Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.05.2021
TOP 10 najlepszych gier wędkarskich i minigierek z łowieniem ryb
1338V

TOP 10 najlepszych gier wędkarskich i minigierek z łowieniem ryb

Gry rolniczo-hodowlane to nie jedyny sposób na relaks przy konsoli czy komputerze. Sporą popularnością cieszą się też wszelkiej maści gry wędkarskie i tytuły oferujące minigierki w takim stylu.

Mogłoby się wydawać, że moczenie kija smakuje dobrze wyłącznie w rzeczywistości. Miliony osób z całego świata mają jednak na ten temat inne zdanie, oddając się setkami godzin cyfrowemu łowieniu ryb. Wirtualne wędkarstwo kwitnie, co widać po znakomitych wynikach sprzedaży firm zajmujących się produkcjami tego typu. Pora wyłonić najlepsze pozycje z rzeczonego gatunku.


10. Dark Chronicle (aka Dark Cloud 2)

W naszym rybnym rankingu nie mogło zabraknąć wybitnie udanego RPG-a z PS2, który zaoferował masę niesamowicie mocnych minigierek (w szczególności dobre były wyzwania golfowe). Jednym z takich udanych wyzwań było wędkarstwo - jak na swój czas wyprzedzające gameplayowym zaawansowaniem całą konkurencję. Najlepsze było to, że po złowieniu okazów można je było w Dark Chronicle (europejska nazwa gry) umieszczać w akwarium.

9. Fishing: Barents Sea

Oto jedna z najciekawszych gier w naszym zestawieniu. W Barents Sea zajmujemy się nie tyle indywidualnym wędkowaniem, co rybactwem na dużą skalę. W grze zarządzamy flotą statków, decydujemy o sposobie połowów a przy okazji podziwiamy śliczne, morskie środowisko. Bardzo relaksująca pozycja!

8. Fishing Sim World: Pro Tour 

Fishing Sim World wyróżnia się spośród wędkarskiej konkurencji uwzględnieniem trybu Kariery czy sieciowych turniejów i licencjonowanego sprzętu. Tytuł oferowany na PC, PS4 i XOne jest przy tym dosyć realistyczny.

7. Breath of Fire 3

Do czasu premiery Final Fantasy XV to była najlepsza minigierka wędkarska w japońskich RPG-ach. Breath of Fire 3 oferowało w 1998 roku niesamowicie miodny i przyjemny system łapania ryb, który cieszył się równie dużą popularnością, kiedy tytuł doczekał się portu na PSP w 2006 r.

6. Sea of Thieves

Sea of Thieves znacząco rozwinęło się od czasu swojej premiery. Jedną z najfajniejszych nowości była opcja zaskakująco przyjemna opcja wędkowania. Gatunków ryb może nie ma tutaj wiele, ale walki z próbującymi dać dyla z haczyka bestyjkami są bardzo satysfakcjonujące. Szczególnie, że świeżą zdobycz od razu można usmażyć na patelni.

5. Professional Fishing

Polskie Professional Fishing, które wyróżnia się eksploracją otwartego świata (tempo poruszania się na piechotę jest jednak bardzo powolne), trudno nazwać symulatorem - gra oferuje bardziej arcade'owe rozwiązania, niż Fishing Planet. To mimo wszytko nadal przyjemna produkcja dla bardziej zaangażowanych miłośników wirtualnego moczenia kija. Szkoda tylko, że dystrybuowana w formie free-to-play, co wymusza grind.

4. Final Fantasy XV

Motywy wędkarskie pojawiają się od lat w masie jRPG-ów. Najlepiej wątek ten wykonano w Final Fantasy XV, dodatkowo wpisując zaskakująco rozbudowane moczenie kijka w tym roleplayu w kilka misji pobocznych. Do złowienia w tym dziele Square Enix są naprawdę wielkie bestie - niektóre z nich osiągają kilka metrów długości. Cały mechanizm wymaga nie tylko cierpliwości, ale i refleksu i dobrych reakcji przy zwijaniu żyłki po zacięciu ryby.

3. Ultimate Fishing Simulator

Pora na polski akcent w tym zestawieniu. Produkcja Ultimate Games jest obecnie chyba najlepszym tytułem o tematyce wędkarskiej, dostępnym na smartfonach. Zróżnicowane łowiska, całkiem realistyczne zachowania ryb, niezłe sterowanie - Ultimate Fishing Simulator działa po prostu dobrze. Od 2018 roku tytuł jest również dostępny na PC (Steam), a od 2020 roku na XOne, PS4 i Switch. Tutaj jednak tytuł nie wytrzymuje konkurencji z bardziej zaawansowanym gameplayowo Fishing Planet.


 

2. Red Dead Redemption 2

Rockstar zdeklasowało wszelkie konkurencyjne minigierki wędkarskie w swoim najnowszym westernie. Red Dead Redemption 2 oferuje motyw łowienia ryb, z którego na dobrą sprawę można by zrobić moduł standalone. W szczególności dobre są tutaj polowania na legendarne, najcenniejsze okazy. Doskonale wpisano też wędkarstwo w pewne misje fabularne. Znakomita robota deweloperów!

1. Fishing Planet

To zdecydowanie najbardziej zaawansowana produkcja tego typu, zasługująca faktycznie na miano "symulatora". Fishing Planet odtwarza cały komplet warunków atmosferycznych, skomplikowane zachowania i interakcje ponad 120 gatunków ryb i wymaga dużej uwagi i determinacji od gracz do uzyskania najlepszych wyników. Tytuł dystrybuowany jest w formie free-to-play. Tytuł dostępny jest na konsolach, ale najlepsze jego wydanie znajdziemy na PC (z dobrze rozwiązanym interfejsem i sterowaniem).


Tagi: minigierka ryby wędkarstwo