Top 10 gier zasługujących na wysokobudżetowe filmy

Top 10 gier zasługujących na wysokobudżetowe filmy

Mateusz Greloch | 18.03.2014, 20:02

Było już o najgorszych ekranizacjach i tych, które zasługują na uznanie, a teraz czas na te, które sami chcielibyśmy zobaczyć. Włożyliśmy trochę trudu, puszczając wodze fantazji, i spróbowaliśmy krótko nakreślić oś fabularną oraz pokusiliśmy się o własne typy aktorów i aktorek, które mogłyby się wcielić w role naszych ukochanych bohaterów gier wideo. Oczywiście lista jest subiektywna i z chęcią poznamy Wasze typy.

Bioshock

O ekranizacji Bioshocka mówi się już od dawna, jednak oprócz samego mówienia niewiele się w tym temacie dzieje. Gdybym miał wybrać lokację to nawet nie spojrzałbym na Columbię z Bioshock Infinite, a zamiast tego skierowałbym wzrok na Rapture, które jest jedną z najbardziej klimatycznych miejscówek poprzedniej generacji konsol. Pierwsze skrzypce musi grać tajemnica i plazmidy, które zostaną przedstawione w należyty sposób i będą nieoderwalną częścią tego uniwersum.

Co musi być obowiązkowo: Big Daddy, Little Sisters, retro-styl, rewolwery, plazmidy, charakterystyczna muzyka i klimat zaszczucia, izolacji oraz nieustannego zagrożenia.

Gatunek: Thriller Sci-Fi

Kto w roli głównej: Matt Damon – odpowiednio ucharakteryzowany, z zaczesanymi na prawo, przylizanymi włosami i Tommy Gunem w jednej oraz piorunowym plazmidem w drugiej ręce.

 

Borderlands

Czwórka śmiałków trafia na Pandorę w poszukiwaniu skarbu, który przyniesie im chwałę I wieczne bogactwo. Na miejscu okazuje się, że sprawujący dyktatorską władzę Handsome Jack pragnie zgarnąć wszystko dla siebie, dlatego wysyła kolejne zastępy zabójców, by przeszkodzić grupie bohaterów. Wszystko podlane dosyć luźnym sosem, który nie przeszkadza w tym, by rozkoszować się dosyć krwawymi i bezpardonowymi starciami. Mnóstwo zwrotów akcji, nieudolne próby pomocy Claptrapa, które koniec końców i tak prowadzą do starcia zespołu z armią robotów.

Co musi być obowiązkowo: Czarny humor, Marcus, lekko-westernowy klimat, Pandora, Claptrap, gazyliard broni

Gatunek: Czarna komedia akcji

Kto w roli głównej: Jim Carrey [Handsome Jack], Vin Diesel [Gunzerker], Mark Wahlberg [Soldier], Olivia Wilde [Siren], Steve Buscemi [Hunter/Sniper]

 

Dead Space

Zespół naukowców otrzymuje sygnał S.O.S. innej jednostki, która rzekomo zaginęła 10 lat temu. Dziwnym trafem, na pokładzie tego statku znajdowała się narzeczona jednego z głównych bohaterów, więc, wbrew obawom i zakazowi przełożonych oddalonych tysiące lat świetlnych, zespół decyduje się wejść na pokład i zbadać co konkretnie stało się z załogą. Oczywiście szybko okazuje się, że tajemniczy obelisk działa niepokojąco na starych i nowych ludzi, którzy zdecydowali się do niego zbliżyć, stąd nasz Isaac musi ścierać się nie tylko z obecnymi na statku necromorfami, ale również tymi, których jeszcze niedawno uważał za przyjaciół.

Co musi być obowiązkowo: opuszczony statek, zdeformowane potwory, plasma cutter, odcinanie kończyn, zbroja Isaaca

Gatunek: Horror

Kto w roli głównej: Mark Ruffalo [Isaac Clarke]

 

Deus Ex

Świat około 2200 roku, wszczepy są na porządku dziennym i pomagają ludziom przezwyciężać ich słabości. Nasz bohater jest cyber-szpiegiem do wynajęcia, który oprócz doskonałej znajomości języków programowania i sposobów hakowania nie boi się ubrudzić rąk i przemierzać niepostrzeżenie za plecami strażników w nadziei na wykradnięcie drogocennych danych. Kiedy zostaje wykryty, dzięki swoim modyfikacjom jest w stanie położyć każdego przeciwnika, ale nie spodziewa się, że jednym z nich będzie jego stara znajoma, z którą poróżnił się w przeszłości. Ciężki klimat i nieustannie wychodzące na jaw sekrety, które u początkowo nieczułego bohatera zaczynają rodzić wątpliwości natury moralnej i etycznej.

Co musi być obowiązkowo: cyberpunk, wszczepy, szpiegostwo przemysłowe, cyborgi, neo-shanghai, ostrza w przedramieniach

Gatunek: Hard Sci-Fi/Cyberpunk

Kto w roli głównej: Robert Downey Jr. [Adam Jensen]

 

Diablo

Po zniszczeniu Kamienia świata, Chaos ogarnął cały Khanduras. Najbardziej ucierpiała jednak wioska Barbarzyńców przy wzgórzu Arreat. Jeden z ocalałych barbarzyńców, akurat na zwiadzie, widząc zniszczenia, wyrusza na poszukiwanie ocalałych po kataklizmie. Dociera do małej wioski opanowanej przez Gobliny i nieumarłych. Jednym z ocalałych jest walcząca w ruinach miejscowego klasztoru Łowczyni Demonów, broniąca ostatnich pozostałych przy życiu mieszkańców wioski. Po udanej pomocy okazuje się, że Łowczyni chce pomścić to, co przysłało te wojska na jej wioskę. W drodze na wschód docierają do Lut Gholein, Łowczyni kątem oka dojrzała umierającego człowieka, który twierdził, że jest podróżnikiem i został 'sterroryzowany' przez miejscowego nekromantę. Dotarłszy do Lut Gholein, dotarli do miejsca zamieszkania Nekromanty.

Po głębszych wyjaśnieniach zwlekający nieco z odpowiedzią Nekromanta szuka tajemniczego człowieka podróżującego w nieznanym kierunku. Jedyną wykrywalną rzeczą świadczącą o nim jest tajemnicza szrama. Barbarzyńca przypomniał sobie, że ów umierający człowiek miał opisaną przez Nekromantę szramę. Nekromanta ujawnia, iż po zniszczeniu Kamienia świata, rzeczywistość piekielna i ludzka zmieszały się i Diablo znów się odrodził. Łowczyni z kolei rozpoznaję szramę pokazaną przez Nekromantę. Ten sam znak miały Gobliny na swoich tarczach. 

Co musi być obowiązkowo: Diablo [duh], Tristram, magia, szkielety, legendarne przedmioty, mnóstwo akcji, Deckard Cain,

Gatunek: Fantasy [Animacja CGI]

Kto w roli głównej: Dwayne “The Rock” Johnson [Barbarzyńca], Summer Glau [Czarodziejka],   Jasona Statham [Paladyn], Melanie Laurent [Demon Huntress], Christopher Waltz [Nekromanta], Ian McKellen [Deckard Cain]

 

Mass Effect

Zasłużony weteran wojenny, którego cały zespół zginął w wyniku jego nieudolnej decyzji, zostaje za wstawiennictwem zwierzchnika wciągnięty w szeregi elitarnej jednostki, której celem jest zapobiegnięcie tragedii. Oto w kierunku naszej galaktyki zbliżają się starożytni Żniwiarze, którzy czują się jak panowie Wszechświata i sami decydują o losie nie tylko planet, ale całych ras. Aby podołać zadaniu, bohater musi zebrać drużynę, która znajdzie sposób na powstrzymanie Żniwiarzy i jednocześnie pogodzi ze sobą zwaśnione rasy, przekonując ich do udzielenia wzajemnej pomocy militarnej i dyplomatycznej, by móc stanąć do równej walki z wspólnym, choć nieznanym przeciwnikiem. Czy ludzie i obce rasy będą w stanie zaufać bohaterowi i pozwolić, żeby człowiek odpowiadał za losy galaktyki?

Co musi być obowiązkowo: drużyna Sheparda, Normandia, obce rasy, Mass Relays, dyplomacja i Illiusive Man

Gatunek: Sci-Fi z epickimi walkami w kosmosie

Kto w roli głównej: Guy Pierce [Commander Sheppard]

 

Metal Gear Solid

Solid Snake został poproszony o pomoc przez rząd Stanów Zjednoczonych, który stracił panowanie nad przejętą przez terrorystów jednostką nuklearną. W arsenale placówki znajduje się m.in. Metal Gear Rex, samobieżna wyrzutnia rakiet balistycznych, która, oddana w niepowołane ręce, może przyczynić się do wywołania trzeciej wojny światowej. Wysłany na Shadow Moses, bohater musi unieszkodliwić ładunek nuklearny, powstrzymać terrorystów przed użyciem Metal Gear Rex i zlikwidować elitarny oddział zabójców, z których każdy posiada unikalne umiejętności i ma jeden cel – znaleźć i wytępić szkodnika, jakim niewątpliwie jest Snake. W tle rozgrywki polityczne, nieczyste zagrywki, niezbyt jasna przeszłość głównego bohatera i ukryte pobudki terrorystów.

