Hyde Park - Najlepsza gra na smartfona, w jaką graliście

Hyde Park - Najlepsza gra na smartfona, w jaką graliście

Roger Żochowski | 17.07.2021, 09:00

Zbliżająca się premiera The Wiedźmin: Pogromca Potworów, który może stać się nowym smartfonowym hitem, to doskonała okazja, by zapytać Was o ulubione tytuły, w które graliście/gracie na komórkach. 

Hyde Park - Najlepsza gra na smartfona, w jaką graliście
Roger: Na smartfonach gram niewiele, ale nie da się ukryć, że szajba na punkcie Pokemon GO swego czasu ogarnęła zarówno mnie jak i moją partnerkę. Potrafiliśmy poświęcić na odwiedzanie Pokestopów, chodzenie po mieście, by wykluły się jajka, czy na samo polowanie na stworki prawie cały weekend. Jednocześnie udało nam się dzięki Pokemon Go nie raz spędzić miło czas na rowerach, odwiedzając miejsca w naszym mieście, o których nie mieliśmy zielonego pojęcia. 

Na pewno masę czasu spędziłem też grając w Węża na Nokii 3310, a z gier, które jeszcze przychodzą mi do głowy, warto wspomnieć smartfonowego Mario, Raymana czy kolejne odsłony wyścigowego Asphalt. Final Fantasy XV Pocket Edition również sprawdzałem z ciekawości, a z nowych gier widziałe przenośna wersja Castlevania: Symphony Of The Night i Genshin Impact.


Hyde Park - Najlepsza gra na smartfona, w jaką graliście
Wojtek: Trudno mi wymienić jedną najlepszą, bo często zdarza mi się instalować nowe produkcje na smartfornie, ale na pewno mogę polecić tytuł, który właśnie nadciąga. Testy Diablo Immortal sprawiły, że grałem dosłownie w każdym miejscu, by zrobić szybką misję i pchnąć fabułę do przodu. Wiem, wiem, że nie każdy jest przekonany do tej propozycji, ale gdy już tytuł trafi na rynek – naprawdę warto dać mu szansę.

Deweloperzy zadbali o kilka ułatwień względem znanej rozgrywki, ale pod wieloma względami to faktycznie „normalne Diablo”. Gra będzie dostępna w modelu biznesowym free-2-play i podobno system nie wpłynie na wrażenia... Jak będzie ostatecznie? Trudno mi powiedzieć, jednak sam czekam na pełną premierę (będzie nowa zawartość względem alfy) i chętnie pobiegam po lokacjach.


Hyde Park - Najlepsza gra na smartfona, w jaką graliście
Maciek: Jaka była najlepsza gra na smartfona w jaką grałem? Głównie grywam w wyścigi, bardzo lubię Forzę Street oraz Asphalt 9: Legends, w którym zresztą wygrałem w konkursie organizowanym przez markę Xiaomi i POCO. Gry wyścigowe sprawiają mi mnóstwo radości na smartfonie, ale idealnie do tego typu rozgrywki sprawdzają się też takie "runnery" jak Temple Run 2 czy najnowszy Crash Bandicoot: On The Run. Czekam jednak z niecierpliwością na wspomniane przez Wojtka Diablo Immortal, które może całkiem odmienić moje podejście do gier smartfonowych.

Ostatnio grałem w Beyond a Steel Sky dostępne w Apple Arcade. Nie sądziłem, że gry na iPhone'a mogą być aż tak ładne i aż tak rozbudowane. Natomiast najlepsza gra mobilna jaką kiedykolwiek odpaliłem to... Call of Duty: Mobile. Głównie dlatego, że nie mogę się od niej oderwać i odpalam regularnie na krótkie sesje. Sprawia mi mnóstwo radości. Swoją drogą, przeszedłem na telefonie zarówno GTA Vice City jak i San Andreas. Jestem już wystarczająco szalony, czy jeszcze nie? 


Hyde Park - Najlepsza gra na smartfona, w jaką graliście
Igor: Najlepsza gra... Ciężko byłoby wybrać, bo jest sporo fajnych i sporo gniotowatych, ale nie ma zbyt wielu takich co zapadły mi w pamięć. Na pewno mnóstwo cisnę w Pokemon GO, trochę się bawię w klikadłach pokroju Tap Empire czy też AdVenture Captalist. Staram się wypróbować każdą mobilną grę opartą na konsolowych IP, a więc mam pobranego Crasha, Call of Duty: Mobile, Fist of the North Star czy też Forza Street.

Niestety żadna z nich na długo nie zapada w pamięć, choć udało mi się na przykład skończyć Rayman: Jungle Run. Bardzo czekam na Diablo 3 Mobile (bo takim czymś jest to mobilne Diablo: Immortal) oraz remastery Final Fantasy 1-6.  Sam nie gram za dużo nawet w stworzone przez siebie gry pokroju Cooking Festival (psst... polecam dla partnerek i dzieci).

cropper