Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 1

Poprzednio rozprawiliśmy sie z agresywnym bossem, Lwią Aberracją. Po walce odblokowałeś ognisko. Tym samym odkryliśmy większość interesujących rzeczy w Zamku Morne. Jeśli oczywiście masz taką potrzebę - warto nadal się rozglądać, być może coś przeoczyłeś po drodze. Jeśli uznasz, że to już wszystko - czas udać się dalej, do Akademii Rai Lucarii. W poprzednich częściach naszego poradnika Elden Ring docieraliśmy na teren Jeziornej Liurni.

Droga prowadzi na dwa sposoby: ukrytą ściężką od urwanego mostu na północ od Szopy Burzowego Wzgórza oraz po zabicu Godricka, Zszywańca kiedy wyjdziemy tylnym wyjściem z jego komnat. Od Ciebie zależy, który ze sposobów wybierzesz. Rekomendujemy wybrać opcję po walce z Godrickiem. Starcie z nim jest fabularne, więc jeśli podążasz ścieżką naszego poradnika, jesteś już po walce z tym upadłym półbogiem. Na powyższej mapie oznaczyliśmy lokalizację dla opcji bez konieczności walki z Godrickiem. 

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 2

Na szęście my już nieco wcześniej postanowiliśmy ułatwić sobie zadania, ponieważ udało nam się odkryć miejsce łaski przy południowej bramie Akademii. Dla przypomnienia jego lokalizację zaznaczyliśmy na mapie. Teraz wystarczy się udać w to miejsce i kontynuować podróż. Jak pamiętasz, ten rejon to posterunek wielu zbrojnych oraz ognistej machiny oblężniczej. Jeśli chcesz, może teraz zmagać się z nimi lub przebiec wzdłuż placu schodkami w dół aż znajdziesz się Podgrodziu Akademii. 

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 3

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 4

Na mapie zaznaczyliśmy Ci monolit z fragmentem mapy dla tego obszaru, więc w pierwszej kolejność udaj się tutaj. Na miejscu zastaniesz monolit, natomiast kilka kroków dalej trafisz na kolejne miejsce łaski do odblokowania, niezwłocznie skorzystaj. Właśnie odkryłeś mapę dla obszaru Północnej Liurnii. 

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 5

Na początek wskażemy Ci miejsce do zdobycia kamienia kowalskiego[3]. Na tym obszarze zauważysz mini kapliczkę. Uważaj jednak, ponieważ wokół aż roi się od potężnych insektoidów. Jeśli nie zamierzasz walczyć, od razu uciekaj. Potwory będą strzelać jadem, dość skutecznie. Rekomendujemy niezwłoczną ucieczkę. 

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 6

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 7

Tymczasem zajmijmy się realizacją jednego z zadań pobocznych w świecie Elden Ring. Na mapie wskazujemy lokalizację nowego miejsca łaski oraz dodatkowej aktywności nieopodal. Udaj się tam. We wskazanym miejscu znajdziesz zagubioną niewiastę z prośbą o pomoc. Musisz odnaleźć innego Zmatowieńca, która odpowiada za kradzieź jej drogocennego naszyjnika. Wedle jej zeznań, złodziej znajduje się w jednym ze zrujnowanych domów nieopodal. 

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 8

Na mapie wskazujemy nową lokalizację, Szopę gotowanej krewetki. To teraz Twój cel.

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 9

Kiedy dotrzesz do szopki, spotkasz rzekomego złodzieja, który okazuje się również kupcem. Możesz zażądać zwrotu naszyjnika na dwa sposoby - zapłatą lub siłą. W zależności od decyzji, wróc potem do niewiasty. Dziewczyna ma na imię Raya i w ramach wdzięczności podaruje Ci zaproszenie do Wulkanicznego Dworu. Sidequest wykonany, pora ruszyć dalej. 

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 10

Powyższa mapa regionu została wzbogacona o znaczniki z naszej strony. W tych miejscach często odnajdziesz kamienie kowalskie, dzięki którym wzmocnisz swoją broń. Warto się teraz nieco rozejrzeć po okolicy i zebrać co się da, następnie udajemy się do kolejnej bestii - Smoka, który strzeże Błyskokamiennego Klucza. To niezbędny przedmiot do otwarcia bramy Akademii Rai Lucarii. 

Elden Ring - Droga do Akademii Rai Lucarii 11

Znacznik nr 5 wskazuje miejsce walki ze Smokiem. Jeśl uznasz, że zwiedziłeś już wystarczającą część tego obszaru, ruszaj na spotkanie z potężnym przeciwnikiem. Jak widzisz, bestia jest obecnie uśpiona. Od Ciebie zależy czy zdecydujesz się na podjęcie walki ze Smokiem. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper