Najlepsze gry ze świata Star Wars - w co zagrać przed Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie

Najlepsze gry ze świata Star Wars - w co zagrać przed Gwiezdne wojny: Skywalker Odrodzenie

Mateusz Wróbel | 08.12.2019, 12:00

Premiera, wyczekiwanego filmu przez fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen, "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie", odbędzie się już za kilka dni! Z tej okazji, przedstawiamy Wam osiem gier, którymi można się zainteresować przed ostatnią odsłoną sagi.

"Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenia" to bez dwóch zdań najbardziej wyczekiwana premiera końcówki bieżącego roku. Dziewiąta, a zarazem ostatnia część pokochanej przez fanów serii zadebiutuje w kinach 19 grudnia bieżącego roku, czyli za niespełna 11 dni! Warto zaznaczyć, że "Star Wars 9" zostało już obejrzane przez nieuleczalnie chorego fana uniwersum, co jest pięknym gestem od strony wydawcy filmu, Disneya. Jak więc miło spędzić czas oczekiwania? Oczywiście, możemy cierpliwie odliczać dni, ale myślę, że lepszą opcją jest zapoznanie się z poniższymi grami, które w jakiś sposób nawiązują do wyśmienitego uniwersum Gwiezdnych Wojen. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie!

Dalsza część tekstu pod wideo

 

8. Star Wars Republic Commando

Premiera - 2003r. (Xbox, PC)

Star Wars: Republic Commando to produkcja stworzona od podstaw i wyprodukowana przez studio LucasArts, znane również z produkowania innych gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Podczas przygody w Republic Commando wcielamy się w komandosa należącego do elitarnego oddziału, którego głównym zadaniem będzie wykonanie kilku bardzo niebezpiecznych misji. Podczas rozgrywki skupiamy się na losie naszego oddziału komandosów, a nasze decyzje mogą zmienić przebieg historii i morałów w zespole. Akcja gry rozgrywa się pomiędzy drugą a trzecią częścią sagi.

 

7. Star Wars: Knights of the Old Republic II

Premiera - 2004r., 2005r. (Xbox, PC)

Star Wars: Knights of the Old Republic II to druga odsłona bestsellerowej gry RPG - w odróżnieniu od pierwszej części, za produkcję odpowiadało studio Obsidian Enterteinment, a nie kanadyjski zespół BioWare. Podczas przygody w Knights of the Old Republic II (znane bardziej jako KOTOR2) wcielamy się w weterana wojen Mandaloriańskich, ostatniego rycerza Jedi. Akcja gry rozgrywa się po galaktycznym chaosie, więc nasza postać na początku rozgrywki nie posiada żadnych mocy ani swojego miecza świetlnego. Podczas poznawania historii, nasz bohater stopniowo przypomina sobie swoje moce, a co najważniejsze, zdobywa główną broń, którą posługują się rycerze Jedi. Podczas zabawy pokierujemy maksymalnie trzema postaciami na raz, a przebieg historii zależy od naszych decyzji.

 

6. Star Wars: Battlefront

Premiera - 2015r. (Xbox One, PS4, PC)

Star Wars: Battlefront to gra stworzona przez studio EA DICE, znane nam przede wszystkim z wyśmienitej serii strzelanek, Battlefield. Mimo, że ów odsłona w uniwersum Gwiezdnych Wojen skupia się przede wszystkim na potyczkach sieciowych, gracze, którzy preferują przeżywać nowe historie dla pojedynczego gracza, znajdą coś dla siebie - nie jest to jednak opowieść wgniatająca w fotel. Cała linia fabularna opiera się na walce pomiędzy Sojuszem Rebeliantów a szturmowcami Imperium. Zostajemy przeniesieni na przeróżne lokacje, a naszym głównym celem za prawie każdym razem jest wybicie wystarczającej ilości wrogów. Do osiągnięcia celu pomogą nam rozmaite maszyny oraz pojazdy.

 

5. Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition

Premiera - 2009r. (Xbox 360, PS3, PC)

Star Wars: The Force Unleashed Ultimate Sith Edition to wersja gry, która oprócz podstawowej historii, została wzbogacona o trzy poziomy, rzucające nowe spojrzenie na wydarzenia dziejące się w uniwersum. The Force Unleashed opowiada historię mającą miejsce po wydarzeniach z trzeciej odsłony filmowej sagi. Podczas przygody, jesteśmy świadkami rośnięcia Imperium w siłę, Darth Vader, prawa ręka Imperatora, tropi i zabija ostatnich rycerzy Jedi. Gracze przejmą z kolei kontrolę nad tajemniczym uczniem Vadera, Starkillerem, który stopniowo poznaje tajniki mrocznej mocy. Z czasem bohater zostaje wysyłany do zabicia coraz to potężniejszych byłych Jedi, by w końcu móc stanąć przed swoim ostatecznym zadaniem.

 

4. Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

Premiera - 2003r. (Xbox, PC)

Kolejną grą jest Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy. Ów produkcja pozwala wcielić się nam w stworzonego od podstaw przez graczy studenta legendarnej Akademii Jedi, prowadzonej przez Luke'a Skywalker'a. Kreator postaci został strasznie dopieszczony - podczas tworzenia naszego bohatera, będziemy mogli wybrać jego płeć, pochodzenie, cechy fizyczne, odzienie, a co ciekawe, do pełnej modyfikacji zostanie oddany nasz miecz świetlny (lub, o ile się na niego skusimy, podwójny). Akcja gry rozgrywa się przede wszystkim w miejscu szkoleniowym, w którym nasza postać stopniowo poznaje tajniki mocy. Po nauczeniu się podstawowych technik walki, zostaniemy wysłani na pierwsze misje fabularne.

 

3. Star Wars: The Old Republic

Premiera - 2011r. (PC)

Star Wars: The Old Republic to gra MMORPG w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Od 2012 roku, czyli rok po światowej premierze, produkcja przeszła na model free-to-play, więc z grą może zapoznać się każdy chętny za darmo. Za tytuł odpowiadał kanadyjski zespół BioWare, który zasłynął między innymi z pierwszej odsłony KOTOR czy też serii Mass Effect. Przed rozpoczęciem przygody, decydujemy się na jedną z dwóch możliwych do wybrania stron - rycerzem Jedi lub Sithem, wyznawcą Czarnej Mocy. Jak już zdążyło przyzwyczaić nas BioWare, gra została zaopatrzona w bogatą opowieść przepełnioną przeróżnymi decyzjami, które mogą diametralnie zmienić bieg historii. Podczas zabawy będziemy musieli wykonywać misję, eksplorować i przede wszystkim, budować mocną drużynę.

 

2. Star Wars Jedi: Upadły Zakon

Premiera - 2019r. (Xbox One, PS4, PC)

Najnowsza gra w uniwersum Gwiezdnych Wojen zadebiutowało niedawno, jej światowa premiera odbyła się niecały miesiąc temu. W odróżnieniu od poprzednich gier EA w świecie Star Warsów, Upadły Zakon otrzymał tylko tryb dla pojedynczego gracza. Akcja gry rozgrywa się po wydarzeniach z trzeciej odsłony filmowej sagi, Zemście Sithów. Podczas przygody wcielamy się w młodego rycerza Jedi, Cala, który ukrywa się przed Imperium z powodu rozkazu 66 wydanego przez Imperatora, nakazującego pozbycia się wszystkich rycerzy Jedi. Pewnego dnia, na jego trop wpada imperialna inkwizytorka, druga siostra, polująca na niedobitków Jedi. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy to podczas bezpośredniego starcia z inkwizytorką, naszemu bohaterowi udzielają pomocy tajemniczy sprzymierzeńcy. Warto zaznaczyć, że Star Wars Jedi: Upadły Zakon zostało świetnie zoptymalizowane - z grą radzą sobie nawet kilkuletnie komputery i niskobudżetowe laptopy.

 

1. Star Wars: Knights of the Old Republic

Premiera - 2003r. (Xbox, PC)

Star Wars: Knights of the Old Republic to trzecioosobowa gra RPG stworzona przez zespół BioWare. Gra została okrzyknięta jedną z najlepszych gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen, a niektórzy, mimo tylu lat od premiery, nadal powracają do tytułu i wspominają dobre, stare BioWare. Akcja gry została osadzona 4 tysiące lat przed wydarzeniami poznanymi w czwartej odsłonie filmowej sagi, czyli "Nowej Nadziei". Podczas zabawy będziemy świadkami ofensywy byłego rycerza Jedi, Dartha Malaka, obecnie lorda Sithów, na Republikę. Jego groźne ataki sprawiły ogromne roszady wśród żołnierzy Jedi, a naszym głównym zadaniem będzie powstrzymanie tych niecnych planów Malaka. Bardzo ważnym czynnikiem w produkcji jest podejmowanie przemyślanych wyborów, ponieważ każda głupia decyzja z naszej strony może doprowadzić do niechcianych skutków. Dodatkowo, protagonista może kierować się ku jasnej lub ciemnej strony mocy, co wpłynie na stosunek pomiędzy towarzyszami.

Mateusz Wróbel Strona autora
Na pokładzie PPE od połowy 2019 roku. Wielki miłośnik gier wideo oraz Formuły 1, czasami zdarzy mu się sięgnąć również po jakiś serial. Uwielbia gry stawiające największy nacisk na emocjonalną, pełną zwrotów akcji fabułę i jest zdania, że Mass Effect to najlepsza trylogia, jaka kiedykolwiek powstała.
cropper