Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring  - więzienni bossowie: Rycerz Tygla

Elden Ring  - więzienni bossowie: Rycerz Tygla 1

Na powyższej mapie oznaczyliśmy lokalizację tego przeciwnika. Czas zmierzyć się z kolejnym opcjonalnym bossem, Rycerzem Tygla. To bardzo niebezpieczny przeciwnik. Najskuteczniejszą metodą będzie wyuczenie się uników i ataków bossa. 

- Rycerz zmienia ataki w zależności od stanu paska życia. Jeśli ten spadnie chociażby do połowy, boss przywoła nową, skrzydlatą formę. Ataki rozszerzają się o uderzenie magicznym ogonem oraz szarżą z powietrza. 

Elden Ring  - więzienni bossowie: Rycerz Tygla2

- Nie stosuj obronnej pozycji. Rycerz rzadko atakuje pojedynczym ciosem. Ważnym jest aby wykonać kilka uników i zadać jeden cios. Stąd rekomendujemy nieco dostroić postać w pasek wytrzymałości, gdyż jest on kluczowy w tej walce. 

- Ciężko będzie Ci się wyleczyć w trakcie pojedynku, więc w pierwszej fazie odbiegnij niemal na drugi koniec areny, natomiast w drugiej zaczekaj na atak szarżą z powietrza. Po skutecznym uniku masz kilka chwil na skorzystanie z buteleczki. 

Elden Ring  - więzienni bossowie: Rycerz Tygla 3

- Są dwie sekwencje, które pozwalają na skuteczny atak. Pierwsza to atak tarczą natomiast druga to łańcuch czterech ciosów poprzedzony tąpnięciem w ziemię. Wykorzystaj to. 

- W nagrodę za pokonanie Rycerza otrzymasz możliwość nauczenia się inkantacji.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper