Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Elden Ring

Elden Ring - poradnik do gry. Podstawy, pytania, walka, sekrety, bossowie, opis przejścia, mechaniki, kamienie

Krzysztof Grabarczyk | 12.03, 10:45

Elden Ring: Boss Lwia Aberracja, jak pokonać, porady taktyczne

Opis walki z Lwią Aberracją z Elden Ring.

Przed Tobą mocno agresywny przeciwnik. Jest niewielkich rozmiarów w porównaniu chociażby do Godricka, Zszywańca. Nie jest to żadne ułatwienie dla Ciebie. Jest znacznie szybszy, zacieklejszy. Atakuje przeważnie serią potężnych ciosów mieczem. Kluczem do zwycięstwa w tym pojedynku okazuje się przede wszystkim Twoja skuteczność uników. Bez odpowiednio długiej staminy, ciężko tutaj o zwycięstwo. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 11

- Lwia aberracja rozpocznie starcie z wyskoku. Takie ataki właśnie wyczekuj, kiedy przeciwnik zakończy sekwencję, możesz zadać mu nawet dwa ciosy. Od razu wykonaj unik, ponieważ ten zaatakuje pazurem, po czym wyprowadzi serię ciosów mieczem. Ten jest długi i ma spory zasięg. 

- Musisz uważać w trakcie leczenia. Najlepiej zrobić to w chwili, gdy Lwia Aberracja kończy dany łańcuch ciosów. 

- Stawiaj głównie na uniki. Każdy cios jest markowany, wystarczy odpowiednio wyczuć zachowanie bossa. Metodą prób i błędów opanujesz jego wszystkie ataki. W tej walce jego metodyka nie zmienia się. Takie tempo zadawania ataków z jego strony utrzyma się już do samego końca. Nie ma tutaj żadnej drugiej fazy jak poprzednio. 

Elden Ring - Zamek Morne, boss Lwia Aberracja 11

- Postaraj się zbić mu 3/4 paska życia bez przywoływania duchów. Dzięki temu końcówka tego starcia przebiegnie względnie gładko. Przeciwnik jest szybki, więc nawet jeśli pomocne zjawy odwrócą jego uwagę, nie zadasz mu tylu obrażeń od tyłu co w przypadku większym rozmiarem bossów. Stąd walkę w większości musisz opanować sam

Zwycięstwo przyniesie Ci nowy oręż, Miecz Pozszywanego. Odblokujesz także kolejne miejsce łaski. 

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści Poradnik aktualizowany

Powrót do poradnika
cropper