Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Karyjska Posiadłość 

Witamy w kolejnej odsłonie poradnika do Elden Ring. Poprzednio udało nam się pokonać i zarazem poskromić Rennalę, Królową Pełni Księżyca. W dalszej części skoncentrujemy się na dotarciu do Karyjskiej Posiadłości. W zgodzie z naszym poradnikiem, rekomendujemy mniej więcej 50. poziom postaci. Warto również skupić się na eksploracji okolicznej części mapy by zdobyć dodatkowej Runy, kościoły oraz przede wszystkim, ulepszyć statystyki naszego Zmatowieńca. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość 1

Na załączonym fragmencie mapy zaznaczyliśmy lokalizację Karyjskiej Posiadłości. W trakcie wędrówki do celu trafisz jeszcze na Ruiny Królestwa. Przy końcu tej lokacji jest ogromna ściana. Wystarczy w nią uderzyć, by Twoim oczom ukazało się przejście do nowego miejsca łaski (patrz zdj. 2)

Elden Ring - Karyjska Posiadłość 2

Przed Tobą zostaje przedpole prowadzące do posiadłości. Sugerujemy nie poruszać się pieszo, lecz wyłącznie skorzystaj ze Strugi. Z niebios będzie atakować magia błyskokamienia, więc czym prędzej udaj się w stronę wejścia do Posiadłości. Manewruj po obu stronach by uniknąć jakichkolwiek obrażeń, choć tuż przy samym wejściu jest kolejne ognisko łaski do odkrycia. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość  3

Jesteś w dość obszernej lokacji. Teraz uważnie przyjrzyj się dwóm filarom naprzeciwko. Po obu stronach dostrzeżesz nowy rodzaj przeciwnika, z którym jeszcze nie mierzyłeś się w świecie Elden Ring i podążałeś drogą naszego poradnika. Walka z obiema potężnymi, przepoczwarzonymi dłońmi jednocześnie jest dość uciążliwa. Stąd rekomendujemy użycie broni dystansowej i wywabienie jednej z nich.

Elden Ring - Karyjska Posiadłość 4

Garść przydatnych informacji co do przeciwnika. Wbrew pozorom nie stanowi większego problemu. Nawet jego atak magiczny jest na tyle dobrze markowany, że chwilę przed dotarciem do celu, na sekundę się zatrzymuje, wystarczy tylko lekko przejść w bok. Łapka często atakuje szarżą, lecz wystarczy szybko odskoczyć na bok i atakować. Jeśli rozpoczniesz łańcuch ataków fizycznych, będziesz w stanią ją przystaggerować. Wykorzystuj to. Kiedy uporasz się z zagrożeniem, wyzbieraj co się da na tym fragmencie Karyjskiej Posiadłości. Wystrzegaj się ataków łapek ukrytych pod ziemią, zarówno tych mniejszych jak i większych. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość 5

Przed Tobą kolejne wrota, obok będzie czatować następną "rączka". Sprowokuj kuszą lub po prostu podejdź i zaczekaj na atak. Następnie ruszaj dalej. Po drodze trafisz na kolejnych "ręcznych" przeciwników. Po wszystkim odblokujesz nowe miejsce łaski. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość 6

Zanim opuścisz to miejsce, podejdź do ołtarza. Zdobędziesz kamień kowalski [4]. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość 7

Na tej drodze czekają Cię widmowi zbrojni, którzy niczym nie wyróżniają się w kwestii ataków. Pamiętaj jedynie by nie poruszać się zbyt szybko do przodu, ponieważ widma lubią zjawiać się tutaj w ilościach hurtowych, zaś kilku z nich będzie stosować magiczne sztuczki, potrójne. Obszar uników z uwagi na bliskość krawędzi jest tutaj zawężony. Warto następnie odbić w lewą stronę, ponieważ na końcu drogi znajdziesz łuk ruczniczny przy zawieszonych nad krawędzią zwłokach. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość 8

Teraz ruszaj na wprost. To dość nie tyle trudny fragment, co podstępny. Rekomendujemy używanie kuszy\łuku. Najpierw wyjawią się kusznicy, sprowokuj jednego, potem drugiego. Dopiero wówczas ruszaj dalej, pojawi się dwóch żołnierzy z tarczą oraz mieczami. Masz ułatwione zadanie, ponieważ gdybyśmy wcześniej udali się na ślepo, pojawi się od razu czterech wrogów, czego uniknęliśmy. 

Elden Ring - Karyjska Posiadłość 9

Udaj się do wskazanego miejsca, w środku czeka Cię nowe miejsce łaski do odblokowania. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper