Daniel Stroński Daniel Stroński 05.03.2017
Horizon Zero Dawn. Poradnik, sekrety, skarby, znajdźki
10205V

Horizon Zero Dawn. Poradnik, sekrety, skarby, znajdźki

Horizon Zero Dawn to wielka i złożona gra, która potrafi przytłoczyć. Efektywna walka po cichu, poprawne korzystanie ze słabości maszyn, szybka podróż za darmo – to tylko niektóre z porad, jakie dla Was przygotowaliśmy.

Poniżej nie znajdziecie poradnika wyjaśniającego podstawy, jak „skanuj fokusem w poszukiwaniu słabych punktów przeciwnika” czy „kup zwolnienie czasu przy celowaniu”. Zebraliśmy kilka przydatnych porad, które mogliście ominąć i niepotrzebnie utrudniać sobie zabawę. No, to lecimy.

Eksploracja

Świat Horizon Zero Dawn jest ogromny i nawet z możliwością jazdy na niektórych maszynach droga do celu może być wyjątkowo długa. Dlatego też warto podchodzić do każdego ogniska w pobliżu, by je odkryć i tym samym stworzyć sobie punkt szybkiej podróży na przyszłość. Zapisujcie też każdorazowo grę, bo po śmierci gra cofa do ostatniego zapisu i łatwo utracić masę postępu.

Szybka podróż może być zbawienna, ale nie jest darmowa. Wymaga ona specjalnego zestawu, który da się kupić u handlarzy lub wytworzyć z kilku podstawowych zasobów…ale chciałoby się darmowej szybkiej podróży. I jest na to sposób! U niektórych sprzedawców w zakładce Surowce widnieje Złoty pakiet szybkiej podróży za jedyne 50 kawałków metalu, skórę lisa i trochę tłustego mięsa. Pozwala on na nieskończoną liczbę podróży.

Nie przejmując się (niskimi, ale jednak) kosztami szybkiej podróży, bez problemu możemy skakać po całej mapie za zadaniami pobocznymi, które dają punkty doświadczenia i często punkty umiejętności. A jeśli ktoś uważa, że opcja szybkiej podróży kłóci się z założeniami otwartego świata, niech zapozna się z rozmiarem mapy w Horizon Zero Dawn.

Tagi: Guerrilla Games horizon: zero dawn playstation 4 poradnik

Przejdź do strony