Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Strażnik Drzew, jak pokonać, porady taktyczne

Jak pokonać bossa Strażnik Drzew w Elden Ring?

Jeśli masz za sobą przygodę w Sekiro: Shadows Die Twice - ten przeciwnik mocno kojarzy się z Gyoubu Oniwą. Stosuje przede wszystkim ataki dystansowe z uwagi na dalekosiężny oręż. Decyzja o starciu ze Strażnikiem wydaje się nierozsądna w tej fazie rozgrywki z uwagi na brak wierzchowca, natomiast Elden Ring nie jest tak responsywne w parowaniu ataków jak Sekiro. Oczywiście jak każdy boss - stosuje naprzemienne kombinacje ataków. Oto co warto wiedzieć:

Elden RIng Strażnik Drzew 1

  • Atak szarży jest w pełni blokowalny, więc w chwili gsy Strażnik pędzi z zamiarem wykonania potężnego zamachu nie próbuj parować, zginiesz od razu. Ten rodzaj ataku jest kompletnie dewastujący dla paska życia. Pomaga tylko i wyłącznie obrona. Atak ten stosowany jest średnio co dwie kombinacje ataków bronią. 
  • Nie stosuj ataków magicznych. Po wybraniu klasy operującej na walce czarami nie przechytrzysz Strażnika. System walki magią jest mocno czytelny dla niego, więc przeciwnik z miejsca odeprze czary i od razu zaszarżuje w Twoim kierunku. 
  • Skuteczną techniką jest rollowanie tuż pod ramieniem bossa. To technika stosowana w większości gier From Software. Polega na jak najbliższym utrzymaniu odległości od przeciwnika stosującego ataki mocno dystansowe. Metodą prób i błędów nauczysz się sekwencji jego ciosów, więc skup się na zadawaniu pojedynczych obrażeń. Dwa ciosuy warto zadać jeśli znajdziesz się z prawej strony Strażnika, ten jest leworęczny. Musisz jednak uważać na wierzchowca, ponieważ ten lubi nagle zaatakować boczną stroną. 

Elden RIng Strażnik Drzew 2

  • Strażnik jest przeciwnikiem zmieniającym ataki po utracie połowy paska zdrowia. Walka w tej fazie polega przede wszystkim na wycofywaniu się w obawie przed potężnym ciosem tarczą z wyskoku, który razi dookoła. Wówczas należy zaczekań na odpowiedni moment i kontrolować przebieg walki w dystansie, zanim Strażnik nagle nie zaskoczy uskokiem. Stąd radzimy nie trzymać się blisko przeciwnika. To faza wymagająca cierpliwości w początkowej fazie rozgrywki.
  • Najrozsądniejszym będzie posiadanie wierzchowca aby znacznie wyrównać szanse. Wtedy o wiele szybciej będziesz mógł atakować z prawej strony
Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper