Kącik Filmowy: Hollywood na wynos

Kącik Filmowy: Hollywood na wynos

Łukasz Kucharski | 26.04.2014, 20:32

Wieści z Hollywood i okolic już na Was czekają. Wśród nich: wielki Han Solo, Barbie (tak, tak), Batman, kartonowy Iron Man, oraz Warcraft. Zapraszam!

Hollywood na wynos
Dalsza część tekstu pod wideo
 

Magazyn Empire, przynosi Wam w darze jedyne, niepowtarzalne, pierwsze zdjęcie z planu ekranizacji World of Warcraft. Dzieło Duncana Jonesa wprowadzono w fazę produkcji, więc powinniśmy dostrzec je na srebrnym ekranie w 2016 roku. Przypominam, że w obsadzie znaleźli się Ben Foster, Travis Fimmel, Paula Patton, Toby Kebbell, Rob Kazinsky, Dominic Cooper, Daniel Wu oraz Clancy Brown. A ten niesamowity kadr prezentuje się następująco.###


Obsada jednego z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie filmów na podstawie komiksu/ów również się powiększa. N a liście płac Batman vs. Superman (chyba tylko producenci nie nazywają w ten sposób tego filmu) gości już Henry Cavill, Ben Affleck, Amy Adams, Diane Lane, Laurence Fishburne, Gal Gadot, Jason Momoa, Jesse Eisenberg, Jeremy Irons, Holly Hunter, Callan Mulvey oraz Tao Okamoto. Teraz, do licznego grona gwiazd dołączył Ray Fisher. Temu scenicznemu aktorowi powierzono rolę Victora Stone'a znanego również jako Cyborg – pseudonim mówi sam za siebie. Postać ta debiutowała w 1980 roku w DC Comics Presents #26. A Pan Fisher może – choć nie musi – zagrać również w siódmym epizodzie Gwiezdnych Wojen, ale nikt jeszcze tego nie potwierdził.


###


Co tam powyższa informacja. Tak naprawdę każda wiadomość jaką napisałem dla PPE blednie w obliczu poniższego. Jedyna w swoim rodzaju, prawdziwa gwiazda na tym padole, marzenie małych dzieci trafi na srebrny ekran w wersji aktorskiej. Tak Panie i Panowie, szykujcie się na szok jakim będzie film o...Barbie! Sony Pictures Entertainment, Mattel and Parkes+MacDonald/Image Nation ogłosili, że ruszają prace nad biografią...no dobra, komedią z Barbie w roli głównej. Oczywiście od razu planowana jest cała seria filmów. Pozostaje tylko znalezienie odpowiedniej aktorki i stworzenie inspirującej historii (jasne). W obliczu dominacji Transformersów i tak jestem zaskoczony, że tak późno postanowiono zająć się tym projektem. Widać animacje i gry wideo już nie zarabiają tyle ile właściciele praw do plastikowej anorektyczki by chcieli. Ciekaw jestem czy tak jak anioły w Dogmie Kevina Smitha blondynka będzie nie wyposażona tam na dole.


###


Joss Whedon wiedzie intrygujący żywot. Gdy nie pracuje nad kolejnym dziełem audiowizualnym związanym z superbohaterami, oddaje się przyjemności tworzenia lub/i produkowania skromniejszych projektów. Jego najnowszym dzieckiem jest film pt. In Your Eyes w reżyserii Brin Hilla. O samym filmie ciężko coś powiedzieć, ponieważ nie miałem okazji być na premierze, która miała miejsce podczas Festiwalu Filmowego Tribecca. Wspaniałe jest jednak, że zaraz po seansie Whedon ogłosił, że produkcja ląduje od razu w dystrybucji cyfrowej. To znaczy - nie za kilka miesięcy, a już, teraz, natychmiast. Seans (wypożyczenie) czeka Was za jedyne 5$ na tej oto stronie. Zaiste cudowne posunięcie z jego strony.


###


Urodziny najsłynniejszego nietoperza w historii kultury czas kontynuować. Kolejną cegiełką - po animacji od mistrza Bruce'a Timma - jest filmik od innego magika, czyli Darwyna Cooke'a. Powracamy więc do uniwersum serialu Batman Beyond i następcy Bruce'a Wayne'a. Sam pomysł zasługuje na oklaski. Obyśmy zobaczyli więcej hołdów tego typu.###


Dawno, dawno temu gdy brałem udział w wypadku samochodowym, leżąc w szpitalu wraz z innymi więźniami...to jest chorymi dzieciakami, oglądaliśmy film pt. Flash Gordon. Nawet wtedy niewiele z niego zapamiętałem i nie wbił mnie w fotel. Może nowa wersja sprawi, że zostanę pochłonięty przez ten świat? Tak, tak. Mistrzowie zarabiania pieniędzy z Hollywood - 20th Century Fox - postanowili reanimować kosmicznego zbawcę. Możliwości współczesnych komputerów i ich utalentowanych operatorów w połączeniu z solidnym scenariuszem mogą przynieść wielu nowych fanów. Gordon powstał w 1934 roku i na początku był bohaterem skromnych pasków komiksowych w gazetach. Ted z filmu Ted będzie wniebowzięty.


###


Han Solo, dzięki Harrisonowi Fordowi zapisał się wielkimi zgłoskami w historii ekranowych buntowników. Gdy został zamrożony w karbonicie, wiele osób wstrzymało oddech. A teraz możecie wejść w posiadanie pełnowymiarowej repliki kapitana Sokoła Millenium. Sideshow Collectibles wie jak zadowolić najbogatszych fanów uniwersum. Któż inny byłby w stanie wydać 6999 dolarów na przedmiot, który jest tak pożyteczny jak wszy?###


Posiadacie nadmiar tektury w domu? Możecie ją spalić, oddać na makulaturę lub po prostu wyrzucić. Czy nie lepiej byłoby jednak stworzyć coś pięknego? Tak jak Kai-Xiang Xhong, który jest artystą i to niezwykle utalentowanym. Jego najnowszym dziełem jest - inna niż wszystkie - zbroja Iron Mana. Sam Tony Stark byłby dumny – aż dziw bierze, że Robert Downey Jr nie zgłosił się do artysty, ale może wszystko przed nami.###


Trzech Zwiastunos

 

Trzej Zwiastunos przynoszą Wam Anomalię, Dawcę oraz Third Person, czyli dwa dzieła science fiction i jedno...sam nie wiem co, chyba fikcyjny dramat. 


###

Ucho kinomaniaka

Dzisiejsza porcja dźwięków dla Waszych uszu już czeka na uruchomienie. Pierwszym utworem jest dzieło Nathana Fursta, czyli Koenisgs...Koeunni...spokojnie...Koenigsegg Race. Kompozycja rozbrzmiewała w tegorocznej ekranizacji Need for Speed.Drugie nutki pochodzą z motywu przewodniego do niezapomnianej pierwszej części filmowego Mortal Kombat. Moja kaseta magnetofonowa była niemal zdarta, od ciągłego słuchania Techno Syndrome, stworzonego przez Immortals.


 

###


W tym tygodniu to wszystko. Do przeczytania!

 

 

Łukasz Kucharski Strona autora
cropper