Gry z PlayStation 2, które osiągają dziś chore ceny na aukcjach

Gry z PlayStation 2, które osiągają dziś chore ceny na aukcjach

Igor Chrzanowski | 14.06.2020, 13:38

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o grach z pierwszego PlayStation, które osiągają chore ceny na aukcjach, albowiem sprzedający je ludzie i tak dobrze wiedzą, że kolekcjoner da za taką grę każde pieniądze.

Dziś zatem zajmujemy się nieco świeższą konsolą i bierzemy na tapetę ukochane przez wszystkich PlayStation 2. Tak jak ostatnio przyjmujemy sobie pewien minimalny pułap cenowy, który w tym przypadku wynosi 400 złotych - taka kwota w porównaniu z gierkami po 15 zł, które chodzą po normalnych aukcjach jest już wystarczająco duża.

Valkyrie Profile 2 Silmeria Artifact Box

  • Cena: 1880 zł

Tak jak pierwsze Valkyrie Profile jest w absolutnie każdej wersji białym krukiem na "szaraka", tak "dwójkę" można wyrwać nawet za 60 zł w folii (co udało mi się jakiś czas temu). Z nieco innym kalibrem jednak muszą się zmierzyć miłośnicy jRPG-ów, którzy zapragną zakupić kolekcjonerską edycję kultowego klasyka - tutaj znajdziemy samą grę, figurkę, artbook i inne duperele, za "jedyne" 1880 zł. Dziś kupi się za to pakiet Xbox One S i PS4 Slim.

Persona 3 FES

  • Cena: 1200 zł

W czasach swojej pierwotnej premiery Persona 3 nie zyskała jakiegoś wielkiego poklasku i tak naprawdę to mało kto o tej grze wiedział i mało kto w ogóle chciał zawracać sobie takim tytułem głowę. Dziś jednak gdy seria zyskała należytą jej popularność i jest obiektem małego kultu, za oryginał P3 FES w folii musimy zapłacić nawet i 1200 złotych!

Persona 4

  • Cena: 700 zł

Podobna sytuacja tyczy się również Persony 4, która to jednak ma znacznie niższą cenę na aukcjach, ponieważ sprzedawcy zdają sobie sprawę z tego, że jeśli ktoś tak bardzo chce ten tytuł ograć, to prędzej wybierze kupno Vity z grą niż płacenie 1200 zł za oryginał. Dziś za oryginalnie zafoliowaną P4 musielibyśmy dać aż 700 zł - a zważywszy na to, że P4 Golden trafiła wczoraj na PC, cena raczej poleci w dół.

Wild Arms 5

  • Cena: 700 zł

Ostatnia numerowana odsłona świetnej serii jRPG-ów od ekipy Media.Vision, jest kolejnym białym krukiem wśród gier na PlayStation 2, albowiem na Zachodzie wyszła dopiero w 2008 roku, czyli w czasach kiedy gry na "czarnulę" już praktycznie nikogo nie obchodziły - no, poza wiernymi fanami ówczesnego past-gena. Ludzie woleli skupić się już na PS3 i X360, stąd niskie nakłady produkcyjne, a co za tym poszło, mała liczba kopii dostępna na rynku. Dlatego WA5 jest aż tak drogie.

Mr Mosquito

  • Cena: 660 zł

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że legendarny "symulator komara" może mieć aż taką wartość kolekcjonerską. Gra była raczej średnia, ale zważywszy jednak na dość popularny i komicznie ujęty temat, ma swoje specjalne miejsce na kartach historii naszej branży. Cena 660 złotych za taki kolekcjonerski okaz jest powiedzmy sobie szczerze nieco wygórowana, ale no wiecie... czego nie zrobi się dla kolekcji, nieprawdaż?

Kuon

  • Cena: 590 zł

Ten rewelacyjny horror wzbudzał wyjątkowe emocje nawet w czasach swojej pierwotnej premiery, jednakże mało kto wtedy domyślał się, że stojące za nią studio From Software stanie się za kolejnych 15 lat branżowym mistrzem. Co prawda tytuł na Zachodzie sprzedał się raczej słabo i ograniczona liczba egzemplarzy podbija mu cenę, ale na pewno swoje przysłowiowe 3 grosze dorzuca do tego renoma deweloperów.

Skyscraper

  • Cena: 530 zł

Miłośnicy oglądania tego jak NRGeek masakruje crapy na swoim kanale na pewno uśmiechną się pod nosem na wieść, że za ten "wybitny" tytuł odpowiada kultowe Midas Interactive. Wystarczy rzecz tylko, że to jedna z najgorszych i najbardziej beznadziejnych produkcji dostępnych na PlayStation 2, a jej twórcy od dawna pływają galerą po wszystkich morzach i oceanach. Niestety cena 530 złotych za taki gniot może odstraszyć nawet najbardziej zagorzałych kolekcjonerów.

Knights of the Temple II

  • Cena: 460 zł

Nieco zapomniany już RPG akcji jakim było Knights of the Temple II jest jedną z tych produkcji, które bez wątpienia zasługują na jakiś porządny remake, albo chociaż dorzucenie do wstecznej kompatybilności PS5 lub chociażby Xbox Series X. Całkiem niezła historia podparta bardzo przyjemnym systemem walki czynią z tej produkcji średniaka z wyższej półki, którego zdecydowanie warto sobie odświeżyć.

Castlevania: Lament of Innocence

  • Cena: 449 zł

Trójwymiarowe odsłony Castlevanii nie za bardzo miały szczęście na rynku aż do czasów kultowego Lords of Shadow. Niemniej jednak Lament of Innocence był jednym z tych bardziej udanych eksperymentów i śmiało można powiedzieć, że to chyba najlepsza część serii z czasów PlayStation 2. Dlatego też dorwanie jej w normalnej cenie graniczy z cudem, no chyba że jesteście gotowi wyłożyć prawie 450 złotych.

Shin Megami Tensei Devil Summoner

  • Cena: 399 zł

Seria-matka z której wywodzi się fantastyczna Persona również nie ma się czego wstydzić i jak najbardziej liczy w sobie bardzo dużo wybitnych epizodów. Devil Summoner jest przywoływany przez fanów marki jako jedna z najbardziej mrocznych, dojrzałych i nieziemsko trudnych do przejścia gier z cyklu Shin Megami Tensei i nie ma się co temu dziwić. Wszystkie te stwierdzenia to sama prawda. Jeśli chcecie się jednak przekonać o tym na własnej skórze, przygotujcie jakieś wolne 4 stówki.

cropper