Co oglądać w weekend - Netflix, HBO, Amazon Prime

Co oglądać w weekend - Netflix, HBO, Amazon Prime

Dawid Ilnicki | 10.12.2020, 22:30

Premiera najbardziej oczekiwanej w ostatnich latach gry z pewnością nie zachęca do spędzenia czasu przy produkcjach pojawiających się na najpopularniejszych serwisach streamingowych. Na szczęście te wydają się dobrze rozpoznawać sytuację, bo w tym tygodniu brakuje na nich interesujących propozycji.

W tym tygodniu przyglądamy się ofercie Netflixa, HBO i Amazon Prime.

Dalsza część tekstu pod wideo

Netflix

Zaczynamy zatem ten niezbyt interesująco zapowiadający się przegląd. Na pierwszy ogień idzie nowy serial Netflixa “Alice in Borderland”, japońska produkcja, która została oparta o mangę Haro Aso pod tym samym tytułem. Młodzi bohaterowie nagle trafiają do opustoszałego Tokio gdzie muszą rywalizować w niebezpiecznej grze. Skojarzeń jest więc tu mnóstwo: od wiadomego dzieła Lewisa Carrolla, przez “Battle Royale” po “Igrzyska śmierci”. Zapewne obejrzymy coś bliższego słynnej serii powstałej po ogromnej popularności książek Suzanne Collins. Czy ktoś się na to skusi? Raczej nie w tym tygodniu, decydujące powinny być tu pierwsze oceny tego serialu.

Co dalej? Ośmioodcinkowy hiszpański serial “Bałagan, jaki pozostawisz”, którego bohaterką jest nauczycielka zajmująca się sprawą tajemniczej śmierci sprzed lat. Reżyserem serialu jest Carlos Montero, twórca serialu “Szkoła elit” co w tym wypadku jednak nie wydaje się mieć jakiegokolwiek znaczenia. Trailer nie zachęca bowiem do sprawdzenia choćby jednego odcinka. Inną nową propozycją autorską Netflixa jest “Wyspa róży”, włoska komedia traktująca o pewnym inżynierze, który postanawia zbudować własne państwo na wyspie, pośrodku morza, niedaleko wybrzeża Włoch. Sielanka trwa krótko, bowiem powstanie nowego bytu politycznego szybko staje się nie w smak premierowi Italii. Ciekawy pomysł, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

Fani seriali dokumentalnych mogą się zainteresować serią “Chirurgiczne cięcie”, której bohaterami ma być czwórka lekarzy. Na odważnych czeka hinduski “Torbaaz”, który na trailerze wygląda jak przedziwne połączenie typowego kina wojennego w stylu “Helikoptera w ogniu” ze sportowym dramatem. Fabuła ma bowiem opowiadać o zakładaniu zespołu krykietowego w obozie dla dziecięcych uchodźców. Miłośników animacji może zaciekawić krótkometrażowe “Płótno”.

HBO GO

Najciekawszą premierą najbliższych dni na stronie HBO GO wydaje się trzeci sezon serialu “Tin Star” (“Gwiazda szeryfa”), w którym główną rolę gra, znany choćby z produkcji Quentina Tarantino, Tim Roth. Seria, której pomysłodawcą jest Rowan Joffe (syn słynnego reżysera Rolanda) to nie najgorszy serial kryminalny, którego akcja jest osadzona w małym kanadyjskim miasteczku. Nie jest to serial tak efektowny jak choćby - również obecne w ofercie HBO - “Banshee”, ale i tak ogląda się go całkiem dobrze.

Na HBO GO zadebiutuje w Polsce także nowy film Stevena Soderbergha, w którym główną rolę zagrała Meryl Streep. Mowa o obrazie “Niech gadają”, który we wszystkich krajach będzie miał premierę właśnie w czwartek. Amerykański twórca od dłuższego czasu nie miał dobrej passy, w ostatnich latach, w kontekście tegorocznych wydarzeń, oczywiście dużo bardziej docenia się jego, bardzo solidny obraz “Contagion”, ale prócz niego w zasadzie nie ma o czym wspominać. Najnowsza produkcja zapowiada się na dość prostą komedię obyczajową ze świetną obsadą, a więc wielkiego przełomu się nie należy spodziewać.

Poza tym HBO zaproponuje kilka innych filmów. Jednym z nich jest “Wielkie uwodzenie” z Brendanem Gleesonem, nieźle oceniana komedia obyczajowa, której akcja została osadzona w małym, portowym miasteczku, którego mieszkańcy desperacko chcą utrzymać u siebie młodego lekarza. Dobrze znaną pozycją jest “Walkiria” Bryana Singera, opowiadająca o nieudanym zamachu na Adolfa Hitlera, z Tomem Cruisem w roli Clausa von Stauffenberga. Pomijając jednak wątpliwości natury etyczno - historycznej (wybielanie Stauffenberga) film nie jest jednak tak efektowny jak mógł się z początku wydawać.

Amazon Prime

11 grudnia na stronę Amazon Prime ma trafić nowy thriller “I’m your woman”, w reżyserii Julii Hart, mającej za sobą już dwa filmy pełnometrażowe, które jednak przeszły właściwie bez echa. Najnowsza produkcja, w której zagrała kojarzona m.in. z “House of Cards” Rachel Brosnahan zbiera całkiem niezłe oceny. Akcja ma się koncentrować wokół postaci kobiety, która musi uciekać przed byłymi wspólnikami męża, po tym jak ten ich oszukał. Szykuje się zatem kolejna, interesująca filmowa podróż przez Amerykę lat 70-tych, która może stanowić najbardziej interesującą propozycję dla widzów w tym tygodniu.

Dawid Ilnicki Strona autora
Z uwagi na zainteresowanie kinem i jego historią nie ma wiele czasu na grę, a mimo to szuka okazji, by kolejny raz przejść trylogię Mass Effect czy też kilka kolejnych tur w Disciples II. Filmowo-serialowo fan produkcji HBO, science fiction, thrillerów i horrorów.
cropper