsze filmy z Jackiem Nicholsonem to prawdziwy top. W zasadzie trudno znaleźć powyżej taki, który wyróżniałby się na minus. Z tego względu miejsca traktujcie, proszę, z dystansem. Jeśli są różnice - to wręcz marginalne. Każdy z tych filmów zasługuje, by go obejrzeć. Wszystkie mają ogromny poziom i niemała w tym zasługa głównego aktora. 

cropper