F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

F1 22 Poradnik

F1 22 - Sekcje BIR, ulepszanie bolidu i programy treningowe, jak zbierać dane?

Mateusz Wróbel | 02.07, 08:00

F1 22 - Sekcje BIR, ulepszanie bolidu i programy treningowe, jak zbierać dane?

Punkty zasobów w F1 22.

Po założeniu swojego zespołu w MyTeam otrzymasz na start tysiąc punktów zasobów, które możesz wydać na ulepszenie bolidu. Będziesz miał dostępne cztery działy, a to, który z nich będziesz chciał rozwinąć w pierwszej kolejności, zależy wyłącznie od Ciebie. Najważniejsze są punkty BIR, które możesz zdobyć na dwa sposoby.

Pierwszym, najprostszym z nich jest branie udziału w programach treningowych. Na każdy weekend wyścigowy przygotowano po 3 z nich (strategia na wyścig, zarządzanie oponami i systemem ERS). Jeśli je wykonasz przynajmniej na zadowalający (zielony) poziom, to otrzymasz część bonusów i punktów zasobów przedstawionych w garażu, przy specjalnym panelu. Jeśli wykonasz je idealnie (fioletowo), to otrzymasz wiele premii i maksymalną ilość bonusów. Programy treningowe możesz oczywiście wykonywać także poprzez symulację sesji, lecz wyniki często będą gorsze.

F1 22 - Sekcje BIR, ulepszanie bolidu i programy treningowe, jak zbierać dane?

W F1 22 zadbano także o specjalne wykresy, które pomogą inżynierom lepiej przygotować Twój bolid pod kwalifikacje i wyścig. Sprawdzisz je z poziomu garażu.

Pamiętaj również, że co tydzień otrzymasz wyznaczoną ilość zasobów od swoich sekcji - im bardziej są one rozwinięte, tym więcej punktów dostaniesz, więc warto oszczędzać finanse na rozwój nadwozia, aerodynamiki, jednostki napędowej czy wytrzymałości. Dwie pozostałe sekcje, czyli sponsoring i symulator, nie dadzą Ci zbyt dużych profitów, więc nie musisz sobie nimi zaprzątać głowy.

Nie zapominaj także o kalendarzu (działaniach) między weekendami wyścigowymi.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper