Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 04.05.2021
Najlepsze filmy o psach – TOP 10
91V

Najlepsze filmy o psach – TOP 10

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka - tak głosi słynne powiedzenie. I każdy, kto ma czworonoga, prawdopodobnie jest w stanie podpisać się pod tym obiema rękami. Dzisiejszy ranking filmów poświęcimy właśnie im i będzie to bez wątpienia przyjemna przeprawa dla każdego fana tych zwierzaków. Sprawdźcie najlepsze filmy o psach, jakie mogliśmy oglądać w ostatnich dekadach!

Jakiś czas temu na naszym portalu pojawiło się zestawienie produkcji o koniach, tym razem przyszła pora na kolejne zwierzaki – od dawna nazywanych najlepszych przyjaciół ludzi. Przedstawimy Wam najlepsze filmy o psach, jakie możecie obecnie oglądać. Wszystkie cieszą się sporą popularnością i jestem przekonany, że mieliście okazję kiedykolwiek oglądać przynajmniej niektóre z nich – choćby podczas familijnej niedzieli w Polsacie.

I oczywiście warto podkreślić, że ten ranking filmów, podobnie, jak pozostałe, obarczony jest pewną dozą subiektywnej opinii. Jeśli więc uważacie, że w zestawieniu zabrakło jakiegoś projektu, który bez dwóch zdań powinien się tu znaleźć, wspomnijcie o nim, proszę, w sekcji komentarzy! Jestem pewien, że można w ten sposób naprawdę ciekawie urozmaicić listę i dodać nieco innej perspektywy do całego zestawienia.

Wyspa Psów (2018) – TOP 10 – Filmy o psach

Zestawienie otwiera bardzo nietypowa animacja od Wesa Andersona, w której zostajemy przeniesieni do Japonii w niedalekiej przyszłości. Obserwujemy świat, w którym psy nie mają prawa normalnego życia i zostają wygnane. Nie wszyscy potrafią się z tym jednak pogodzić i pewien chłopiec udaje się w podróż, aby uratować swojego czworonożnego  przyjaciela. A nie będzie to bynajmniej łatwe zadanie.

Wyspa Psów (2018) – Filmy o psach

Piorun (2008) – TOP 9 – Filmy o psach   

Wow, aż trudno mi uwierzyć, że to już 13 lat odkąd „Bolt” debiutował w kinach! Świetna produkcja dla najmłodszych i nieco starszych, gdzie obserwujemy małego psiaka, który dojrzewa i zaczyna rozumieć, że wcale nie potrzeba mocy, by stać się bohaterem i pomagać innym. Piękna historia z cudownymi bohaterami – do dziś jestem ogromnym fanem chomika, który wystąpił w animacji Disneya!

Piorun (2008) – Filmy o psach

Przygoda na Antarktydzie (2006) – TOP 8 – Filmy o psach

Być może moja wysoka ocena tej produkcji wynika z faktu, iż uwielbiam produkcje z Paulem Walkerem – a ten gra tu główną rolę! Historia opowiada o pobycie na Antarktydzie i niestrudzonej walce o przeżycie. Mężczyzna ma tylko siebie samego i grupkę kilku psów, które szybko okazują się najlepszymi kompanami, na jakich mógł tylko trafić. Zdecydowanie warto rzucić okiem, bo to naprawdę udane kino przygodowe.

Przygoda na Antarktydzie (2006) – Filmy o psach

Serce Psa (2015) – TOP 7 – Filmy o psach

Nieco mniej znana produkcja od pozostałych, ale uważam, iż w pełni zasługuje, aby się tu znaleźć. Opowiada o związku emocjonalnym pomiędzy artystką, a jej ukochanym terrierem. Wszystko w formie multimedialnego dokumentu. Nie jest to oczywiście pozycja dla każdego, ale jeśli tylko lubicie poruszające produkcje, warto poświęcić na nią trochę czasu. Tym bardziej, jeśli kojarzycie Laurie Anderson.

Serce Psa (2015) – Filmy o psach

Zakochany Kundel (1955) – TOP 6 – Filmy o psach

Najstarsza pozycja w rankingu i klasyk, który doczekał się niedawno „aktorskiej” wersji! Ja wciąż pałam jednak większą miłością do oryginału i uwielbiam to, w jaki sposób ograno tam romantyczne wątki pomiędzy psiakami. Wszystko przeplatane było odpowiednią dozą akcji, jak ma to miejsce w filmach Disneya, i doprawione emocjonalnymi przemyśleniami. Warto obejrzeć, albowiem nawet dziś morał jest trafny.

Zakochany Kundel (1955) – Filmy o psach

Scooby-Doo: Na Wyspie Zombie (1998) – TOP 5 – Filmy o psach

Jestem ogromnym fanem Scooby-Doo (jak pewnie większość), a wiele filmów pełnometrażowych do dziś trzymam na kasetach VHS. I nie zamierzam się z nimi rozstawać! Najlepiej wspominam jednak „Na Wyspie Zombie”, bo wciągała jak najlepsze produkcje akcji. Kurczę, marka ma za sobą naprawdę sporo udanych dekad i może kiedyś będzie trzeba stworzyć ranking filmów o Scooby-Doo i jego detektywistycznych przyjaciołach?

Scooby-Doo: Na Wyspie Zombie (1998) – Filmy o psach

Togo (2019) – TOP 4 – Filmy o psach

Najnowszy film w zestawieniu i pewnie mocno Was zaskoczę, jeśli zdradzę, że główną rolę odgrywa tu Willem Dafoe! Oprócz niego występują choćby Michael Gaston czy Julianne Nicholson – mocna obsada, prawda? Sama produkcja to właściwie typowy Disney. Obserwujemy tytułowego psiaka, który wraz ze swoim panem wyruszają w poszukiwania składników do leku, który może zatrzymać szalejącą pandemię. Bardzo miła pozycja, którą warto obejrzeć.

Togo (2019) – Filmy o psach

101 Dalmatyńczyków (1961) – TOP 3 – Filmy o psach

Podium otwiera kultowa animacja Disneya, która kończy w tym roku sześćdziesiąt lat. Nieźle, prawda? Starzeje się jednak jak wino i właściwie kompletnie nie widać po niej upływu czasu. Cały czas genialnie absorbuje i jestem przekonany, że jeszcze przynajmniej kilka następnych pokoleń będzie czerpało masę frajdy z obserwowania przygód ogromnej sfory słodkich psiaków w łaty. Bardzo fajna przygoda, serio!

101 Dalmatyńczyków (1961) – Filmy o psach

Mój przyjaciel Hachiko (2009) – TOP 2 – Filmy o psach

Jeden z piękniejszych i smutniejszych filmów, jakie miałem okazję w życiu oglądać. I prawdopodobnie niemały wpływ na to ma fakt, iż cała ta przedstawiona sytuacja miała rzeczywiście miejsce. Nie chcę wiele zdradzać, choć pewnie większość doskonale wie, o co chodzi w tej produkcji. To najczystsza forma pokazania tego, jak wiernymi stworzeniami są psiaki i jak bardzo potrafią pokochać swojego właściciela, gdy ten odwzajemnia uczucie.

Mój przyjaciel Hachiko (2009) – Filmy o psach

Lassie (2005) – TOP 1 – Filmy o psach

Nie zliczę, ile razy miałem przyjemność oglądać ten film przed niedzielnymi obiadami, gdy w telewizji nie leciało nic innego. Za każdym razem bawiłem się dobrze i choć dziś prawdopodobnie znam cały na pamięć, to wciąż mogę go oglądać w kółko. Mało co daje mi taki zastrzyk optymizmu i ciepła, jak seans historii o tym wiernym psiaku. Chyba każdy, kto miał styczność z tą produkcją, marzył o podobnym przyjacielu.

Lassie (2005) – Filmy o psach

Filmy o psach – Podsumowanie

I w ten sposób przebrnęliśmy przez wszystkie najlepsze filmy o psach, jakie na dziś przygotowaliśmy. Jestem pewien, że przypomniało Wam się wiele ciepłych seansów i mam nadzieję, że wśród powyższych pozycji znaleźliście coś, co szczególnie przykuło Waszą uwagę. Być może najbliższy wolny wieczór spędzicie właśnie przy jakimś tytule o słodkich czworonogach! To często prawdziwe wyciskacze łez.

Koniecznie dajcie również znać, która produkcja z naszego rankingu filmów jest Waszą ulubioną. Jeśli natomiast Waszego faworyta zabrakło, również wspomnijcie, przy jakim bawiliście się najlepiej. Choć wiele produkcji tego typu robiona jest na jedno kopyto, to trafiają się prawdziwe perełki – mam nadzieję, że udowodniłem to za pomocą dziesięciu tytułów, które pojawiły się powyżej.

Tagi: filmy najlepsze filmy pieski psy zwierzaki