Co oglądać w weekend - Amazon Prime, Netflix, HBO

Co oglądać w weekend - Amazon Prime, Netflix, HBO

Dawid Ilnicki | 13.05.2021, 22:30

W najbliższym tygodniu najbardziej interesujące pozycje pojawią się na Netflixie, gdzie będziemy mogli obejrzeć zarówno nowe, ciekawe produkcje, jak i klasyczne filmy. Warto również zwrócić uwagę na jedną, stosunkowo świeżą propozycję na HBO GO, a także premierowy serial od Amazon Prime.

Jesteśmy coraz bliżej otwarcia kin, które ma nastąpić już 21 maja i od razu pojawią się wyczekiwane premiery filmowe. Póki co przyglądamy się jednak ofercie Netflixa, HBO GO i Amazon Prime.

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

Gigant streamingowy przygotował kilka interesujących nowości serialowych i filmowych. Zaczynając od tych pierwszych warto zwrócić uwagę na mini-serię “Halston”, zrealizowaną przez Sharra White’a, do współpracy ze znanym twórcą horrorów Ryanem Murphym. Ma ona przedstawić dzieje uznanego projektanta mody Roya Halstona Frowlicka, którego zagrał tu Ewan McGregor. Z kolei w rolę znanego reżysera, Joela Schumachera wcielił się Rory Culkin. Premiera tej produkcji będzie miała miejsce w piątek.

Tego samego dnia na stronę Netflixa trafia druga część nietuzinkowego serialu animowanego o niepozornym tytule “Miłość, śmierć i roboty”, antologii krótkich filmików należących do przeróżnych podgatunków fantastyki. Jednym z producentów serialu jest David Fincher. Długość poszczególnych epizodów nie przekracza 20 minut, a więc warto się z nimi zapoznać przed startem drugiej części, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Kończąc zapowiedzi serialowe warto powiedzieć także o czwartkowej premierze czwartego sezonu popularnej “Castlevanii”

Już od środy można oglądać nowy film Alexandra Aja, który recenzował już Piotrek. Francuz zyskał popularność za sprawą wyjątkowo krwawego horroru “Blady strach”, później zrealizował wiele produkcji należących do kina grozy m.in. remake klasycznego “Wzgórza mają oczy”. Jego najnowsza propozycja: “Tlen” to z kolei obraz z gatunku science-fiction, w którym grana przez Melanie Laurent kobieta budzi się w kriokomorze nie pamiętając jak się tam znalazła. Obok znanej choćby z "Bękartów Wojny" aktorki wystąpił również Mathieu Amalric. 

Drugą nową propozycją Netflixa w gwiazdorskiej obsadzie jest film Joe Wrighta “Kobieta w oknie” z Amy Adams, Gary’m Oldmanem, Julianne Moore i Anthony’m Mackie. To ekranizacja bestsellerowej powieści A.J. Finna, zapowiadająca się na rasowy thriller, którego bohaterką jest cierpiąca na agorafobię kobieta, obserwująca swoich nowych sąsiadów.  Film będzie można zobaczyć od piątku.

Najbliższy tydzień będzie też dobry dla amatorów filmowej klasyki. Na Netflixa trafiają bowiem m.in. “Nieśmiertelny”, klasyk ery VHS  z Christopherem Lambertem i Seanem Connerym, “Terminator 2”, jeden z najlepszych sequeli w historii kina, “Ucieczka z Nowego Jorku” Johna Carpentera, w której słynnego Snake’a Plisskena zagrał Kurt Russell, “The Doors” Olivera Stone’a z pamiętną rolą Vala Kilmera jako Jim Morrison, a także “United 93” Paula Greengrassa opowiadające o tragicznych wydarzeniach z 11 września 2001 roku , “Boyhood” Richarda Linklatera i „Brokeback Mountain” Anga Lee. Te i wiele innych produkcji będzie można zobaczyć od niedzieli. 

HBO GO

Od niedzieli na stronie HBO GO będzie można obejrzeć jeden z najlepszych horrorów zeszłego roku, czyli australijskie “Relic”. Debiut reżyserski Natalie Eriki James podejmuje ważną kwestię starzenia się osób bliskich w rodzinie. Bohaterkami są bowiem Kay i jej córka Sam, które przybywają do posiadłości matki pierwszej z nich Edny, która w tajemniczych okolicznościach znika, a później nagle się odnajduje. Pierwszorzędnie zrealizowany obraz w pewnym sensie wpisuje się w nurt horrorów psychologicznych, przy tym nawiązuje również do opowieści o nawiedzonych domach. Z pewnością warto nadrobić tę produkcję, jeśli jeszcze jej nie widzieliście. 

Prócz tego na HBO GO tradycyjnie będzie można zobaczyć kilka mniej znanych tytułów. Takimi są chwalony włoski dramat “Osamotniona”, interesująco zapowiadający się holenderski thriller “Czarna Wdowa” czy też fiński komediodramat “Siła przyzwyczajenia”. Jak zwykle w czwartek premierę ma również, tym razem już piąty, nowy odcinek serialu “Opowieść podręcznej”.

Amazon Prime

Szerokim echem powinna się odbić nowa premiera serialu Amazona, czyli “Kolej podziemna”, oparta na bestsellerowej powieści Colsona Whiteheada. Główną bohaterką jest młoda niewolnica Cory, starająca się uciec z plantacji w Georgii, którą ściga łowca nagród Ridgeway (zagra go Taron Egerton). Za serię odpowiada Barry Jenkins, zdobywca Oscara za scenariusz i reżyserię filmu “Moonlight”. Produkcja ma liczyć dziesięć odcinków. Ma się ona pojawić na stronie Amazon Prime w piątek. 

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper