F1 22 - poradnik. Setupy na tory, kariera, multiplayer, asysty, porady na start, tryb MyTeam, rankingi - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

F1 22 Poradnik

F1 22 - Crossplay PC (Steam i Origin) oraz PS4/PS5/XONE/XSX|S, czy jest dostępny?

Mateusz Wróbel | 02.07, 08:00

F1 22 - Crossplay PC (Steam i Origin) oraz PS4/PS5/XONE/XSX|S, czy jest dostępny?

Czy jest crossplay w F1 22?

F1 22 to multiplatforma z wieloma możliwościami w trybach online. Oznacza to, iż jest ona dostępna na wielu platformach - począwszy od komputerów osobistych, poprzez konsole PlayStation, a skończywszy na sprzętach Xbox. Czy posiadacze różnych urządzeń mogą znaleźć się w jednej sesji za pomocą cross-playu?

Jak się okazuje: nie. Twórcy F1 22 oznajmili, że cross-play w ich wyścigówce nie jest dostępny, lecz pracują nad tym, aby dodać go w przyszłości. Oznacza to, że osoby posiadające wersję gry tylko na PlayStation, zagrają z innymi graczami z PlayStation, natomiast nie wyszuka im osób z PC czy Xboxów. Działa to także w drugą stronę. Crossplay ma natomiast zostać dodany w późniejszych aktualizacjach!

Co jednak najdziwniejsze, deweloperzy czy też wydawca postanowił z nieznanych powodów uniemożliwić rozgrywkę odbiorcom ze Steama i Origina. Kupując grę na Steamie nie zagrasz ze znajomym posiadającym kopię na Originie. Nie wiadomo, czy jest to błąd, ale obecnie funkcja cross-playu nie działa nawet między aplikacjami na PC.

Jeśli coś się zmieni w tym temacie, damy znać.

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper