Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 1

W otwartym świecie From Software zawarto również kilka ukrytych w podziemiach, interesujących lokacji. Zawierają one nie tylko całkiem nowych bossów lecz skrywają warte uwagi znaleziska. Ten wpis naszego poradnika Elden Ring podziemnej lokacji, Rzeki Siofry. Wejście do interesującego nas obszaru zaznaczyliśmy na powyższej mapie. 

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 2

Powinieneś znaleźć się dokładnie w tym miejscu, to winda prowadząca daleko w głąb lokacji. Ruszaj zatem na podbój nowego odkrycia Elden Ring. 

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra  4

Na dole po prawej stronie znajdziesz kolejne miejsce łaski. Przed Tobą ozdobiona kolumnami droga, na której staną liczni przeciwnicy. Są powolni, natomiast jest ich całkiem sporo. Sukcesywnie się wycofuj i atakuj. 

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 5

 
Czekają Cię jeszcze dwie takie watahy. Uważaj na dodatkowych przeciwników ciskających w Twoją stronę magicznymi bańkami. Te eksplodują gdy już odpowiednio się zbliżą. 

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 6

Wyeksploruj wszystko na tym obszarze. System umożliwia tutaj korzystanie ze Struggi, więc w walce także może stosować wierzchowca, jeśli czujesz się na tyle pewnie. Uważaj jednak, ponieważ włócznie przeciwnikó działają również jako przyciąganie po wypchnięciu. Kiedy już zwiedzisz ten obszar, udaj się do windy. 

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 7

Przed Tobą majestatyczny widok. Ruszaj przed siebie, za kilka metrów z ziemi wyłoni się potężny krab. Skorzystaj z pomocy Struggi by czym prędzej okiełznać przeciwnika. Kiedy już się go pozbędziesz, dotrzyj do nowego miejsca łaski. 

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 8

Ponownie trafiamy na dość obszerną lokację, więc warto się chwilę zorientować w terenie i pozwiedzać okolicę. Przede wszysktim, o co w tym wszystkim tutaj chodzi? Na zdjęciu obok prezentujemy filar, w którym należy rozpalić ognisko. Należy zapalić wszystkie by dotrzeć do bossa. Są dość niedaleko siebie, więc wystarczy sukcesywnie eksplorować okolicę.

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 9

W trakcie poszukiwań natkniesz się na coś w rodzaju widmowych, nordyckich wojowników. W tym obszarze będzie to rdzenny przeciwnik. Są jednak dość łatwi w okiełznaniu. Wystarczy wyprowadzać serię ataków, są podatni na staggerowanie, więc często nie zdążą zadać ciosu by Cię trafić. Tylko jedna sekwencja ich ataku jest nie do przełamania, gdy chcą wykonać cios ręką. 

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 10

Na powyższej mapie prezentujemy wszystkie miejsca łaski, które są dostępne na tym obszarze. Podążaj tym kierunkiem, a zapalisz wszystkie filary. Mapę tego miejsca znajdziesz przy zwłokach pod niezapalonymi pochodniami. Kiedy już zapalisz wszystkie ogniska, wróc do tego miejsca. Czeka Cię starcie z bossem. 

Boss: Duch Przodka

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 11

Widmo jelenia stosuje kilka potężnych ataków. Boss ten nie zmienia sekwencji, jeśli pasek życia zostanie zredukowany o połowę. 

- Przede wszystkim unikaj ataków porożem. Duch Przodka będzie trzykrotnie szarżował. Stosowania samej obrony na niewiele się tutaj zda. Bestia dość szybko pozbawi postać wytrzymałości. Nawet jeśli Cię nie trafi, nie zaatakujesz bez staminy. Stosuj przewroty.

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 12

- Duch Przodka często zieje niebieskim płomieniem. Atak ten nie jest tak dalekosiężny jak w przypadku smoków, lecz skutecznie ujmuje zarówno pasek zdrowia jak i staminy. Płomień rozprowadza się powoli, więc masz dodatkowy czas by się wycofać. 

- Kiedy bestia wzbije się w górę, wykona podwójny sus by za trzecim razem tąpną mocno w Twoją stronę. Atak jest dobrze zamarkowany i bardzo łątwo go uniknąć. 

Elden Ring - podziemne lokacje, Rzeka Siofra 13

- Za ubicie bossa otrzymasz Prochy pradawnego wyznawcy oraz trofeum/osiągnięcie.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper