Co oglądać w weekend – Netflix, HBO GO, Amazon Prime

Co oglądać w weekend – Netflix, HBO GO, Amazon Prime

Dawid Ilnicki | 21.01.2021, 22:30

Ten tydzień nie zapowiada się specjalnie dobrze jeśli chodzi o premiery na serwisach streamingowych. Netflix będzie promował głównie głośny film z 2019 roku, a także polski serial, znanego wszystkim twórcy, zaś HBO przygotowało kilka mniej znanych, ale ciekawych filmów. Interesującą premierę serialową przygotował Amazon Prime.

W tym tygodniu przeglądamy oferty Netflixa, HBO Go i Amazon Prime.

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

Premierą tygodnia jest rzecz jasna drugi film Jordana Peele’a - “To My” (“Us”), który można zobaczyć od wtorku. Członek słynnego duetu Kay and Peele, który grywał w znanych produkcjach (choćby w pierwszym sezonie “Fargo”) zasłynął jako twórca horrorów dotykających kwestii społecznych, których przedstawicielami są “Uciekaj!” i właśnie obraz, który będzie można zobaczyć od tego tygodnia na Netflixie. Wizyta nieoczekiwanych gości zakłóca pewnej rodzinie sielski urlop w domku na plaży. Wkrótce okazuje się, że nie jest to wcale odosobniony przypadek… Film oczywiście podzielił widownię niemal na pół, dlatego też warto samemu wyrobić sobie zdanie na jego temat.

Tego samego dnia na stronę Netflixa trafia serial “Służby specjalne” Patryka Vegi. Nazwisko twórcy oczywiście nie zachęca do oglądania, ale należy powiedzieć, że jego produkcje wypadają nieco lepiej właśnie jako serie; nie ma się tu bowiem wrażenia sporej skrótowości, która sprawia, że fabuła filmów staje się niemal zupełnie nieczytelna. W tym wypadku mamy do czynienia ze zbiorem różnego rodzaju teorii spiskowych na temat polskiego życia publicznego, z obowiązkową reprezentacją aktorów podobnych do znanych postaci ze świata polityki. Bardzo dobrze pasuje tu Janusz Chabior, a mini-seria mimo wszystko ma kilka niezłych momentów, choć oczywiście jest bardzo daleko od dwóch pierwszych sezonów “Pitbulla”, nadal pozostających największym osiągnięciem najbardziej znanego, polskiego reżysera kina rozrywkowego.

Interesującą propozycją może być hinduski “Biały Tygrys”, opowiadający o pewnym szoferze, który wykorzystując dogodne sytuacje sam zostaje biznesmenem. Film powstał na podstawie książki z 2008 roku. Gorzej zapowiada się thriller “Po omacku”, który zdążył już zebrać dość słabe oceny na serwisach filmowych, ale dla amatorów nietypowych dreszczowców (główna bohaterka obrazu jest niewidoma) może to być ciekawa propozycja. Amatorzy netflixowych dokumentów powinni zwrócić uwagę na “Arsenał szpiega” (od środy), który na pierwszy rzut oka w dość ciekawy sposób pokazuje tę niezwykle tajemniczą profesję, a serwis jest znany z klasowych produkcji należących do tego gatunku. W piątek premierę będzie miał też drugi sezon serialu “Park jurajski: obóz kredowy”

HBO GO

W przeciwieństwie do poprzedniego w tym tygodniu brakuje jednego, wielkiego tytułu, który przyciągałby widzów do strony HBO GO. Warto jednak zwrócić uwagę na “Defendora”, bardzo nietypowy film, łączący w sobie cechy kryminału, dramatu, komedii, a także kina superbohaterskiego. Jego bohater, Arthur Poppington to nieustraszony obrońca miasta, którego głównym problemem jest to, że oprócz całkiem twarzowego wdzianka, które sam przygotował, a także dużej dozy cywilnej odwagi, nie posiada właściwie żadnych cech, które predestynowały go do pełnienia obowiązków jakie sam próbuje na siebie nałożyć. Może się wydawać, że film Petera Stebbingsa ostentacyjnie kpi z herosów w pelerynach, ale bardzo udana kreacja Woody Harrelsona sprawia, że jest to jednak coś więcej niż zwykła komedia i z pewnością warto go zobaczyć.

Od 21 stycznia HBO GO rozpoczyna dodawanie kolejnych odcinków drugiego sezonu serialu “Cormoran Strike”, opartego na powieściach Joanne K. Rowling (pisanych pod pseudonimem Robert Galbraith). Głównego bohatera, byłego żołnierza na misji w Afganistanie, który wraca do Londynu gdzie zakłada jednoosobową firmę detektywistyczną, gra Tom Burke. Oczywiście radzić sobie on musi ze sprawami, które są zbyt trudne dla lokalnej policji. Seria książkowa liczy sobie już pięć tomów, tak więc można być pewnym, że zostanie w pełni zaadaptowana na kolejne sezony serialu. Pierwszy spotkał się z całkiem ciepłym odbiorem. 

Z całą pewnością warto również zwrócić uwagę na ostatni film Wesa Andersona “Wyspa psów”, w którym ten znany i oryginalny twórca po dziewięciu latach (“Fantastyczny Pan Lis” z 2009 roku) wraca do animacji, oczywiście mocno specyficznej. Film dostępny od niedzieli. Zupełnie inną propozycją z tej samej kategorii jest “Baranek Shaun”, którego będzie można oglądać od piątku. Z kolei “Ukryta strategia” Roberta Redforda nie spotkała się z tak dobrym przyjęciem jak poprzednie filmy tego twórcy (jak choćby “Quiz Show” czy zupełnie inny “Zaklinacz koni”), ale to nadal obraz z gwiazdorską obsadą. W poniedziałek swoją premierę będzie miał również odcinek specjalny serialu “Euforia”.

Amazon Prime

22 stycznia oficjalnie ma zadebiutować w Polsce najnowszy serial ze świata Star Trek, tym razem animowany “Star Trek: Lower Decks”. To produkcja nietypowa, bo oprócz tego, że jest to animacja, utrzymano ją w niestandardowej dla tego świata konwencji komediowej, skupia się bowiem na losach załogi jednego z najmniejszych statków USS Cerritos. Całkiem sprawnie posługuje się jednak różnymi nawiązaniami do poprzednich, utrzymanych w poważnym tonie serii, i w tym sensie jest skierowana przede wszystkim do fanów całego uniwersum. Ilu się takich znajdzie zobaczymy po premierze w Polsce, w tym roku ma się zaś pojawić już drugi sezon.

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper