Co oglądać w weekend – Netflix, HBO GO

Co oglądać w weekend – Netflix, HBO GO

Dawid Ilnicki | 06.05.2021, 22:30

Początek maja nie będzie specjalnie atrakcyjny, jeśli chodzi o premiery na platformach streamingowych, ale i tak warto zwrócić uwagę na kilka pozycji. Netflix zaproponuje widzom nowy, ciekawie zapowiadający się serial superbohaterski. Z kolei na HBO GO będzie można w końcu zobaczyć film, który miał być prawdziwym kinowym hitem w zeszłym roku.

29 maja mają zostać otwarte kina, tym razem dokładnie tego dnia planują otwarcie również multipleksy. Póki co jednak przyglądamy się ofercie Netflixa i HBO GO.

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

Tradycyjnie od piątku będzie można oglądać najciekawszą premierę tygodnia na Netflixie, którą tym razem będzie “Dziedzictwo Jowisza”. Ośmioodcinkowy serial został oparty na komiksie Marka Millara i Franka Quitely. Nazwisko tego pierwszego twórcy kojarzone jest już z wielkimi filmowymi hitami, wcześniej bowiem zekranizowano już jego dzieła, takie jak “Kingsman” czy “Kick-Ass”. Jego opowieści znane są z brutalności, taki jest również cykl “Jupiter’s Legacy”; w tym kontekście interesujący jest fakt, iż twórcą serialu jest Steven DeKnight, znany przede wszystkim z serii “Spartacus”. Daje to nadzieje na poważną, oryginalną serię choć oczywiście od razu pojawia się pytanie czy po sukcesach takich serii jak :”The Boys”, “Doom Patrol” czy nawet netflixowe “Umbrella Academy” jest jeszcze miejsce na jeden, podobny twór? 

Także siódmego maja na stronę Netflixa trafia w końcu trzeci sezon antologii “The Sinner”, którą łączy postać granego przez Billa Pullmana Harry Ambrose’a, zajmującego się bardzo nietypowymi zbrodniami. Pierwszy sezon tej serii, w której świetną rolę zagrała Jessica Biel, był znakomity i jeśli go nie widzieliście to zdecydowanie polecam go nadrobić. Choć drugi zdecydowanie nie dorównał premierowemu i tak pozostawił po sobie całkiem niezłe wrażenie, ponownie proponując zastąpienie typowej formuły whodunnit na whydunnit, koncentrując się na motywach sprawcy danej zbrodni. Choć zadanie to wydaje się karkołomne podobne produkcje pojawiają się coraz częściej.

Interesującą serią dokumentalną mogą być “Synowie Sama”, czteroodcinkowy serial opowiadający o serii morderstw powiązanych z działalnością sekty satanistycznej, którą rozpracowywać zaczął dziennikarz Maury Terry. Czy jednak rzeczona organizacja naprawdę istniała czy była tylko wymysłem zaniepokojonego całą sprawą reportera? O tym można się przekonać od środy. Tego samego dnia na stronę trafia film “Szybcy i wściekli: Hobbes i Shaw”, spin-off do serii “Fast and Furious” nakręcony przez znanego, choćby dzięki Johnowi Wickowi, Davida Leitcha. 

HBO GO

Na HBO po ponad roku od światowej premiery trafia film “Mulan”, który stał się jedną z pierwszych filmowych ofiar pandemii koronawirusa, a jednocześnie jego dystrybucja pokazała, że na tym rynku zachodzą istotne zmiany. Premiera kosztującego blisko 200 milionów dolarów widowiska była wielokrotnie przekładana, a w sierpniu 2020 roku obraz trafił na platformę Disney+. Częściej niż o jego poziomie rozpisywano więc o problemach dystrybucyjnych, a także kontrowersjach, biorących się głównie z próby sformatowania dzieła w taki sposób, by odniosło sukces również w Chinach, co ostatecznie zakończyło się niepowodzeniem. Ci, którzy jeszcze go nie widzieli będą mogli nadrobić zaległości od niedzieli.

Od poniedziałku na HBO Go można oglądać klasyczną “Ucieczka z Alcatraz”. To przykład kolejnej, całkiem udanej współpracy pomiędzy aktorem Clintem Eastwoodem i reżyserem Donem Siegelem, którzy wcześniej wspólnie zrealizowali choćby słynny cykl o Brudnym Harry’m. Równie interesującą pozycją jest “Droga do szczęścia” Sama Mendesa z 2008 roku, film na którego planie ponownie spotkał się słynny duet z “Titanica”: Kate Winslet i Leonardo DiCaprio. Nominację do Oscara za grę w tym obrazie otrzymał jednak znakomity Michael Shannon, odtwarzający tu rolę drugoplanową. 

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper