Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass

Forza Horizon 5 - poradnik do gry. Porady, tuning, mapa, zawody, aukcje, samochody, kasa, znajdźki, Game Pass

Mateusz Wróbel | 06.11.2021, 19:15

Forza Horizon 5 punkty biegłości - jak zdobyć?

W trakcie jeżdżenia po świecie Forzy Horizon 5 będziesz mógł ulepszać swój samochód na dwa sposoby. Pierwszy z nich to oczywiście znany każdemu fanowi motoryzacji tuning, a drugi z nich to biegłość, czyli inaczej punkty samochodów, za które ulepszamy swoje bryki w nietypowy sposób.

Mowa tutaj o zdobyciu dodatkowych punktów doświadczenia czy atrybutów, które załączają się automatycznie po wejściu do danego samochodu. O ile rzeczone punkty nie zdobywa się oddzielnie (tzn. nie są one przypisane tylko do jednej bryki), tak każdy z wozów ma swoje własne drzewko, które możemy stopniowo odblokowywać. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że najlepszymi skillami są te, które zwiększają szansę na zdobycie biegłości.

Forza Horizon 5 biegłość - jak zdobyć?

Biegłość zdobędziesz podczas swobodnej eksploracji, a także w trakcie brania udziału w niemalże każdym rodzaju zawodów. Gra automatycznie nalicza nam specjalne jednostki za niebezpieczną jazdę (driftowanie, szybka jazda pod prąd, jeżdżenie blisko innych aut itd.) po otwartych drogach, które potem są wymieniane na punkty biegłości. Im dłużej zachowujesz się na drodze niebezpiecznie, tym większy mnożnik jednostek zauważysz. Pamiętaj jednak, że aby gra uznała Twoje wyczyny wykonywane w obecnym momencie, nie możesz zakończyć je uderzeniem w inny pojazd czy barierę - w innym razie zostaną one unieważnione.

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY