Najciekawsze plotki przed targami E3

Najciekawsze plotki przed targami E3

Jaszczomb | 09.06.2014, 11:15

Pisaliśmy już o 15 najbardziej interesujących pewniakach targów E3 oraz 5 tytułach, które powinny zostać zapowiedziane, a teraz, na kilka godzin przed pierwszymi konferencjami, przedstawiamy rozbudzające wyobraźnię najciekawsze plotki.

Dishonored 2

Nowe IP ze stajni Bethesdy zarządziło dwa lata temu, dając nam niestandardowe, ale jakże miodne podejście do gatunku skradanek. Jeden z recenzentów ostatniego Thiefa powiedział, że to Dishonored właśnie miało więcej wspólnego z kultową serią niż sam reboot. Co prawda, co do drugiej części możemy sugerować się jedynie zdjęciem, które wyciekło w marcu do Internetu, ale sprawa pojawienia się sequela jest na tyle wiarygodna, że możemy w końcu dostać prawdziwie next-genową grę skradaną. Bo olewający SI Thief oraz absurdalnie krótki MGS V: Ground Zeroes nie zapełniają tej luki.

Grand Theft Auto V na PlayStation 4

Plotki o GTA V na obecnej generacji regularnie podsycane są ofertami kolejnych sklepów internetowych, a nam po otwartym mieście z inFamous: Second Son ciągle mało current-genowej swobody. Wielu graczy do dziś wstrzymuje się z kupnem piątki, czekając na „pełne doznanie" najnowszej generacji, a gdyby połączyć to z rzeczywiście działającym multiplayerem (i napadami online!), sprzedaż flagowej serii Rockstara znów mogłaby pobić parę rekordów sprzedażowych.

Beta Driveclub w dzień po konferencji Sony

Wyścigowy Driveclub wygląda i brzmi przepięknie, a detale, o których pomyśleli twórcy, rozwalają mózg. Na nic jednak cały hype, jeśli kontrola nad autem nie będzie miała tego czegoś. Subskrybenci PlayStation Plus będą mogli wypróbować grę w okrojonej wersji bez dodatkowych opłat, jednak dopiero w październiku. Według serwisu VG247, beta gry ma ruszyć dokładnie po konferencji Sony, czyli jutro. Japoński gigant co prawda zaprzeczył tym plotkom, ale czemu to oni już nie zaprzeczali…

 

Mass Effect Trilogy na PlayStation 4

Kosmiczna seria RPG Mass Effect podbiła serca graczy, odchodząc przy tym z każdą koleją częścią coraz bardziej w stronę akcji. Nic to jednak,kiedy wciąż dostarczała nader solidnej rozgrywki (pomijając oryginalne zakończenie trójki). Marzenia o czwartej części niszczy brak jakichkolwiek wycieków czy poważniejszych plotek, ale mówi się, że EA planuje wielką zapowiedź związaną z serią, a biorąc pod uwagę nie tak dawne pojawienie się trylogii w ofercie jednego ze sklepów internetowych – możemy szykować się na odświeżone przygody Sheparda.

Deus Ex nowej generacji

W ramach inicjatywy Deus Ex Universe mamy dostać powieści, komiksy, aplikacje i, jako danie główne, gry z tego uniwersum. Nieliczne przecieki mówią o trybie multiplayer w nowej odsłonie oraz poruszaniu ciężkich tematów, jak mechaniczny apartheid. Deus Ex: Bunt Ludzkości wymieniany jest często jako jedna z najlepszych gier minionej generacji. Czy dowiemy się w końcu czegokolwiek o kolejnej części?

Czteroosobowy co-op w Assassin’s Creed Unity

Asasyni są niczym bracia i możliwość przyzywania podczas gry członków bractwa pozwalała wykonywać złożone akcje skrytobójcze na wielu celach naraz. Multiplayer zawsze jednak ograniczał się do latania po średniej wielkości mapach i zabijaniu siebie nawzajem. A gdyby tak postawić na kooperację? Mówi się o kompletnym trybie dla czterech graczy z własną fabułą! Ile to daje możliwości! A lepszego momentu na obwieszczenie tego Ubisoft nie znajdzie.

 

Tajemnicza produkcja od Naughty Dog

W rozmowie z Edge Online, pracownik studia wypowiedział się w następujący sposób:

Zajmujemy się teraz ponownym wydaniem gry, ale w tym samym czasie pracujemy nad dwoma zupełnie nowymi doświadczeniami.

Jednym z dwojga powinno być Uncharted nowej generacji. Projekt numer dwa? Nowe IP, sequel TLOU, a może coś dla hełmu wirtualnej rzeczywistości? W końcu "doświadczenie" idealnie oddaje zamysł Morpheusa. Co zgotują nam ojcowie Crasha Bandicoota? Słychać wieszczenia o powrocie rudej maskotki, chociaż to bardziej pełne nadziei prośby niż rzeczywiste wycieki.

RPG od Guerrilla Games

Ojcowie Killzone’a w kwestii pierwszoosobowych strzelanin mają wiele do powiedzenia, ale nie można się ograniczać do jednego gatunku. Zapowiadana gra RPG z otwartym światem ma zawierać w sobie m. in. dinozaury roboty, a sam zwiastun ma być gotowy od jakiegoś czasu, lecz studio nie może się zdecydować, czy chce pokazać go już teraz, czy poczekać do Gamescomu. I martwić się należy wyłącznie o zamysł na rozgrywkę, bo w kwestii grafiki wiemy już, co twórcy gry Killzone: Shadow Fall potrafią.

cropper