Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring Zamek Burzowego Całunu

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu 1

Witamy w kolejnej części poradnika Elden Ring. Po zabiciu Margita, Błędnego Omena trafisz przed obliczne Zamku Burzowego Całuna. Udaj się przed siebie. Przy bramie znajdziesz kolejne miejsce łaski do odkrycia.

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu 2

Brama jest zamknięta, więc udaj się do przejścia z lewej strony. W środku spotkasz tajemniczą postać, która zasugeruje przedostanie się do zamku boczną stroną. Jeśli skorzystasz, udaj się do wyrwy w murze. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu 3

Na zewnątrz jest kolejne ognisko, przed tym jednak uważaj na uzbrojonego w dwa miecze orła. Zabij go, po czym odkryj nową łaskę. Czas ruszać w górę. Tam czekają żołnierze z potężnymi mieczami, nie odpuszczaj im, atakuj dopóki nie stracą życia. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu 4

Zanim wejdziesz do pobliskiej wieży, kilka metrów dalej są zwłoki, przeszukaj. Następnie kieruj się do wnętrza. Zabij dwóch bladych wojowników i ruszaj dalej. Nieopoadal schodów jest pomieszczenie z topornikiem, natomiast na jego końcu znajdziesz szpony. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu 5

Udając się na górę ujrzysz dwóch zbrojnych miotających bombami. Na półpiętrze znajdują się beczki z prochem. Jeśli nie dysponujesz łukiem, poczekaj aż beczki same wybuchną i wtedy rozpraw się z przeciwnikami. Po wejściu na piętro znajdziesz zamknięte drzwi. Po prawej stronie, we wnęce czekają zwłoki a w nich Sztylety do rzucania. Ruszaj dalej na górę. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu 7

W wąskim korytarzu znajdują się beczki, na końcu żółnierz. Będzie rzucał ładunkiem wybuchowym, więc podbiegnij do niego gdy już beczki znikną. Wcześniej, po lewej stronie mogłeś też skoczyć na podest i przeszukać zwłoki. Ruszając na górę dotrzesz do drzwi. Możesz wejść i spróbować zdobyć cenny skarb, lecz uważaj na potężnego rycerza. Dysponuje atakami przy użyciu żywiołu oraz długim mieczem. Rekomendujemy powrót w te strony nieco później. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu 8

Wróć do zamkniętych drzwi na dole i użyj zardzewiałego klucza, wejdź po drabinie i od razu ruszaj na prawą stronę, wyjdziesz na zewnętrzną część zamku. Zabij dwóch żołnierzy. Po wejściu do wieży, zbierz widoczny na krawędzi sekret i wróc się nieopodal miejsca, w którym wchodziłeś górą po drabinie. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu 8

Uważaj, gdyż za rogiem czai się wróg, jeśli dasz się zaskoczyć, zaatakuje Cię z ukrycia zadając znaczne obrażenia. Po wszystkim ruszaj dalej na wprost. Przed Tobą ładne widoki oraz garść wartościowych przedmiotów do skolekcjonowania, jeśli przeszukasz okolicę. 

Elden Ring - Zamek Burzowego Całunu 9

Po wejściu wyżej czeka Cię starcie z potężnym rycerzem używającym włóczni. Ten również używa żywiołu gdy jesteś w pobliżu. Kluczem będzie zachowanie dystansu. Jest również prostsza metoda. Wystarcz trzy razy skutecznie zadać mu cios z ukrycia. Na górze będzie czekać na Ciebie kolejne miejsce łaski do odkrycia. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper