Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Most Ofiarny, Płaczący Półwysep

Elden Ring - Most Ofiarny, Płaczący Półwysep 1

Po zabicu Godricka i wyjściu z rejonu Zamku Burzowego Całuna ruszajmy dalej w Ziemie Pomiędzy. W tej cześci skoncentrujemy się na dotarciu do Mostu Ofiarnego oraz na Płaczący Półwysep. Na powyższej mapie zaznaczyliśmy lokalizację miejsca, w które należy się teraz udać. Pamiętaj o przydrożnej ekploracji, znajdziesz wiele Złotych Runów oraz kilka miejsc łaski. 

Elden Ring - Most Ofiarny, Płaczący Półwysep 2

Po dotarciu do wskazanego na mapie miejsca staniesz przed ufortyfikowanym Mostem Ofiarnym. Na jego końcu znajduje się potężna balista, stąd rekomendujemy walkę przy użyciu Struggi. Rozpraw się najpierw z dwoma pierwszymi żołnierzami po czym udaj się na tyłu mostu. Uważaj na lecącę strzały z balisty. Po zabiciu wszystkich wrogów ruszaj dalej. Przed Tobą nowy region - Płaczący Półwysep. 

Elden Ring - Most Ofiarny, Płaczący Półwysep 3

Na prawo od mostu znajdziesz kolejne miejsce łaski. Podążaj dalej aż trafisz na całkiem potężną grupkę przeciwników. Na szczęście jeśli podążasz naszym poradnikiem, Twoja postać winna być obecnie już w okolicach 30. poziomu. Jeśli poświęciłeś kilka dodatkowych chwil na "grindowanie" Zmatowieńca, jesteś nawet ponad tę wartość. 

Elden Ring - Most Ofiarny, Płaczący Półwysep 4

W tej okolicy trafisz na uśpionego giganta i zbrojnych. W pierwszej kolejności pozbądź się sfory dzikich psów. Atakują częściej niż wilki, więc warto stosować jazdę konno. Podobnie jak z resztą. Po wszystkim w zniszczonym powozie znajdziesz broń, nieopodal leżą również dwa kamienie kowalskie [2].      

Elden Ring - Most Ofiarny, Płaczący Półwysep 5
 

Ruszaj więc dalej aby dotrzeć do kolejnego miejsca łaski. Pozwiedzaj również najbliższą okolicę i pozbieraj Złote Runy. Kilka metrów dalej za nowym ogniskiem znajdziesz koczowniczego kupca. Warto nabyć od niego jeden z listów, czyli wskazówkę do pewnej wiedzy na temat okolicy. 

Elden Ring - Most Ofiarny, Płaczący Półwysep 6

Warto udać się dalej przed siebie aby sięgnąć po mapę z widocznego monolitu. Odblokujesz podgląd na nowy rejon mapy. Uważaj na lecącę w Twoją stronę pociski. Co warto wiedzieć o tym rejonie. Dokładnie na prawej stronie od widocznego monolitu znajduje się kolejne złote drzewko (na skale). Sięgnij po nie aby zdobyć Złote Nasiono. Zanim ruszysz przed siebie, uderz na lewą stronę pomiędzy widoczne ruiny. Tam jest sporo Złotych Run, natomiast podażając wzdłuż krawędzi dotrzez do niedźwiedzia, który pilnuje zwłok. Ubij zwierzę a przeszukując zwłoki odnajdziesz kolejny kamień kowalski. 

Elden Ring - Most Ofiarny, Płaczący Półwysep 7

Kiedy już pozwiedzasz okolicę udaj się totalnie na wprost. Dotrzesz do kamiennego giganta z łukiem. To bardzo banalny przeciwnik, przy którym musisz jedynie uważać na potrójnę tąpnięcia stopami. Najlepiej rozegrać starcie przy użyciu wierzchowca. Z racji pobliskiego miejsca łaski w Zamku Morne - punkt ten możesz wykorzystać do farmienia bohatera. Wystarczy kilka razy powtórzyć walkę z kamiennym olbrzymem aby podnieść kilka poziomów wyżej. Nagroda za każdorazowe ubicie tego przeciwnika wynosi 1014 Run. Po wszystkim udaj się do Zamku Morne. 

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper