Hyde Park - pierwsza gra, jaką uruchomiłeś na PlayStation 2

Hyde Park - pierwsza gra, jaką uruchomiłeś na PlayStation 2

Roger Żochowski | 23.05.2021, 09:00

Idziemy za ciosem, bo niedawny Hyde Park z pytaniem o pierwszą grę uruchomioną na Szaraku cieszył się sporym zainteresowaniem. Przeskakujemy jedną generację konsol Sony do góry - pamiętacie jaki tytuł odpaliliście jako pierwszy na PlayStation? 

Hyde Park - pierwsza gra, jaką uruchomiłeś na PlayStation 2
Roger: Pamiętam, że pierwsze gry na PS2 nie wyglądały tak, jakbyśmy mieli do czynienia z nową generacją. Był to w sumie spory zawód, bo po przeskoczeniu z grafiki 2D na 3D, człowiek oczekiwał kolejnego, dużego kroku i "fotorealistycznej" grafiki. Zwłaszcza gdy czytał, że Saddam Husajn chciał z pomocą konsoli Sony podbić świat. Jeśli pamięć mnie nie myli pierwszym tytułem, jaki odpaliłem na Czarnuli był Ridge Racer V. Choć sam model jazdy mi się podobał (czyste arcade), oprawa to był spory zawód. Również osadzenie tras praktycznie w tej samej, monotonnej scenerii nie pomagało i nijak miało się do Ridge Racer Type 4, który na Szaraku był moją ulubioną odsłoną serii. 

Tak naprawdę pierwszą grą, która faktycznie pokazała mi, że mam do czynienia z nową generacją był Tekken Tag Tournament, do dzisiaj jedna z moich ukochanych gier na PS2. 


 

cropper