Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Gran Turismo 7 Poradnik

Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer

Mateusz Wróbel | 06.03, 12:45

Gran Turismo 7 - Strefa i wskaźnik hamowania, jak włączyć te asysty?

Strefy hamowania w Gran Turismo 7.

Po uruchomieniu Gran Turismo 7 może zdarzyć się, że nie będziesz miał aktywnych stref hamowania. Asysta ta nie jest w żaden sposób zablokowana ani nie wyparowała z gry Polyphony Digital - w niektórych przypadkach okaże się natomiast, że musisz włączyć ją ręcznie. 

Gran Turismo 7 Strefa hamowania

Aby to zrobić, zastopuj wyścig wprowadzający lub przejdź do ustawień wspomagania dostępnych na ekranie poprzedzającym wyścig (tuż przed tym, gdy wyrazisz gotowość). Następnie odnajdź fragmenty odpowiadające za:

  • Stefa hamowania - na asfalcie pojawią się czerwone paski informujące, w którym momencie powinieneś zacząć hamować, aby zmieścić się w zakręcie i nie wylecieć z toru. Gdy tylko na nie najedziesz zacznij zwalniać.
  • Wskaźnik hamowania - jeśli go aktywujesz, to tuż przed strefą hamowania zauważysz unoszący się nad Twoim pojazdem, który informuje, iż będziesz musiał zaraz zacząć hamować.

Gran Turismo 7 Stefa hamowania na drodze

Pamiętaj, że włączone asysty dotyczące hamowania pomagają w poznaniu danych obiektów. Lepiej jest mieć je włączone, aniżeli wyłączone, ponieważ każde jedno przestrzelenie zakrętu może skończyć się kraksą lub nawet zrujnowaniem sobie czy innym osobom wyścigu w sesji online.

Źródło: własne

Komentarze (50)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper