Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring Melina, Ruiny Przedniej Bramy, przyzwanie wierzchowca Strugi

Witamy w kolejnej części poradnika do Elden Ring.

Ruszamy dalej z miejsca, w którym dotarliśmy do kupca Kale i zakupiliśmy zestaw niezbędny do wytwarzania przedmiotów. Idąc dalej trafimy na Zamek Całuna, dom upadłego boga, Godricka. Rekomendujemy jednak powrót do miejsca, od którego rozpoczęliśmy eksplorację Ziem Pomiędzy. 

Elden Ring Ruiny Przedniej Bramy, boss: Człowiek Bestia z Farum Azula

Po rozmowie z kupcem Kale masz dwie opcje: skorzystanie z możliwości szybkiej podróży lub powrót do miejsca pierwszego odnowienia łaski, gdzie rozmawiałeś z Vakko.

Elden Ring Vakko

Następnie udaj się w prawą stronę od Strażnika Drzew, przed Tobą rozciąga się ścieżka, podążaj wzdłuż niej. Nieopodal po lewej stronie znajdziesz wejście do Jaskinii z pierwszym całkowicie opcjonalnym bossem.

Elden Ring jaskinia

Po wejściu do jaskini czeka na Ciebie sfora wilków. Sugerujemy aby toczyć walkę wyłącznie na skalnym wzniesieniu, nie skacz na dół. Wilki będą wskakiwać pojedynczo lub parami, przejście jest dość wąskie więc wystarczy obrona i atak tuż po szarży wilka. Kiedy rozporawisz się z zagrożeniem pozbieraj wszystkie przedmioty, następnie zejdź w głąb jaskinii. Czeka Cię walka z minibossem, Człowiekiem Bestią z Farum Azula.

Elden Ring Człowiek Bestia boss

Czas na garść porad taktycznych:

- Bestia jest niewielka rozmiarem, więc obszar działań naszej postaci w starciu jest dość rozległy, nie paruj jego ataków, to ciężko do odczytania ciosy

- Staraj się przede wszystkim trzymać go na dystans. Potwót atakuje trzema sekwencjami ataków po trzy, cztery ciosu w jednym łańcuchu. Kiedy odczytasz ostatnie ruchy w sekwencji zadaj maksymalnie dwa ciosy jednocześnie. Przy większej ilości ataków Bestia Cię dosięgnie używając broni przypominającej Rozpruwacza z Bloodborne

Elden Ring boss bestia z farum azyla 1

- Nie odchodź do ścian, oraz innych niewielkich konstrukcji, łatwo wtedy o zacięcie się postaci na danym obiekcie. Bestia często wykonuje ataki z wyskoku, należy maksymalnie rollować w bezpiecznej odległości

- nie musicie odkładać tego starcia na potem, mając choćby 8 lub 9 poziom zadacie mu dość obrażeń aby zakończyć walkę w niedługim czasie

Elden Ring boss bestia z farum azyla 2

Po ubiciu przeciwnika otrzymasz Talizman Czerwonego Smoka oraz 1000 esencji Runy. Zatem warto na chwilę zatrzymać się w jaskinii i zdobyć wartościowe przedmioty. Po zwycięstwie system gry zapyta o chęć powrotu do wejścia jaskini. 

Elden Ring Ruiny Przedniej Bramy

Po opuszczeniu jaskini udaj się dalej przed siebie, tą samą ściężką. Po drodze napotkasz patrolujących rycerzy, więc możesz uporać się z nimi pozostając w ukryciu lub bezpośrednio. Dotrzesz do posągu królowej Mariki Przedwiecznej (po ewentualnej porażce możesz odrodzić się w tym punkcie).

Elden Ring Ruiny przedniej bramy

Na wprost znajduje się pierwszy obóz w grze. Warto zając się eliminowaniem wrogów z ukrycia, za wyjątkiem pierwszego rycerza. Ubij kilku kolejnych (uważaj na dwa psy) oraz potężniejszego rycerza z włócznią. Po pokonaniu watahy, na środku ruin znajdziesz zejście w dół, otwórz drzwi, następnie dotrzyj do skrzyni z Popiołem wojny: Burzowe stąpniecie oraz Osełką.

Elden Ring monolit

Elden Ring Melina

Podejdź do monolitu, weź mapę części regionu Pogrobnie. Następnie udaj się w kierunku Bramy, w tym miejscu odnajdziesz ważne miejsce łaski. Kiedy wybierzesz odpoczynek, załączy się sekwencja z Meliną. Otrzymasz u u niej możliwości zamiany Runy na zwiększenie wartości oraz poziomu postaci. Melina przekaże Ci również Gwizdek widmowego wierzchowca.

Elden Ring bramy

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper