Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar

Jeśli wcześniej udało Ci się pokonać opcjonalnego bossa-fantoma, Adana - otrzymałeś przedmiot Płomień Złotego Boga. Czas udać się z powrotem na szlak. Przed nami dalsza część poradnika Elden Ring. Postaramy się pójść wzdłuż Jeziornej Liurni oraz eksplorować poboczne lokacje w trakcie wędrówki. 

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar 1

Wróciłeś więc do miejsca, w którym znajduje się możliwość skoku do góry przy pomocy Struggi. Czas podążą dalej wzdłuż ścieżki. Czekają Cię trzy zmory z dzwoneczkami. Puszczają dość powolne wiązki energii, więc wykorzystaj to. Najprostszym sposobem jest obejście wroga za plecy i zadanie śmiertelnego ciosu. W chwili załączenia się takiej animacji, nasza postać jest niepodatna na ataki z zewnątrz. To trochę taka techniczna sztuczka, którą warto się posługiwać. Kiedy oczyścić to miejsce, ruszaj dalej. 

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar 2

Przed Tobą ponowne starcie. Tym razem zobaczysz nowego przeciwnika, to jedna z tych samych zmor lecz na wierzchowcu. Wykorzystaj Struggę do walki z nim. Potem ubij dwie pozostałe w ruinach. W oddali już majaczy kolejne miejsce Łaski do odkrycia. 

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar 3

Nieopodal znajduje się wartościowy przedmiot, Książka z przepisami mistrza błyskamieni. Warto kolekcjonować te spisy, ponieważ są niezbędne później w Akademii Rua Lucaria. Tymczasem docierasz właśnie do Ruin Laskyar (obszar już sam zaznaczy się na Twojej mapie świata)

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar 4

Podążaj dalej. Niebawem spod wody wyłoni się kilka upiorów z dzwoneczkami. Warto stosować tę samą taktykę zachodzenia od pleców rywala, co ułatwi sprawę. To jednak nie koniec walki, za chwilę pojawi się znacznie groźniejszy przeciwnik. Rekomendujemy skorzystanie z możliwości przywołania duchów (najlepiej Samotne Wilki). 

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar 6

Na tym etapie rozgrywki pojedynek z przepoczwarzonym może być stosunkowo ciężki. Potwór atakuje bardzo potężnymi skokami, z uwagi na wiele kończyn zadaje potężne obrażenia. Możesz skorzystać z pomocy duchów oraz wierzchowca. Często jednak maszkara będzie na tyle szybka aby Cię trafić. Pamiętaj również o jednym dzwonniku nieopodal miejsca, z którego wyłania się przepoczwarzony. Po wszystkim udaj się w lewo. Trafisz na portal, skorzystaj. 

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar 6

Trafiłeś w dalszą część regionu, lecz należy odkryć do niej monolit z mapą. Jesteś aktualnie w Południowej Bramie Rai Lucarii. Po odejściu od kolejnego miejsca łaski nieopodal znajduje się zapieczętowana magią brama. Nie posiadasz błyskokamiennego klucza, więc niewiele teraz zdziałasz. Po lewej stronie przeszukaj zwłoki. Otrzymasz Mapę Miejsca Spotkania. 

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar 7

Rusz zatem w drugą stronę. Trafisz na prostą, drewnianą fortyfikację z czterema zbrojnymi. Będą odwróceni tyłem, więc możesz to wykorzystać zanim rzuci się na Ciebie cała grupka. Ciężko jest zadać śmiertelny cios z ukrycia zbrojnym przy balistach, lecz kontynuuj łańcuch ciosów, zanim dwaj pozostali z mieczem i tarczą zaczną podążać w Twoim kierunku. Jedyne na co musisz uważać to rzucane przez nich niebieskie bomby, które uwalniają trzy magiczne pociski. Koniecznie zrób wtedy unik, inaczej nie pomoże nawet obrono ujmując Ci połową paska życia. Po zwycięstwie czas na większy kaliber. 

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar 8

Musisz zmierzyć z plującą ogniem maszyną oblężniczą. Nic trudnego, gdyż wystarczy użyć wierzchowca. Kluczem do zwycięstwa jest galop na tyły maszyny i sukcesywne zadawanie obrażeń. Przednia strona oprócz ognistej jamy ma również kolce. Stosuj tę taktykę do chwili zwycięstwa, otrzymasz wartościowe przedmioty. Ruszaj przed siebie. Jeśli obejdziesz budowle po prawej stronie, znajdziesz drewnianą tarczę. 

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar 9

Przed Tobą skromny plac, po prawej dwóch zbrojnych. Wywab jednego z nich, drugi nadal będzie pełnić wartę, po uporaniu się z pierwszym, wykorzystaj ciosy z ukrycia. Postać da radę podejść pomimo wątpliwej odległości przeciwnika od ściany krzaczków. 

Elden Ring - Jeziorna Liurnia, Ruiny Laskyar 11

Dostrzeże fragment zwalonego mostu. Na końcu tej drogi znów napotkasz tajemniczą istotę proszącą o pokazanie rąk. Następnie wróc na plac i udaj się w kierunku drewnianych pali umocowanych przy schodach prowadzących na dół. Na schodach będzie sporo zbrojnych. Dotrzesz do Podgrodzia Akademii. Nieopodal trafisz na złote drzewo, dzięki któremu zdobędziesz złote nasiono (niezbędne do podniesienia efektywności butelek). 

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper