Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring - Burzowa Brama, Burzowe Wzgórze

Burzowa brama

Elden RIng Burzowa brama 1

Na tej stronie prezentujemy dalszy opis przejścia Elden Ring. Skupimy się na przebicie przez Burzową Bramę. Po dotarciu do Ruin Przedniej Bramy z poprzedniego wpisu na wprost Ciebie znajduje się otwarta Burzowa Brama. Idź prosto, natrafisz na gromadę żołnierzy - kuszników. W tej konkretnej chwili, to nie oni stanowią duży problem. Dosłownie. Spójrz zatem w górę, ujrzysz znacznie większe zagrożenie. Czas na ministarcie z gigantem.

Elden RIng Burzowa brama 2

Uprzedzając Wasze pytania - nie jest to boss. To po prostu nieco potężniejszy rozmiarem przeciwnik. Gigant zeskoczy automatycznie w dół kiedy tylko przekroczysz progi Burzowej Bramy. Co wtedy zrobić? Kusznicy rodem z klasycznego (oraz współczesnego) Demon's Souls - będą atakować bełtami, dość skutecznie. Czas wywabić potwora z powrotem na otwarty teren (Ruiny Przedniej Bramy). Pamiętaj aby przy tym zapędzić się do posterunku okupowanego przez zbrojnych. Kiedy już to uczynisz, rozpraw się z gigantem. 

Elden RIng Burzowa brama 3

W trakcie walki z nim pamiętaj o następujących kwestiach:

- Pozwól mu wykonać pierwszy atak pozostając w bezpiecznej odległości, potwór często rozpoczyna wymachywanie rękoma, kiedy już zakończy podwójny zamach, czas wbie mu tuż pod nogi i zadawać maksymalnie trzy ciosy, powtarzaj tę sekwencję

- Kiedy zadajesz ciosy w kończyny, nie pozostawaj tam zbyt długo, ponieważ gigant często będzie próbować Cię zdeptać. Przy skutecznej obronie stracisz od razu cały pasek wytrzymałości, Drugim atakiem jest wyskok do góry o potężnej sile rażenia

- W momencie utraty połowy paska zdrowia, potwór wyciągnie miecz. Stosuje wtedy podwójny, zwodzący atak szarżą oraz uderzenie mieczem o ziemie wywołując falę rażenia. Kontynuuj taktykę rollowania pod nogami potwora naprzemiennie z utrzymaniem dystansu w chwili ataków potwora. Metodą prób i błędów okiełznasz bestię.

Elden RIng Burzowa brama 4

Po ubiciu gigant czas rozprawić się z kusznikami. Aby było ciekawiej za nimi ukryci są nożownicy, stosunkowo łatwi do pokonania. W pierwszej kolejności skup się na eliminacji kuszników. Kiedy uda Ci się ich pokonać przejdź obok drewnianej bariery. Na końcu drogi stoi jeden żołnierz. Rekomendujemy podejść w ukryciu oraz zwabić go. Jeśli pójdziesz na całość z krzaków wyłoni się sfora kuszników oraz nożownik. Ma to istotne znaczenie, ponieważ ewentualna porażka wiąże się z koniecznością starcia z tym samym gigantem. Czas ruszać na Burzowe Wzgórze.

Burzowe Wzgórze

Elden RIng Burzowa brama 5

Spójrz na prawą stronę, znajdziesz jedno z wielu złotych drzew. Zdobędziesz złote nasiono. Przed Tobą rozlega się skrawek dość interesującej okolicy. Co warto wiedzieć o regionie? Jeśli zdecydujesz się zboczyć z drogi w prawą stronę dotrzesz do upadłego kolosa.

Elden RIng Burzowa brama 6

Ten powstanie w chwili, gdy tylko się do niego zbliżysz. Na tę chwilę rekomendujemy zaprzestanie walki z nim z uwagi na jego kamienną odporność. Rozejrzyj się jednak po okolicy. Znajdziesz tutaj sporo rozrzuconych czaszek ze złotymi Runami oraz zwierzynę do upolowania. Kiedy już zakończysz poboczną eksplorację, wróć na szlak. 

Elden RIng Burzowa brama 7

Kilka metrów dalej dostrzeżesz zawieszoną na skalnym wzniesieniu, podniszczoną chatkę. To jest teraz Twój cel. Po drodze natrafisz na sforę wilków. Następnie udaj się do Szopy Burzowego Wzgórza

Elden RIng Burzowa brama 8

W środku znajdziesz tajemniczą żenśką postać. Z jej opowieści wynika, że reszta kompanów uległa przepoczwarzeniu. Nieopodal miejsca spotkania trafisz na zwłoki z kamiennym kluczem do zebrania. Odblokujesz również kolejne miejsce łaski.

Źródło: własne

Komentarze (34)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper