Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Prolog, Dom Ethana, Droga do wioski

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Prolog, Dom Ethana, Droga do wioski

Po wysłuchaniu niecodziennej bajki i obejrzeniu scenki weź Rose na ręce i udaj się z nią do łóżeczka dla dziecka. Po drodze możesz:

  • załączyć telewizor po lewej stronie od sofy;
  • zbadać pampers leżący na stole;
  • zbadać płytę muzyczną leżącą w kredensie na prawo od kominka;
  • zbadać kubek z kaszką obok kuchni;
  • przeczytać notkę wiszącą na lodówce;
  • zbadać słoiki z jedzeniem dla dziecka znajdujące się w spiżarni;
  • zbadać zdjęcie wiszące na ścianie przy frontowym wejściu do domu;
  • zbadać wózek dziecięcy przy frontowym wejściu.

Każda z czynności sprawi, że Ethan skomentuje swoją obecną sytuację. Trzy grosze dołoży również Mia. Olewając powyższe czynności i od razu przechodząc na piętro, nie tracisz zbyt wiele. Będąc na górze skręć w lewo (jeśli masz ochotę, skorzystaj z instrumentu muzycznego, aby uspokoić dziecko), a potem idź prosto. Przejdź przez drzwi prowadzące do sypialni i ułóż córkę do spania.

Resident Evil Village - Prolog, Dom Ethana, Droga do wioski

Nie wychodź od razu z pokoju (lub zrób to, jeśli nie interesuje Cię eksploracja), bo za łóżkiem dotrzesz do sekretnego pomieszczenia. Znajdziesz w nim laptopa i dwa interesujące e-maile, dokument w zielonym kredensie, zabawkę Rose leżącą na zielonym fotelu, regał z książkami i obszerny album ze zdjęciami. Ma on kilka stron, więc jeśli interesuje Cię, jak minął czas Mii i Ethanowi między RE7 a RE Village, przejrzyj go.

Teraz wyjdź z pokoju i udaj się na wprost - w łazience znajdziesz tabletki swojej żony, a w pomieszczeniu z prawej strony - gazetę przypominającą o wydarzeniach sprzed paru lat. Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak wrócić do Mii i zjeść z nią wspólny obiad, który zostanie niespodziewanie przerwany przez... Chrisa Redfielda.

Po przebudzeniu się obok rozbitej ciężarówki, chwyć za telefon, a potem przejrzyj notatkę informującą o celach oddziału Redfielda. Nie pozostaje Ci nic innego, jak kierować się ku górze.

Resident Evil Village - Prolog, Dom Ethana, Droga do wioski

Droga nie jest skomplikowana. Korzystając z latarki trzymaj się głównego, wydeptanego szlaku - po chwili powinieneś dotrzeć do drucianego płotu, pod którym przejdziesz klikając R3 (aktywacja systemu kucania). Po zranieniu się wstań i idź do góry - miń powieszone na linkach wrony i wejdź do budynku, którego poprzedzają porozrzucane śmieci. W środku nie znajdziesz tak naprawdę nic konkretnego, więc możesz odpuścić tutaj otwieranie pustych kredensów i szafek.

Przejdź przez jadalnio-sypialnie i zejdź schodami w dół, do piwnicy. Tam będzie czekać na Ciebie tajemnicza fotografia położona na szpitalnym wózku, a także zakrwawiona szafa. Gdy ją otworzysz, w domu rozlegnie się ogromny huk. Wróć na górę i przeczołgaj się pod zawaloną szafą, aby móc wyjść na powierzchnię. Gdy to zrobisz, idź przed siebie. Zejdź ze skarpy. Miń czerwonego konia i wejdź do domku z prawej strony, do którego drzwi są uchylone.

Resident Evil Village - Prolog, Dom Ethana, Droga do wioski

Od razu po lewej stronie, za drzwiami, znajdziesz zamknięty kredens. Wejdź z nim w interakcję, aby oznaczyć go na mapie. Do jego otwarcia będzie potrzebny wytrych, który zdobędziesz w późniejszej fazie rozgrywki. Teraz możesz wyjść z domku i skręcić w prawo - w stronę stadniny dla koni. W kolejnym miejscu zainteresuj się mechanizmem przy studni, a także stodołą i stojącym na prawo od niej wychodkiem, aby oznaczyć je na mapie. Będziesz musiał tak czy siak wrócić do tego miejsca później, bo obecnie nie posiadasz przedmiotów potrzebnych do zbadania tychże terenów.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper