Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Rzeka Ainsel

Witamy w kolejnej wersji naszego poradnika do Elden Ring. Gra From Software z uwagi na otwartość świata oraz dowolność w eksploracji oferuje kilka ciekawych, skrytych pod ziemią obszarów. Ten wpis dedykujemy lokacji o nazwie Rzeka Aisnel. Prowadząca w dół winda znajduje się w rejonie Pogrobna. Gotowi na eldeńskie łowy? Ruszajmy, Zmatowieńcy. 

 

Elden Ring - Rzeka Ainsel 1

Na mapie oznaczyliśmy dokładną lokalizację interesującego nas miejsca. Kiedy dotrzesz tutaj, zobaczysz identyczny fragment budowli jak w poprzedniej lokacji. Zjedź windą na dół. 

Elden Ring - Rzeka Ainsel 2

Przed Tobą nowy rodzaj przeciwników Elden Ring. Niebotycznych rozmiarów mrówki, które rozsądnie jest eliminować jedna po drugiej. W zależności od aktualnego poziomu Twojej postaci - rekomendujemy stosowanie kuszy/łuku by jedną po drugiej sprowokować. Pole manerwu jest tutaj duże, lecz uważaj gdyż insektoidy lubią strzelać trucizną. Kiedy się ich pozbędziesz, możesz ruszyć od razu w głąb pieczary lub pojść w lewo. 

Elden Ring - Rzeka Ainsel 3

Po lewej stronie, na końcu drogi trafisz przed oblicze niewielkiego wodospadu. Strzeż się jednak, ponieważ nad Tobą czatuje mrówka. Nie zaatakuje pierwsza, więc decyzja w tej kwestii należy do Ciebie. Tymczasem na krańcu tej ścieżki czeka wartościowy przedmiot do zebrania. Wracaj w głąb pieczary. 

Elden Ring - Rzeka Ainsel 4

Kieruj się w stronę widocznego światełka. Uważaj, gdyż po lewej stronie czai się mrówka. Ubij ją, zanim z przeciwka nadejdzie kolejna. Po dotarciu do oświetlonego przejścia, najpierw skieruj się w prawą stronę. Zabij trzy mrówki, które będą się pojawiać po kolei. Zbierz kamień kowalski [3] i wracaj do punktu wyjścia. 

Elden Ring - Rzeka Ainsel 5

Przed Tobą coś w rodzaju żerowiska. Warto udać się ponownie w prawą stronę, przy okazji zabijesz kolejnego szkodnika. Ruszaj przed siebie w samo centrum pieczary. 

Elden Ring - Rzeka Ainsel 6

Dotarłeś do skromnego gniazda mrówek. Warto ubić królową, która nie jest żadnym pobocznym bossem. Kiedy już się jej pozbędziesz, z góry spadnie na Ciebie sfora mrówek-wojowniczek. Jeśli Cię otoczą, nie masz szans by się bronić. Będą kąsać jedna po drugiej, skutecznie staggerując Twoją postać. Najlepszym wyjściem jest uczieczka z powrotem żerowiska. Jeśli pójdziesz przodem, odkryjesz Ruiny Pałacu Uhl. Przed nami nowa lokacja. Co ciekawe, dotrzesz tutaj szybciej, jeśli przy żerowisku udasz się od razu na wprost. Decyzja należy do Ciebie. 

Elden Ring - Rzeka Ainsel 7

Znajdujesz się przed obliczem Ruin Pałacu Uhl. Przeszukaj teren nim postanowisz wejść po schodach. Kiedy już zdecydujesz się ruszać dalej, tuż po wejściu schodami prowadzącym na monument, idź prosto. Trafisz na kolejne miejsce łaski do odkrycia. Tymczasem właśnie trafiliśmy do nowej lokacji. 

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper