Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Opuszczone cmentarzysko, Pogrobnie (Strażnik Drzew), Kościół Elleha (kupiec Kale)

Elden Ring, opis przejścia początku gry, gdzie udać się najpierw?

Inaczej niż w poprzednich grach From Software, Elden Ring otwiera historię na dosć rozległym obszarze. Esencję gatunku Souls- stanowi przede wszystkim eksploracja. W tym celu zorientować dokąd należy pójść aby znacznie ułatwić tempo progressu naszego Zmatowieńca. Na początek przygotowaliśmy kilka niezbędnych wskazówe dokąd i w jakim celu się udać. Po wyjściu z pierwszejlokacji, czyli Opuszczonego Cmentarzyska znajdziesz się na regionie Pogrobna. To region otwierający swobodną podróż wzdłuż Ziem Pomiędzy. Ruszajmy, Zmatowieńcy. Eldeński Krąg czeka na swoich władców. 

Elden Ring Opuszczone Cmentarzysko 

Elden RIng opuszczone cmentarzysko

Po ukończeniu niezbędnego prologu oraz pewnej porażce z silniejszym bossem trafisz tutaj. W tym miejscu rozpoczyna się właściwe Elden Ring. Podążaj prosto, aż trafisz do pierwszego miejsca Łaski. System nie oferuje w tym punkcie pełni możliwości, więc jedynie skorzystaj z funkcji odpoczynku (możesz również zmienić porę dnia lub nocy). Idź nadal prosto aż otworzysz podwójne drzwi i trafisz na teren Pogrobna. Po drodze trafisz na kamienny posążek, przy którym możesz użyć klucza kamiennego (jeśli wybrałeś ten przedmiot w ramach startu postaci). W przeciwnym razie wrócisz tutaj później. Opuszczone Cmentarzysko pełni rolę jednego z wielu lochów do splądrowania w grze. Wrócisz tutaj za kilka godzin. 

Elden Ring Pogrobnie

Elden Ring Pogrobnie

Po wyjściu z kapliczki Twoim oczom ukaże się oblicze Ziem Pomiędzy. Rozejrzyj się nieco po najbliższej okolicy. Warto poświęcić kilka minut na zbieractwo jarzębiny oraz polowaniu na zwierzęta. Po lewej stronie od wejścia do cmentarzyska znajdziesz kolejne miejsce Łaski z NPC, którego warto chwilę wysłuchać. Postać opowie Ci garstkę informacji o Runach, czyli odpowiednikach dusz z serii Dark Souls. Wchodząc na skromny pagórek z Łaską dostrzeżesz mały posążek przyzwania (tryb online), z którego można w dowolnym momencie skorzystać. Kierunek poświaty z miejsca Łaski będzie Ci wskazywać prawą stronę, jednak na przekór rekomendujemy udanie się w północnym kierunku. Po zerbaniu fragmentów skały, upolowaniu nieco zwierząt oraz zebraniu nasion udaj się więc prosto. W oddali czyha pierwszy mocny przeciwnik w grze, Strażnik Drzew. W tej fazie gry sugerujemy aby ominąć zagrożenie, lecz dla odważnych przygotowaliśmy kilka wskazówek w walce z nim. 

Elden Ring Boss: Strażnik Drzew

Jeśli masz za sobą przygodę w Sekiro: Shadows Die Twice - ten przeciwnik mocno kojarzy się z Gyoubu Oniwą. Stosuje przede wszystkim ataki dystansowe z uwagi na dalekosiężny oręż. Decyzja o starciu ze Strażnikiem wydaje się nierozsądna w tej fazie rozgrywki z uwagi na brak wierzchowca, natomiast Elden Ring nie jest tak responsywne w parowaniu ataków jak Sekiro. Oczywiście jak każdy boss - stosuje naprzemienne kombinacje ataków. Oto co warto wiedzieć:

Elden RIng Strażnik Drzew 1

  • Atak szarży jest w pełni blokowalny, więc w chwili gsy Strażnik pędzi z zamiarem wykonania potężnego zamachu nie próbuj parować, zginiesz od razu. Ten rodzaj ataku jest kompletnie dewastujący dla paska życia. Pomaga tylko i wyłącznie obrona. Atak ten stosowany jest średnio co dwie kombinacje ataków bronią. 
  • Nie stosuj ataków magicznych. Po wybraniu klasy operującej na walce czarami nie przechytrzysz Strażnika. System walki magią jest mocno czytelny dla niego, więc przeciwnik z miejsca odeprze czary i od razu zaszarżuje w Twoim kierunku. 
  • Skuteczną techniką jest rollowanie tuż pod ramieniem bossa. To technika stosowana w większości gier From Software. Polega na jak najbliższym utrzymaniu odległości od przeciwnika stosującego ataki mocno dystansowe. Metodą prób i błędów nauczysz się sekwencji jego ciosów, więc skup się na zadawaniu pojedynczych obrażeń. Dwa ciosuy warto zadać jeśli znajdziesz się z prawej strony Strażnika, ten jest leworęczny. Musisz jednak uważać na wierzchowca, ponieważ ten lubi nagle zaatakować boczną stroną. 

Elden RIng Strażnik Drzew 2

  • Strażnik jest przeciwnikiem zmieniającym ataki po utracie połowy paska zdrowia. Walka w tej fazie polega przede wszystkim na wycofywaniu się w obawie przed potężnym ciosem tarczą z wyskoku, który razi dookoła. Wówczas należy zaczekań na odpowiedni moment i kontrolować przebieg walki w dystansie, zanim Strażnik nagle nie zaskoczy uskokiem. Stąd radzimy nie trzymać się blisko przeciwnika. To faza wymagająca cierpliwości w początkowej fazie rozgrywki.
  • Najrozsądniejszym będzie posiadanie wierzchowca aby znacznie wyrównać szanse. Wtedy o wiele szybciej będziesz mógł atakować z prawej strony

Elden Ring Kościół Elleha, kupiec Kale

Elden RIng Kupiec Kale

Niezależnie od decyzji jaką podjąłeś ze Strażnikiem Drzew rychło dotrzesz do ruin kościoła. W środku znajdziesz stół kowalski oraz jedną sztukę Kamienia Kowalskiego, niezbędnika w zakresie ulepszania broni. U Kale'a zakupisz między innymi teleskop przydatny do obserwacji terenu oraz zestaw wytwarzania przedmiotów, jeśli posiadasz wymaganą sumę Run. W tym miejscu odblokujesz również kolejną Łaskę. Warto tutaj wracać w ramach szybkiej podróży. 

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper