Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Gran Turismo 7 Poradnik

Gran Turismo 7 - poradnik do gry. Porady, wyścigi, mapa świata, model jazdy, podstawy, tryby multiplayer

Mateusz Wróbel | 06.03, 12:45

Gran Turismo 7 - porady na start, jak grać?

Kilka porad na start w Gran Turismo 7.

Słowem wstępu: Gran Turismo 7 nie różni się diametralnie od poprzednich odsłon serii. To wciąż produkcja, która wyróżnia się dopracowanym stylem jazdy i samochodami, których ilości detali nie sposób policzyć. Jednakże, wciąż znajdują się gracze, którzy z marką nie mieli jeszcze styczności lub wracają do niej po kilku latach. To właśnie z myślą o przede wszystkim o nich przygotowaliśmy poniższe porady mające pomóc odnaleźć się w świecie wirtualnych zawodów motorsportowych.

  • Oszczędzaj pieniądze na jeden, ulubiony wózek. Potem ulepsz go w warsztacie i naucz się, jak zachowuje się w danych sytuacjach. Wiele z pierwszych zawodów są dość proste, więc warto nabyć porządny samochód już na początku gry i korzystać z niego przez dłuższy czas, aby dopiero później, mając już odłożoną sporą sumę pieniędzy, móc zainteresować się superszybkimi wozami.
  • Przed zainteresowaniem się innymi trybami (szczególnie tymi dot. rozgrywki sieciowej), warto wykonać wszystkie wyzwania z przynajmniej dwóch pierwszych licencji. Dzięki nim dowiesz się, jak powinieneś pokonywać zakręty i zachowywać się w różnych warunkach atmosferycznych na torze. Centrum licencji jest szczególnie polecane dla nowych lub niedoświadczonych kierowców, ponieważ to tutaj poznasz podstawy zaprzyjaźniające z modelem jazdy.
  • Podczas jazdy stosuj zasadę "zewnętrzna-wewnętrzna-zewnętrzna". Chodzi tutaj o pokonywanie zakrętów, wjeżdżając w niego maksymalnie od zewnętrznej strony, potem kierując się w stronę wierzchołka zakrętu, aby później zacząć prostować pojazd stopniowo wychodząc na zewnętrzną stronę toru.
  • Wciskając maksymalnie pedał hamulca pamiętaj, aby nie skręcać - tracisz wtedy bardzo przyczepność, a co za tym idzie, o poślizg nie jest trudno. Podczas skręcania najlepiej nie hamować, a jeśli już jesteś do tego zmuszony, to staraj się robić to z wyczuciem.
  • Po odblokowaniu multiplayera (czyli wykonaniu 10 misji z kawiarni) szukaj takich zawodów, w których jest ograniczona wartość ogólnej mocy pojazdów. Wiele graczy będzie posiadało bardzo mocne bryki, więc przefiltruj serwery i znajdź taki, w którym jeżdżą osoby z podobnymi brykami.
  • Nie zapominaj wymieniać oleju i przeprowadzać remontu silnika w wozach, z których bardzo często korzystasz. Im więcej mają przebiegu, tym bardziej będą potrzebować serwisu. Jeśli go nie przeprowadzisz, to osiągi poszczególnych samochodów zaczną stopniowo spadać.
  • Pamiętaj, że możesz - przed startem wyścigu - ustawić asysty. Szczególnie zalecam początkującym aktywować linię wyścigową i ABS, a wraz z nabieraniem doświadczenia rezygnować z kontroli trakcji.
  • Jeśli zaczynasz przygodę z simracingiem, to staraj się nie jeździć długodystansowych wyścigów. Są one naprawdę męczące i poniekąd frustrujące, ponieważ każdy najmniejszy błąd może sprawić, że ukończysz wyścig w bandzie i stracisz sporo czasu na zawody, których nie ukończysz.
  • W przypadku chęci rzucenia sobie wyzwania, ustaw boty na wysokim poziomie trudności. Oczywiście nie otrzymujesz za to dodatkowych pieniędzy po wyścigach, ale SI jeżdżą dość szybko i próbują z Tobą nawiązać walkę. Na średnim i łatwym poziomie sztuczna inteligencja mocno zawodzi i nie stawia żadnego oporu.

Życzymy miłej zabawy w Gran Turismo 7!

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika
cropper