F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

F1 22 Poradnik

F1 22 - Oszczędzanie paliwa, jak jeździć szybko i bez zużywania ogromnej ilości paliwa?

Mateusz Wróbel | 02.07, 08:00

F1 22 - Oszczędzanie paliwa, jak jeździć szybko i bez zużywania ogromnej ilości paliwa?

Jak oszczędzać paliwo w F1 22?

Od F1 2021 nie można zmieniać trybów silnika, co jest podyktowane wprowadzonymi przez FIA w poprzednim sezonie królowej motorsportu dyrektyw. Zmiany te zostały wprowadzone również do gier Codemasters i sprowadzają się do tego, że w F1 22 nie możemy zwiększyć mocy jednostki napędowej kosztem większego zużycia paliwa. I na odwrót - zmniejszyć moc silnika, oszczędzając przy tym trochę paliwa.

Nowe przepisy zmuszają nas do oszczędzania paliwa i przemyślanego zatankowania bolidu przed wyścigiem. Tak, jak wspomniałem wyżej, zwiększenie, jak i zmniejszenie zużycia paliwa nie jest dostępne (nie licząc wyjazdu samochodu bezpieczeństwa na tor) w ekranie zarządzania, co sprawia, że musimy oszczędzać paliwo, zmieniając swój styl jazdy.

F1 22 - Oszczędzanie paliwa, jak jeździć szybko i bez zużywania ogromnej ilości paliwa?

Poniżej znajdziesz kilka porad, dzięki którym nie powinno zabraknąć Ci paliwa w trakcie wyścigu:

  • Przed wyścigiem w trybie kariery koniecznie ukończ program treningowy dot. tempa wyścigowego. Przejedź pięć okrążeń w treningu, aby zespół mógł wyliczyć zużycie paliwa na dłuższych przejazdach i automatycznie ustalić, ile powinieneś zalać benzyny przed wyścigiem.
  • Na prostych odcinkach toru zdejmij nogę z podłogi - najlepiej na sekundę przed hamowaniem (czyli przy pomarańczowym kolorze na linii optymalnego toru jazdy). Dzięki temu będziesz w stanie przez kilka okrążeń oszczędzić trochę paliwa, nie tracąc przy tym zbyt dużo czasu.
  • Nie dodawaj gazu przy hamowaniu, aby zbliżyć się do wierzchołka - zamiast tego puść do połowy hamulec.
  • Przy wychodzeniu z zakrętów nie dodawaj od razu całego gazu (nie licząc szybkich łuków).
  • Na deszczowe wyścigi obowiązkowo tankuj mniejszą ilość paliwa do baku, ponieważ samochód nie będzie pożerał aż tyle benzyny, co przy normalnych warunkach.
  • W grach online weź pod uwagę wyjazdu samochodu bezpieczeństwa, ponieważ podczas nich możesz oszczędzić paliwo.

Pamiętaj, że jeśli nie radzisz sobie z oszczędzaniem paliwa, włącz asystę "tryb małej ilości paliwa" na łatwy poziom. Dzięki temu przy małym zapasie mieszanki samochód zwolni nieznacznie, co pozwoli Ci spokojnie ukończyć wyścig.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper