redakcja PPE redakcja PPE 21.02.2019
Apex Legends poradnik – postacie, mapa, bronie, akcesoria, pancerze, łupy, trofea, levele
8580V

Apex Legends poradnik – postacie, mapa, bronie, akcesoria, pancerze, łupy, trofea, levele

Garść podstawowych informacji i porad, które pozwolą Wam rozpocząć zmagania w popularnej darmowej strzelance F2P autorstwa studia Respawn.

Garść podstawowych informacji o grze

Apex Legends to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, której akcja rozgrywa się w uniwersum serii Titanfall. Co jednak należy podkreślić, w grze nie ma tzw. tytanów, czyli mechów znanych z poprzednich odsłon cyklu. Zamiast tego do wyboru mamy osiem postaci różniących się umiejętnościami.

W rywalizacji bierze udział 20 zespołów, a jeden zespół składa się z trzech graczy. W sumie daje to 60 graczy na mapie. Zasadniczo rzecz biorąc, możemy wybrać dowolną postać (ze wspomnianych ośmiu dostępnych), lecz w jednym trzyosobowym zespole nie mogą się znajdować dwie takie same. Wyboru nie dokonujemy też w tym samym czasie – zamiast tego musimy poczekać na swoją kolej.

Właściwą rozgrywkę rozpoczynamy od skoku ze statku wraz z towarzyszami broni. O tym, w którym miejscu wyskoczy zespół, decyduje lider, tzw. jumpmaster (zostaje nim osoba, która trzecia wybierze postać; jeśli zdecyduje się ona na losowe wybieranie, wówczas liderem zostaje druga osoba; roli lidera można się też zrzec). Dzięki systemowi oznaczania możemy jednak zasugerować inny punkt zrzutu bądź oddalić się od grupy, co nie jest zalecane. Gdy już znajdziemy się na ziemi, należy rozpocząć poszukiwanie wyposażenia możliwie jak najlepszej jakości: broni, dodatków do nich i osłon redukujących obrażenia. To przeważnie znajduje się na terenie zabudowań.

Starcie składa się z kilku kilkuminutowych rund (ilu konkretnie – to zależy od przebiegu rywalizacji). Po każdej z nich zmniejsza się bezpieczny obszar, po którym możemy się poruszać. Jeżeli nie czujemy się na siłach, zmagania z innymi można poprzedzić szkoleniem (trwającym kilka minut samouczkiem). Standardowo włączone są także podpowiedzi informujące, jaki przycisk wcisnąć w danej sytuacji.

Na premierę gry dostępna było tylko jedna mapa – Królewski Kanion. Zapewniono jednak, że w przyszłości pojawią się kolejne.

Ostatnia aktualizacja: 25 luty 2019

Poradnik spis treści:

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment