Avengers 4. Najciekawsze teorie o przyszłorocznym filmie

Avengers 4. Najciekawsze teorie o przyszłorocznym filmie

Igor Chrzanowski | 03.07.2018, 17:02

Wraz z premierą Avengers: Wojna bez granic, Marvel Cinematic Universe weszło w swoją decydującą fazę i już pod koniec kwietnia przyszłego roku, zakończy się pierwsza era filmowej sagi. Tajemnicze Avengers 4 będzie zarówno emocjonującym finiszem ostatnich 11 lat, jak i prologiem nowej opowieści.

Dziś postanowiliśmy zebrać dla Was kilka najciekawszych teorii mówiących nam o tym, co możemy ujrzeć w ostatniej przygodzie słynnych superbohaterów. Uwaga, jeśli nie oglądaliście Infinity War, ostrzegamy przed kolosalnymi spoilerami z filmu jak i praktycznie całego MCU.

Dalsza część tekstu pod wideo

Iron Man zdobędzie rękawice Thanosa

Podczas Wojny bez granic Doctor Strange powiedział, że jeśli będzie musiał poświęcić życie Tony’ego Starka i Petera Parkera w zamian za uratowanie Kamienia Czasu, zrobi to bez wahania. Jednakże gdy ekipa była już na planecie Titan, potężny mag przejrzał ponad 14 milionów różnych wersji trwającego konfliktu i widział tylko jedno pozytywne zakończenie. To zmieniło jego podejście o 180 stopni i doskonale wiedział co robił ratując życie Iron Mana, oddając Thanosowi zielony kryształ. Jaką więc rolę może mieć w tym bogaty geniusz?

Według różnych teorii bohater będzie miał możliwość cofnięcia się w czasie i wraz z pomocą oryginalnych Avengers, pozyska wszystkie Kamienie Nieskończoności, wraz z rękawicą wytworzoną dla Thanosa. Fani bazują swoje domysły na podstawie jednego ze zdjęć z planu, na którym widać, że oryginalna ekipa ma jakieś urządzenia na rękach, a do tego w komiksowym Infinity War, Iron Man rzeczywiście miał w swoim posiadaniu Rękawicę Nieskończoności.

Sporą rolę w tym wszystkim na pewno będą mieli Captain Marvel oraz Ant-Man, którzy w nadchodzących filmach odwiedzą Kwantowy Wymiar i w jakiś sposób namieszają tam, by pomóc Avengersom.

Kamień dusz więzi, a nie zabija?

Według niektórych komiksów Marvela, we wnętrzu wspomnianego kamienia znajduje się osobny mały wszechświat, w którym żyją wszyscy ci, którzy zostali przez niego „pożarci”. Sama Wojna bez granic ukazuje nam nawet tajemnicze spotkanie Thanosa i młodej Gamory, które odbywa się w bliżej nieokreślonym miejscu, a które prawdopodobnie znajduje się gdzieś wewnątrz kamienia. Do tego na kartach komiksu dorosła Gamora spotyka tam Adama Warlocka (ten koleś w sarkofagu na koniec Strażników Vol. 2), czyli kolejną ultra potężną postać Marvela. Prawdopodobnie jeśli udałoby się odwrócić to, co narobiło się po pstryknięciu palcami przez Thanosa, postacie jakie rozpadły się w pył powrócą i staną się swoistą podwaliną pod drugą generację Avengers.

A aby tego było mało, w dziele braci Russo mieliśmy okazję zobaczyć Red Skulla, który to twierdzi, że został skazany na wieczne pożądanie upragnionego skarbu i samemu nie mogąc go pozyskać, pomaga innym w tym samym celu. Według fanów i nieco już naciąganej teorii, rywal Kapitana Ameryki mógł zostać tam wysłany przez Galaktusa bądź inną, równie potężną personę we wszechświecie. Nie bez powodu przecież mówił o poświęceniu kogoś kogo się kocha i wysokiej cenie za osiągnięcie celu. Być może sam Iron Man będzie musiał poświęcić swoją ukochaną partnerkę, gdy będzie uzupełniał Rękawicę Nieskończoności. A może nawet cała oryginalna drużyna Avengers skoczy w przepaść?

Hulk w końcu się przebudzi

To, że Hulk nie chciał wyjść z Bruce’a Bannera i pomóc mu podczas walki, mogło wielu z Was mocno zdziwić, zwłaszcza że od pewnego czasu Marvel poświęcał postaci zielonego siłacza sporo uwagi. Jednakże dobrze wiemy, że Hulk ma w sercu specjalne miejsce dla Czarnej Wdowy, która to w nadchodzącym filmie, może być poważnie zagrożona. Jeśli dotrze to do oczu i uczuć naszego bohatera, ten może w końcu przebudzić i dogadać z Bannerem. A wtedy może dojść do bardzo ciekawego połączenia się ich osobowości, z czego powstanie tak zwany Profesor Hulk – postać znana z komiksu The Incredible Hulk #377. Wymieszanie się inteligencji profesorka z wolą walki zielonego mięśniaka, może dać niezwykle wybuchowe rezultaty.

Nebula pomści Gamorę

Siostra Strażniczki Galaktyki nie miała zbyt wiele czasu antenowego podczas Avengers: Wojna bez granic, lecz jeśli się już na tym ekranie pojawiała, pełniła ważną rolę fabularną. Jej poczucie winy za śmierć Gamory i nieprawdopodobna żądza zabicia Thanosa, mogą poprowadzić jej los w zupełnie niespodziewanym kierunku. W komiksowej wersji opowieści o Rękawicy Nieskończoności, Nebula była drugą poza Iron Manem postacią, która odebrała swemu ojcu to potężne narzędzie, jednakże wykorzystywała je w złych celach, co zmusiło Thanosa do nieoczekiwanego sojuszu.

W nadchodzącym Avengers 4 byłoby czymś bardzo interesującym i zaskakującym, gdyby Thanos dołączył do Avengers w celu powstrzymania szalonych zamiarów Nebuli.

Istnieje 7 Kamień Nieskończoności

Kinowe Uniwersum Marvela mówi nam, że tak zwane Infinity Stones powstały wskutek wielkiego wybuchu i początku tworzenia się wszechświata, jednakże w komiksach pokazane jest to zupełnie inaczej. Mianowicie niejaka Nemesis – najpotężniejsza postać jaka kiedykolwiek istniała, znudziła się już swoim życiem i postanowiła zniknąć rozbijając swoją potęgę na 6 różnych kryształów ukrytych w najdalszych zakątkach galaktyk. Jednakże mało kto wiedział o tym, że pozostawiła sobie drogę powrotu, tworząc siódmy, najbardziej skryty i tajemniczy „Kamień Ego”. To właśnie w nim zaklęta jest jej osobowość i forma materialna, co umożliwia osobom trzecim wskrzeszenie jej po zebraniu wszystkich siedmiu Kamieni Nieskończoności w jednym miejscu.

Co nas czeka w drugiej erze MCU?

Jeśli przewidywania fanów związane z przejęciem wytwórni Fox okażą się prawdziwe, druga era Kinowego Uniwersum Marvela może zostać zbudowana w oparciu o walkę z Galaktusem – wielkim intergalaktycznym potworem, żywiącym się planetami. Kluczową rolę odgrywają w tej walce postacie, które w swoim posiadaniu miał właśnie FOX, więc jako tako, ma to wszystko ręce i nogi.

Igor Chrzanowski Strona autora
Z grami związany jest praktycznie od czwartego roku życia, a jego sercem władają głównie konsole. Na PPE od listopada 2013 roku, a obecnie pracuje również jako game designer.
cropper