Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Kościół Irith, Jeziorna Liurnia, opcjonalny boss: Adan, Złodziej Ognia

Poprzednio byliśmy w Twierdzy Okrągłego Stołu. Czas by podążyć dalej. Wróć zatem do ostatniego miejsca Łaski. Przed Tobą droga.

Elden Ring - Kościół Irith 1

Po lewej stronie dostrzeżesz kolejną lokację, Kościół Irith. Udaj się niezwłocznie. W środku zastaniesz Czarodzieja Thopsa. Ten poprosi Cię o skromną jałmużnę (10 Runy). W podzięcie otrzymasz możliwość nauki czarów błyskokamiennych. Warto się zainteresować tematem. Rozmowa zaowocuje również informacjami na temat Akademii Rua Luccari oraz błyskokamiennym kluczu. Pod posągiem znajdziesz kolejny wartościowy przedmiot. 

Elden Ring - Kościół Irith 2

Po wyjściu z kościoła z prawej strony znajduje się skromny cmentarz. Pomiędzy grobami trafisz na trzy kostuch wychodzące spod ziemi. Pozbądź się ich, lecz uważaj na ataki w postaci czarnej magii. Uderzające w Twoją stronę czaski odbierają część paska życia nawet podczas obrony. Po wszystkim wyzbieraj przydatne zwoje i ruszaj dalej. 

Elden Ring - Kościół Irith 3

Przed Tobą skromne obozowisko do plądrowania. Uważaj na zbrojnych, pojawią się nowi z długimi mieczami, wystarczy czekać na odpowiedni moment. Po wszystkim przeszukaj obóz. 

Elden Ring - Kościół Irith 4

Czas zejść w bardziej podmokłe obszary. Zmierzając prosto w dół dostrzeżesz kolejnego NPC, Koczowniczego Kupca. Warto sprawdzić co ma w ofercie. Odblokujesz również kolejne miejsce łaski. Nieopodal widać dziwne narośłe w kształcie pąków. Są nieszkodliwe w walce zaś garstak Run nie zaszkodzi. 

Elden Ring - Jeziorna Lurnia 1

Podążaj cały czas przed siebie. W orientacji pomaga również rozmieszczenie niebieskich pochodni. W okolicy pozbieraj błyskokamienne Świetliki widocznie pod postacią niebieskich kryształów pod drzewami. 

Elden Ring - Jeziorna Lurnia 6

Dotrzesz do kamiennego monolitu, w którym znajdziesz mapę obszaru Wschodnia Liurnia. Pokonaj trzy poczwary żerujące tuż pod monolitem. Odsuwaj się w tył i rolluj, wykonują potężne skoki. Sprawdzi się klasyczna tarcza oraz miecz. Podnieś mapę i ruszaj dalej. 

Elden Ring - Jeziorna Lurnia 2

Przed Tobą dalsza część jeziornej części Liurni. Idź prosto i zbocz na lewą stronę. W środku znajdziesz dwóch nowych przeciwników. Atakują głównie magią za pomocą dzwonków, więc czym prędzej się ich pozbądź. Podążaj dalej na wprost. Przy skale dostrzeżesz pewną dogodność w podróży wierzchowcem. To powietrzny skok, dzięki któremu Strugga wybije się wysoko w górę. Dotrzesz do nowej lokacji. Na skalnym wzniesieniu ujrzysz krąg, oraz cztery kamienne dżdżownice. To opcjonalne miejsce do eksploracji - Wiecznie Więzienie Złoczyńcy. W środku czeka Cię starcie z bossem, Adanem.

Adan, Złodziej Ognia

Elden Ring - Adan złodziej Ognia 1

To póki co opcjonalne starcie, lecz jeśli wybrałeś którąkolwiek z bardziej wojowniczych klas, istnieją realne szanse na zwycięstwo. Po pierwsze, nie trzymaj go aż tak na dystans. Kluczem do sukcesu jest wycofywanie się na niewielką odległość i czekanie aż Adan zada mocny cios w ziemię. Wtedy masz okazję aby trafić go maksymalnie dwa razy. Wyczekuj również chwili, gdy przeciwnik wypuszcza kule ognia. Najpierw wysyła ostrzegawczą, która znika, natomiast kolejna działa niczym bomba, na chwilę przed wybuchem rozświetla się i wtedy maksymalnie się wycofujesz. Dokładnie w tym momencie Adan lubi podjąć się szarży. To walka do rozegrania zarówno magią, jak i mieczem.

Nie daj się trafić nawet w tarczę, mocne ciosy zachwieją postać na tyle, że Adan zada śmiertelny cios z powaleniem. Co najlepiej robić? Atakuj tuż po najdłuższym z łańcucha ciosów, Adan wtedy kończy uderzając o ziemię, masz okazją trafić nawet dwukrotnie. Zwracaj uwagę na grunt, ponieważ w chwili eksplozji kuli, ten się podpala.

Elden Ring - Adan złodziej Ognia 2

Obszar pojedynku jest wystarczający, więc postać z 8 lub 9 poziomem doświadczenia i wzmocnioną bronią o +1 jest w stanie się uporać z tym przeciwnikiem. Możesz wrócić również później w to miejsce, więc pamiętaj o korzystaniu ze znaczników gracza. 

Co warto wiedzieć o lokacji: W opisywanym obszarze znajdziesz całkiem sporo Świetlików, więc warto pozwiedzać okoliczne bagna. Koczowniczy kupiec ma kilka interesujących towarów w ofercie, choć większość uda zapewne Ci się znaleźć na własną rękę w dalsze wędrówce. Powodzenia na szlaku, Zmatowieńcze. Ciąg dalszy nastąpi. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper