Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

Kajetan Węsierski | 01.10.2021, 21:30

Lubicie motyw wampirów w popkulturze? Trzeba śmiało założyć, że to jeden z najbardziej popularnych elementów dzieł grozy - również w produkcjach odcinkowych. I to właśnie je weźmiemy dziś na tapet. Przygotowaliśmy dla Was najlepsze seriale o wampirach, jakie możecie obecnie obejrzeć. Pojawi się sporo różnych gatunków oraz wiele form podjęcia do tego typu wątków, więc ranking seriali może przypasować wielu ludziom. 

Krwiopijcy od setek lat stanowią ogromną inspirację dla twórców przeróżnych rodzajów dzieł - od obrazów, przez książki, aż po gry, filmy i produkcje odcinkowe. Te ostatnie weźmiemy dziś na tapet w naszym rankingu. Chciałbym przedstawić Wam najlepsze seriale o wampirach, jakie debiutowały na przestrzeni kilku minionych dekad. Jestem przekonany, że będzie w czym wybierać, więc bez przedłużania - przejdźmy do rzeczy! 

Być Człowiekiem (2011-2014) - TOP 10 - Seriale o wampirach

Zestawienie otwieramy serialem, który debiutował równo dziesięć lat temu. Kanadyjska produkcja od stacji Syfy, w której przedstawiono nam perypetie trzech nietypowych mieszkańców jednego domu - ducha, wilkołaka oraz wampira. Cała trójka pragnie żyć normalnie, niczym zwykli ludzie, ale nie będzie to bynajmniej proste. Brzmi jak komedia? Nic bardziej mylnego - to naprawdę intrygujący horror. 

Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

Dom Grozy (2014-2016) - TOP 9 - Seriale o wampirach

Ten trwający trzy sezony serial wysyła nas prosto do Londynu okresu wiktoriańskiego, gdzie dochodzi do spotkania największych legend powieści grozy - Frankensteina, Draculi oraz Doriana Graya. W tym samym momencie w mieście zaczynają dziać się bardzo dziwne rzeczy i dochodzi do bestialskich zbrodni - policja oraz śledczy tamtych czasów robią wszystko, aby odnaleźć winnych brutalnym czynom. 

Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

Kaznodzieja (2016-2019) - TOP 8 - Seriale o wampirach

Fantastyczna produkcja od AMC, która zamknęła się w czterech sezonach, cały czas dociera do nowych odbiorców. I to bardzo dobrze - zasługuje bowiem, by trafiać do jak największej rzeszy fanów. Studio stworzyło produkcję, która może się podobać. Obserwujemy tu wampira oraz tytułowego kaznodzieję i jego dziewczynę - cała trójka decyduje się wyruszyć w podróż, której końcem ma być spotkanie z samym Bogiem. 

Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

The Originals (2013-2018) - TOP 7 - Seriale o wampirach

Świetna pozycja od Julie Pelc, w której możemy poznać najstarszą rodzinę wampirów na świecie. Jej członkowie postanawiają przybyć do Nowego Orleanu - choć bliżej prawdy będzie, iż chcą tam „wrócić”, bowiem sami odpowiadali za jego powstanie przed setkami lat. Na miejscu napotykają całą masę komplikacji oraz zmian, które zaszły przez lata w „ich własności”. Pięć sezonów pełnych przeróżnych perypetii. 

Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

Castlevania (2017-2021) - TOP 6 - Seriale o wampirach

Jedna z najgłośniejszych animacji od Netflixa, więc nie mogło jej tu zabraknąć. Można było odnieść wrażenie, że każdy kolejny sezon był lepszy, a bazowanie na kultowej serii gier okazało się strzałem w dziesiątkę. Krew lała się litrami, a intensywność oraz fabuła nabierały napędu z każdym odcinkiem. Zdecydowanie warto zapoznać się z tym tytułem, jeśli jeszcze nie mieliście okazji - nie będzie zawodu. 

Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

Buffy: Postrach Wampirów (1997-2003) - TOP 5 - Seriale o wampirach

Pierwszą piątkę otwiera chyba największy klasyk, albowiem trwająca siedem sezonów przygoda tytułowej Buffy oraz Xandera, którzy decydują się podjąć walkę z niezwykle groźnymi wampirami. Jak możecie się domyślić, nie jest to zadanie łatwe, ale bez wątpienia mówimy o grze wartej świeczki. W końcu życie ludzkie jest najcenniejszą wartością, a walka o nie zasługuje na pochwałę. 

Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

Czysta Krew (2008-2014) - TOP 4 - Seriale o wampirach

Niedaleko podium uplasował się serial „True Blood”, który ciągnął się (w pozytywnych znaczeniu) przez długie siedem sezonów. Obserwowaliśmy w ich trakcie niejaką Sookie Stackhouse, która posiadła mistyczną moc czytania w myślach. Sprawia to, że bardzo trudno jest jej przebywać z normalnymi ludźmi. Szuka więc bliskich wśród wampirów, do których głów nie jest w stanie zaglądać.

Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

Anioł Ciemności (1999-2004) - TOP 3 - Seriale o wampirach

Serial akcji o wampirach? Gdy za reżyserię odpowiada Joss Whedon, nie powinno to dziwić. Poznajemy tu Codrelię oraz Angela, którzy przeprowadzają się do Los Angeles, by wspierać osoby prześladowane przez demony - również te krwiożercze. Mamy więc bardzo nietypowe podejście do sprawy, ale motyw odkupienia win jest tu widoczny już od pierwszych odcinków. Pozycja warta poznania. 

Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

Co robimy w ukryciu (2019-) - TOP 2 - Seriale o wampirach

Kapitalna komedia i fenomenalny serial. Najnowsza pozycja w całym zestawieniu i z miejsca ląduje na drugim miejscu podium. Dlaczego? Po prostu ją obejrzyjcie. Jeśli kojarzycie Taikę Waitiego i lubicie jego podejście do humoru, poczujecie się tu jak w domu. Tylko on mógł wpaść na tak pokręcony pomysł i zrealizować wszystko z takim rozmachem. A każdy kolejny sezon zdecydowanie dostarcza uśmiechu! 

Najlepsze seriale o wampirach - TOP 10 

Seriale o wampirach - Podsumowanie 

I jak? Natknęliście się na jakiś serial, w którym soczyście zanurzycie swoje kły? Starałem się dobrać pozycje tak, aby pojawiły się nieco nowszych oraz te, które traktowane są jako większe klasyki. Prócz tego spróbowałem dobrać kilku różnych przedstawicieli gatunków - w naszym rankingu seriali są więc romanse, dramaty, horrory, a nawet fenomenalne komedie, które będą w stanie Was rozbawić. 

Jedno jest pewne - najlepsze seriale o wampirach to naprawdę wysoki poziom. Niezależnie od tego, czy ta tematyka jest Wam bliska, czy zupełnie obca, jest w czym wybierać. Mam nadzieję, że trafiliście na projekt, który z samego opisu przypadł Wam do gustu i zachęci do lepszego zgłębienia tego, co dzieje się na ekranie. Na koniec pozwolę sobie przypomnieć, że oczywiście jest to wybór subiektywny, a jeśli macie inne zdanie - zachęcam do komentarzy. 

cropper