Co musi być obowiązkowo: Shadow Moses, Metal Gear Rex, Psycho Mantis, Sniper Wolf, Cyborg Ninja, Liquid Snake, Ocelot

Gatunek: Thriller akcji

Kto w roli głównej: tylko i wyłącznie Kurt Russel [20 lat młodszy]

 

The Darkness

W przeddzień swoich 21 urodzin Jackie Estacado musi uciekać przed tymi, którzy jeszcze niedawno byli jego przyjaciółmi. Po nieudanym zamachu na szefa konkurencyjnej rodziny jest wyklęty ze swojej mafii oraz ścigany przez popleczników niedoszłego nieboszczyka. Został sam, ukrywa się i wtedy właśnie zaczęły się nim interesować moce ciemności. Ciemność zawiera pakt z Jackiem, który udziela jej azylu, dzięki czemu zyskuje tajemne moce, znacznie wykraczające poza możliwości zwykłego śmiertelnika, jednak zauważa jedno – ciemność zmienia jego osobowość i sprawia, że staje się żądny krwi. Na szczęście do wybicia ma wiele mafijnych rodzin, które z chęcią zobaczyłyby jego głowę odczepioną od korpusu. Zaczyna się rzeź. Oby Jackie w porę się opamiętał.

Co musi być obowiązkowo: Moce ciemności, mafijne klimaty, macki, jucha,

Gatunek: Gore

Kto w roli głównej: Tom Hiddleston [Jackie]

 

Tomb Raider

Lara odkrywa, że pewna przestępcza organizacja wpadła na trop zwojów z biblioteki aleksandryjskiej, w której znajdują się zapiski dotyczące zakopanych skarbów Starożytnego Egiptu i Rzymu, włącznie z tajemniczym obiektem obcego pochodzenia. ów obiekt (wg teorii i znalezionych szczątkowych zapisków z grobowców w dolinie Królów) miał zwiększać siłę telepatyczną, która służyła faraonom w rządzeniu Egiptem potem przejęta i ukryta przez Starożytnych Rzymian. Trop Lary wiedzie ją do egipskiego wybrzeża, gdzie jej kontakt, miejscowy rybak, znalazł w swoich sieciach szczątki pergaminu z zapiskami hieroglificznymi. Trop również podjęła owa organizacja przestępcza i po podsłuchaniu Lary i Rybaka zabijają go, po czym zaczyna się pościg w głąb Morza Śródziemnego, by odnaleźć wejście do Biblioteki z ukrytymi pułapkami czekającymi we wnętrzu starożytnej budowli.

Co musi być obowiązkowo: Grobowce, starożytne artefakty, przygoda, rodzinne tajemnice rodu Croftów, spektakularne panoramy egzotycznych miejscówek, niebanalne zagadki i pułapki.

Gatunek: Przygodowy

Kto w roli głównej: Jennifer Lawrence [Lara Croft]

 

Uncharted

Nathan Drake, który wraz z Sullym przemierzają Amerykę Południową w poszukiwaniu starożytnych artefaktów. Przypadkiem natrafiają na kuferek złotych monet, które pochodzą z XVI-wiecznej Francji, co jest o tyle niespotykane, że w tych rejonach Francuzi nigdy nie postawili nogi. Próbując rozwikłać zagadkę trafiają na trop piratów, którzy żeglując po okolicznych terenach, szmuglują narkotyki. Dziwnym trafem ich wspólna znajoma, Elena Fisher robi właśnie reportaż w Wenezueli i zostaje wciągnięta w sam środek wydarzeń. Aby ujść z życiem, cała trójka musi uciekać przez dżunglę i natrafia na tajemnicze ruiny starożytnego miasta, które skrywa mroczną tajemnicę. Jak się okazuje, nie tylko oni byli żywo zainteresowani odnalezieniem tego miejsca, jednak strażnicy świątyni budzą się ze snu i próbują przegonić intruzów. Wszystko okraszone sporą dawką humoru, gagów sytuacyjnych i przygodowego klimatu z walącymi się wszędzie budowlami i cudem uchodzącym z życiem bohaterem.

Uncharted: Starożytna tajemnica, cięty humor, gagi, walące się mosty, wspinaczki, pościg samochodowy i ostatnia scena w ruinach tajemniczej świątyni, która na koniec i tak zostaje zniszczona.

Gatunek: Komedia akcji

Kto w roli głównej: Nathan Fillion 10 kilo wcześniej [Nathan Drake], Bryan Cranston [Sully], Scarlet Johansson [Elena], Mila Kunis [Chloe]

Komentarze (58)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper