Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Szopka Burzowego Wzgórza, wiedźma Renna, Jeziorna Liurnia

Czwarta część opisu przejścia Elden Ring.

Elden Ring Szopka Burzowego wzgórza 1

Witamy w kolejnej częsci poradnika najnowszej produkcji From Software, Elden Ring. Ten wpis skupi się podążaniu osią fabularną oraz garścią opcjonalnych lokacji. Poprzednio dotarliśmy do Szopy Burzowego Wzgórza, czsu ruszyć dalej w drogę naprzeciw upadłym władcom Eldeńskiego Kręgu. Teraz jednak czas na moment powrócić do Kościoła Elleha, zatem skorzystaj z mapy oraz szybkiej podróży lub wróc na własną rękę, jeśli chcesz zając się po drodze nabijaniem Runy w walce z przeciwnikami lub zbieractwem. Dotrzyj do wskazanej w poradniku lokacji pod osłoną nocy. 

Elden Ring Szopka Burzowego wzgórza 2

Kiedy znajdziesz się w Kościele Elleha, pozwiedzaj chwilę okolicę lub porozmawiaj z kupcem Kale. Możesz również skorzystać ze stołu kowalskiego jeśli posiadasz wystarczającą ilość kamieni kowalskich. Mniej więcej przy pełni księżyca na murku z lewej strony od wejście do lokacji pojawi się tajemmniczy, wyjęta z serii The Legend od Zelda postać, wiedźma Renna. Jej rola jesy bardzo istotna dla graczy podążających w trybie offline. Elden Ring stanie się dzięki temu nieco łatwiejszy. Porozmawiaj z Renną, która zaoferuje Ci Dzwon Przywołania Duchów. Dzięki niemu będziesz w stanie przywoływać zjawy podczas walki, rekomendujemy zachowywać ich moc podczas walk z bossami. Akceptując jej dar otrzymasz również Prochy Samotnego Wilka. Teraz udaj się z powrotem do Szopy Burzowego Wzgórza.

Elden Ring Szopka Burzowego wzgórza 3

W szopce porozmawiaj teraz raz jeszcze z tajemniczą niewastą. Otrzymasz Prochy Meduzy, czyli możliwość przywołania kolejnej zjawy. Czas podążyć dalej. Przed Toba ujrzysz czterech zbrojnych, dwóch posiadających tarczę oraz miecz. Rekomendujemy walkę bez użycia Struggi. Wywabiaj wrógów po kolei, dwóch zbrojnych widzać Twoje wycofywanie sięgnie po kusze. Wykorzystaj to zanim sięgną po miecze. Kiedy już ich pokonasz, warto odbić w prawą stronę, kroczy tam identyczny gigant, z którym walczyłeś pod Przednią Bramą. 

Elden Ring Szopka Burzowego wzgórza 4

Skorzystaj ze Struggi, Twojego wierzchowca. Walka z gigantem będzie dużo łatwiejsza dzięki możliwości szybkiego odwrotu. Stosuje naprzemiennie taktykę odwrotu oraz ataku. Kiedy uporasz się z gigantem, nieopodal miejsca walki odnajdzie z misę z wartościowym przedmiotem. Wróć z powrotem na drogę. 

Elden Ring Szopka Burzowego wzgórza 5

Kiedy ruszysz prosto, ujrzysz dziwną istotę, to odpowiednik nosicieli cennych kryształów z Demon's Souls. Ubij ją a otrzymasz popioły wojny. Zaatakuje Cię również jeden zbrojny. Następnie czas wrócić kilka kroków wcześniej i spojrzeć w prawą stronę. Udaj się właśnie w tym kierunku. Dotrzesz do urwanego mostu oraz ciekawej postaci. 

Elden Ring Szopka Burzowego wzgórza 6

Po drodze zbierz wszystko co się da. Od owoców jarzębiny po fragmenty pojedynczeh Runy. Posiadanie Strugi zapewnia możliwość zbierania przedmiotów bez konieczności zsiadania. Za chwilę ujrzysz most.

Elden Ring Szopka Burzowego wzgórza 7

Porozmawiaj z tajemniczym NPC widocznym z prawej strony. Zostaniesz poproszony o pokazanie dłoni, tak też uczyń. Z informacji dowiesz się o Zamku Burzowego Całuna, do którego będziemy niebawem zmierzać. Tymczasem ruszaj dalej tym mostem. Na jego końcu przeszukaj zawieszone w siadzie zwłoki. 

Elden Ring Szopka Burzowego wzgórza 8

Możesz teraz zeskoczyć na dół i cały czas podążać skalną drogą. Dotrzesz do Jeziornej Liurni. Po drodze zastaniesz dwie sfory wilków. Walka na wąskim obszarze jest ułatwiona, zwierzęta nie będą Cię flankować. Wykorzystuj to. 

Elden Ring Szopka Burzowego wzgórza 9

Kiedy już uda Ci się wyjść ze skalnej cieśniny, ruszaj wprost. Światło łaski wskaże Ci kolejne miejsce do odkrycia. To bardzo ważny punkt naszej wędrówki. Kiedy odkryjesz ognisko łaski zjawi się Melina z ofertą podróży do Twierdzy Okrągłego Stołu. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper