Co oglądać w weekend – Netflix, HBO GO, Amazon Prime

Co oglądać w weekend – Netflix, HBO GO, Amazon Prime

Dawid Ilnicki | 08.04.2021, 22:30

W tym tygodniu, obok wartościowej filmowej klasyki, na serwisach streamingowych pojawi się kilka interesujących nowości. Celować w nich będzie przede wszystkim Netflix, na którym będzie można zobaczyć m.in. znaną, polską premierę z poprzedniego roku i nowe widowisko fantastyczne. Z kolei HBO przyciągać będzie przede wszystkim produkcjami już dobrze znanymi.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO GO i Amazon Prime.

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

Choć początkowo mówiono o premierze na TVP VOD ostatecznie to na stronie streamingowego giganta będzie miał swoją premierę ostatni film Piotra Domalewskiego “Jak najdalej stąd”, z pewnością jeden z najciekawszych filmów polskich 2020 roku, o którym już wcześniej wspominaliśmy. To kolejny obraz, który podobnie jak “Hejter” Jana Komasy, nie miał szczęścia do daty premiery kinowej, w końcu trafi jednak do szerokiej dystrybucji. Główną bohaterką obrazu jest nastolatka, która w obliczu tragicznych wydarzeń musi wyjechać do Irlandii. Na Netflixie od soboty.

Z kolei typowo rozrywkową propozycją jest film “Thunder Force”, który na trailerach wygląda na kolejną produkcję w żartobliwy sposób podchodzącą do konwencji kina superbohaterskiego. Komizm zasadza się tu zapewne na tym, że w rolę obrończyń ludzkości wcielają się dwie przyjaciółki z dzieciństwa, które niezbyt pasują do tego stereotypu. Film przyciąga niezłą obsadą: Melissa McCarthy, Octavia Spencer, Jason Bateman czy Bobby Cannavale, pytanie tylko ile jeszcze można wycisnąć z pomysłu, który pojawiał się ostatnio często (choćby w niezłym “Shazam”).

Poza tym warto zwrócić uwagę na dwie inne produkcje. Pierwsza to interesujący, półgodzinny film “Dwóch nieznajomych” (“Two distant Strangers”), nominowany do Oscara obraz krótkometrażowy, w którym obserwujemy bohatera, uwięzionego w pętli czasu, uwikłanego wciąż w tą samą awanturę z policjantem. W jednej z ról wystąpił świetny raper i aktor (“Mr. Robot”) Joey Bada$$, a produkcja wygląda na bardzo ciekawy filmowy eksperyment. Do zobaczenia od piątku. Swoje otrzymają również amatorzy koreańskich produkcji, bo tego samego dnia na Netflixie pojawi się “Noc w raju” Hoon Jeong Parka, scenarzysty m.in. głośnego “Ujrzałem diabła”, który sam ma już na koncie sześć filmów. 

HBO GO

W tym tygodniu HBO GO stawia przede wszystkim na powtórki filmowych hitów. W tym kontekście warto wspomnieć o tym, że od poniedziałku można na stronie obejrzeć jeden z najważniejszych filmów amerykańskich lat 70-tych, czyli “Chinatown”. Jeden z najsłynniejszych filmów noir, nakręcony przez Romana Polańskiego, który - obok “Dziecka Rosemary” zadecydował o wielkiej popularności reżysera w Stanach Zjednoczonych. Pamiętany również z uwagi na znakomite aktorstwo, przede wszystkim duetu Faye Dunaway - Jack Nicholson. Aktor, który wcielił się w rolę Jake’a Gittesa, kilkanaście lat później sam zrealizował film będący nieformalnym remakiem obrazu Polańskiego - “Dwóch Jake’ów”. Jest on jednak powszechnie uważany za ubogiego krewnego arcydzieła z 1974 roku, wartego powtórzenia lub zobaczenia pierwszy raz, jeśli jeszcze nie mieliście ku temu okazji.

Na stronę HBO Go trafiają też klasyki kina rozrywkowego XXI wieku. To przede wszystkim trzy części “Batmana” w reżyserii Christophera Nolana, które pozwoliły na dobre zapomnieć o dwóch częściach przygód Człowieka-Nietoperza, wyreżyserowanych w latach 90-tych, proponując widzowi zupełnie inną wizję przestępczego półświatka w Gotham. Na stronie od piątku. Dwa dni później bibliotekę HBO uzupełnią “Bękarty wojny”, jeden z najlepszych filmów Quentina Tarantino, który niedługo znika z Netflixa. 

Amazon Prime

Dziewiątego kwietnia na Amazon Prime pojawi się pierwszy sezon nowej antologii “Oni: Pakt”, której akcja została umieszczona w latach 50-tych, a widz obserwuje losy rodziny Afroamerykanów, którzy wyprowadzają się z Karoliny Północnej do Los Angeles. Wkrótce zarówno im, jak i lokalnym mieszkańcom zaczynają zagrażać siły nie z tego świata. Produkcja ta reklamowana jest jako horror, trudno zatem uniknąć skojarzeń z niedawną premierą serialu “W krainie Lovecrafta”, a także społecznego kina grozy spod znaku twórczości Jordana Peele’a. Serial będzie się składał z dziesięciu odcinków. 

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper