Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Śluza wodna, Walka ze zmutowanym sumem, Wiadomości Heisenberga

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Śluza wodna, Walka ze zmutowanym sumem, Wiadomości Heisenberga

Po powrocie do budynku kontrolnego zainteresuj się panelem z kolorowymi przyciskami. Dzięki niemu będziesz mógł otworzyć śluzę wodną, co sprawi, że zmutowany Moreau nie będzie mógł szybko się poruszać. Zagadka ta nie jest skomplikowana, o ile tylko zauważysz, że poboczna kartka przedstawia rozwiązanie. Odwróć ją o 90 stopni w lewo tak, aby czarny przycisk zgadzał się z tym, co widzisz na panelu.

Resident Evil Village - Śluza wodna, Walka ze zmutowanym sumem, Wiadomości Heisenberga

Rozwiązanie przedstawiam również powyżej. Po wybraniu takich kolorów, poziom wody spadnie, a Ty będziesz mógł, schodząc w dół, zebrać 1000 Lei z beczki, przeczytać bardzo ciekawe notatki z kredensu, a także zebrać powiększony magazynek do M1911. Teraz nie pozostaje nic innego, jak rozprawić się z przeciwnikiem.

Po spadnięciu na bagna, uzupełnij zapasy widoczne po lewej stronie na stole. Kawałek dalej wyleci na Ciebie zmutowany Moreau. Nie strzelaj - ponownie jak w przypadku Lady Dimitrescu - w ciało potwora, lecz zainteresuj się jedynie jego "sercem", czyli w tym przypadku kruchym ciałem wroga wystającym z paszczy.

Resident Evil Village - Śluza wodna, Walka ze zmutowanym sumem, Wiadomości Heisenberga

Do zadawania ciosów przyda się najbardziej karabin snajperski. Nie myśl tutaj nawet o strzelbie, bo przeciwnik potrafi Cię "zgnieść" lub pluć toksycznym jadem. Ważne jest więc ustawienie się na minimum średnim dystansie, najlepiej blisko jakichś ścian, które sprawiłyby, że jego wydzielina nie trafi w ciało Ethana.

W trakcie walki sporą rolę odgrywają także łatwopalne beczki - strzelaj w nie, gdy przeciwnik jest blisko nich, aby wybić go z równowagi. Zadaje mu to sporo obrażeń nawet wtedy, gdy jego "serce" nie jest wystawione przed paszczę. Podobnie zachowują się miny, więc jeśli je posiadasz (a jeśli nie, to spróbuj je znaleźć na pobliskich stołach z zapasami), połóż w miejscu, do którego powinien dostać się przeciwnik.

Resident Evil Village - Śluza wodna, Walka ze zmutowanym sumem, Wiadomości Heisenberga

Gdy przeciwnik straci około połowę paska zdrowia, zacznie ziać toksycznym deszczem. W tym momencie musisz jak najszybciej udać się do miejsca z dachem (najlepiej będzie, jeśli podejdziesz pod warsztat po lewej stronie, patrząc na miejsce, z którego wyleciał potwór przy pierwszym spotkaniu. Tam także znajdziesz amunicję i inne przedmioty przydatne w walce.

W trakcie drugiej fali starcia, tuż po trującym deszczu, przeciwnik będzie szarżował w Twoją stronę, niszcząc po drodze drewniane szopy. W tym momencie możesz wspomóc się granatnikiem, aby go choć na trochę zwolnić i móc uciec w inną stronę. Po kilkudziesięciu sekundach, zmutowany Moreau uspokoi się, a Ty - korzystając z tych samych sposobów, co w trakcie pierwszej fali - będziesz mógł go wyeliminować.

Resident Evil Village - Śluza wodna, Walka ze zmutowanym sumem, Wiadomości Heisenberga

Po wyjściu zwycięsko z konfrontacji zbierz pozostałe zapasy. Łącznie masz 4 miejsca, gdzie mogłeś je znaleźć (włączając w to pierwszy stół po upadku na bagna). Następnie wróć do kopalni drogą na północ - przed zamkniętymi drzwiami skręć w lewo, uprzednio zbierając 7 naboi do pistoletu, aby wejść do tajemniczego pokoju. Przeczytaj dzienniczek leżący na taborecie i zbadaj klucz widoczny na stole. Po połączeniu go z tym obecnym, stworzysz Six-Winged Unborn Key potrzebny do wydostania się z bagien Moreau. Pomów z Heisenbergiem przez telewizor i opuść windą kopalnię. Przejdź przez młyn i rusz w stronę wioski. Uwaga! Jeśli chcesz zebrać wszystkie bronie, użyj zdobytej wcześniej wajchy, aby dostać się na wschód młyna, gdzie będzie czekać na Ciebie skarb, a w nim rewolwer korzystający z amunicji typu magnum.

Jeśli jednak nie interesuje Cię rewolwer, wbiegnij do wioski. Heisenberg przygotował specjalne powitanie - biegnij w stronę cmentarza i omijając kościół, otwórz bramę prowadzącą na północny-wschód. Tuż przed wejściem do ruin twierdzy na wprost, możesz odbić także w lewo, aby zdobyć szósty z ośmiu dostępnych skarbów.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper