Najlepsze gry o policji - TOP 10

Najlepsze gry o policji - TOP 10

Bartosz Dawidowski | 14.09.2019, 09:00

Policjanci często występują w grach. I to nie powinno dziwić - w końcu to emocjonująca profesja (najczęściej, bo można też utonąć np. w robocie papierkowej), która tradycyjnie była podstawą dla wielu kryminałów i filmów akcji. Nie inaczej jest w rozrywce interaktywnej. Gry o policji mogą dostarczyć wiele rozrywki, dlatego zapraszamy do sprawdzenia naszego rankingu najlepszych gier policyjnych.

Stróże prawa często występują w grach, ale nie zawsze są to produkcje warte uwagi. Dlatego wybrałem dla was 10 najbardziej udanych tytułów z policjantami w znaczących rolach. Pościgi, morderstwa, śledztwa i pogonie za złodziejami - oto nasz dzisiejszy lejtmotyw!

 

10. This is the Police - najlepsze gry policyjne

Rzadki przypadek w świecie gier! Zwykle policyjne historie skupiają się maksymalnie na akcji i oczywiście korzystaniu z rewolweru/pistoletu. Nie w przypadku This is the Police, w którym zarządzamy komisariatem i aspektami ekonomicznymi tego przybytku. Świetna produkcja dla myślących graczy!

Platformy: PS4, Switch, XOne

 

9. L.A. Noire - najlepsze gry o policji

Gra zainspirowana starymi, czarno-białymi kryminałami, typu "Sokoła Maltańskiego" z 1941 roku. L.A. Noire może nie wyszło Rockstar idealnie, ale to nadal bardzo ciekawa propozycja dla każdego, kto chciałby wstąpić na chwilę w szeregi oficerów LAPD, przesłuchiwać świadków, szukać dowodów zbrodni itd. Tytuł wyróżnia się otwartym światem i ciekawą fabułą.

Platformy: PS4, Switch, PS3, XOne, X360, PC

 

8. Sleeping Dogs - najlepsze gry policyjne

Sleeping Dogs to trochę niedoceniana pozycja. Tytuł wydaje mi się z perspektywy czasu lepszy, niż oceniło go sporo redakcji. W grze wcielamy się w glinę działającego pod przykrywką, walcząc z mafią, gangami a nawet ze skorumpowanymi siłami policyjnymi. Pościgi samochodowe, mocne strzelaniny, parkour, sztuki walki - jeśli lubicie takie motywy z filmów akcji, to sprawdźcie Sleeping Dog.

Platformy: PS4, PS3, PC, X360, XOne

 


7. Sherlock Holmes: Crimes & Punishments - najlepsze gry o policji

Frogwares naprawdę dało radę w Crimes & Punishments. To najlepsza gra w historii produkcji poświęconych tytułowemu oficerowi śledczemu, którego wykreował w swoich kultowych książkach Conan Doyle. Znakomita fabuła, wspaniały i logiczny system dedukcji, masa dobrych dialogów -to opis tej przygodówki w najwięksyzm skrócie.

Platformy: PS4, XOne, PS3, X360, PC

 


6. True Crime: Streets of LA - najlepsze gry policyjne

W True Crime wcielamy się w Nicholasa Kanga, oficera policji, który prowadzi dochodzenie w sprawie serii podłożeń bomb w Chinatown. Niektórzy opisywali True Crime jako prosty klon GTA III, ale wyszła z tego zaskakująco ciekawa i wartościowa produkcja z otwartym światem (w grze śmigamy po ok. 622 kilometrach kwadratowych Los Angeles i okolic tej metropolii). Oczywiście z dominującym motywem policyjnym.

Platformy: PS2, Xbox, GameCube, PC

 

 

5. Battlefield Hardline - najlepsze gry o policji

Klasyczna zabawa w "gliniarzy" i "bandziorów". Tytuł z 2015 roku nie wnika może zbyt mocno w życie policjantów i nie pokazuje prawdziwego oblicza służby, ale dla osób szukających nieustającej akcji i efekciarstwa, to dobra propozycja. Motywem przewodnim w kampanii Battlefield Hardline jest walka z mafią narkotykową.

Platformy: PS3, PS4, X360, XOne 

4. SWAT 4 - najlepsze gry policyjne

Gra stara (premiera w 2005 roku), ale jara. SWAT 4 nadal daje radę, zapewniając bardzo realistyczny gameplay, odtwarzający działania tytułowych oddziałów specjalnych policji. Zamiast ciągłego zabijani, produkcja promuje inne rozwiązania - np. gaz pieprzowy, granaty dymne, hukowe itd. Świetna taktyczna zabawa.

Platformy: PC

 

3. The Silver Case - najlepsze gry o policji

Fantastyczny pokaz tego, jak ciekawe mogą być policyjno-detektywistyczne historie z Japonii. The Silver Case stworzone przez Grasshopper Manufacture i przypominające w pewnych aspektach wizualną nowelę, opowiada o policjancie pracującym w fikcyjnym mieście z Kraju Kwitnącej Wiśni, który musi rozgryźć sprawę pewnego seryjnego mordercy. Trudno znaleźć inną produkcję, która oferowałaby taką dawkę tajemniczości i mrocznej atmosfery. 

Platforma: PSOne, PS4, PC, PSP

 

2. Max Payne - najlepsze gry policyjne

Absolutny klasyk od Remedy, opowiadający o losach ex-policjanta, który rozpoczął swoją prywatną krucjatę po tym, jak kilku ćpunów zamordowało mu żonę i córkę. Gra była w swoim czasie przełoma przez tryb slo-mo (tzw. Bullet time), ewidentnie zainspirowany filmowym Matrixem.

Platformy: PC, PS2, Xbox

 


1. LSPD First Response (mod do GTA V) - najlepsze gry o policji

Niby to "tylko" fanowski mod, ale prawda jest taka, że to jedna z najlepszych produkcji, w której wcielamy się w policjantów w historii gier wideo. Role się odwracają dzięki LSPDFR - w GTA V wskakujemy w buty strażników prawa, ścigających złodzieji, bandytów i innych rzezimieszków. Robimy to wszystko w konwencji symulatora, a nie kolejnej bajeczki na temat gliniarzy. Fantastyczna robota fanów, dostepna za darmo na PC.

Platformy: PC (link do pobrania)

 

Bartosz Dawidowski Strona autora
Dla PPE pisze nieprzerwanie od momentu założenia portalu w 2010 roku. Przygodę z interaktywną rozrywką zaczynał od gier na kasetach magnetofonowych, by później zapałać miłością do Amigi i PlayStation. Wciąż tęskni za złotą erą najlepszych japońskich RPG-ów z lat 90. Fan strategii, gier oferujących symulacyjne elementy i bogatą immersję. Miłośnik lotnictwa w każdej postaci.
cropper