Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - więzienni bossowie: Darriwil, Wasalny Rycerz

Więzienni bossowie w Elden Ring.

W tej części naszego poradnika Elden Ring skoncentrujemy się na opisie porad taktycznych do opcjonalnych bossów, których skrywają Ziemie Pomiedzy. Czym są owi bossowie? W trakcie podróży po świecie gry, najczeście na wzniesieniach możesz dostrzec wyznaczone na powierzchni winy do więzien. Oznaczyliśmy specjalnie dla Was takie punkty, w których czekają Was pojedynki z odpowiednikami fantomów z Demon's Souls. Gotowi na wyzwanie? Ruszamy. 

Darriwil, Wasalny Rycerz - wiecznie więzienie rycerza bez pana 

Elden Ring - więzienni bossowie 1

Przeciwnika znajdziesz w zaznaczonym na mapie miejscu. Darriwil jest dość szybkim i przebiegłym wrogiem. Stosuje bardzo mylące ataki i pojedynek z nim na dość niskim poziomie doświadczenia będzie bardzo trudny.

Elden Ring - więzienni bossowie 2

Atakom Darriwila towarzyszy efekt uboczny pod postacią krwawienia. Kluczowym jest naprzemienne stosowanie uników oraz obrony. Każdorazowe trafienie oznacza wzrost poziomu krwawienia. Gdy ten przekroczy limit, utracisz znaczną część paska życia. 

Elden Ring - więzienni bossowie  3

Boss stosuje trzy rodzaje ataków. Nie ma innej rady, musisz się nauczyć jego markowania ciosów. W Elden Ring bossów skontruowano bardzo rytmicznie. Ich ataki są proste do przewidzenia, lecz unik musi się odbyć w dokładności co do sekundy. Inaczej Darriwil będzie skutecznie atakować. 

Elden Ring - więzienni bossowie 4

Nie zdążysza zadać więcej niż dwa ciosy lub nawet jeden. Darriwil bardzo szybko potrafi odskoczyć, po czym wrócić i ponownie uderzyć. Wykorzystaj moment gdy przeciwnik wybije się skokiem do góry i spróbuje uderzyć w Ciebie. Wykonaj unik i zadaj dwa ciosy. To trudna do wyćwiczenia praktyka, lecz jest kluczem w tego typu starciach. W nagrodę za pokonanie bossa otrzymasz jego broń. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper