Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Powrót do Duke'a, Mia, Rezydencja Beneviento, Manekin

Mateusz Wróbel | 27.10, 21:15

Resident Evil Village poradnik - Powrót do Duke'a, Mia, Rezydencja Beneviento, Manekin

Będąc na terenie kolejnego domku, zbierz proch strzelniczy i otwórz sobie drzwi do wcześniej zamkniętego budynku z lewej strony. Możesz teraz zabić także kurczaki, aby zdobyć mięso, które posłuży Ci do zarobienia pieniędzy lub jedzenia. Zajrzyj następnie do wychodka, gdzie znajdziesz kryształ. Później, skorzystaj z drabiny, aby dostać się na dach, z którego przejdziesz do mieszkania z czerwonym kominem.

Resident Evil Village - Powrót do Duke'a, Mia, Rezydencja Beneviento, Manekin

W środku będzie na Ciebie czekał Lycan oraz 15 naboi do pistoletu. Podejdź pod szkatułkę na stole na środku i zbadaj papier, z którego dowiesz się, jak zbudować potrzebny Ci klucz. Po jego odłożeniu zdobędziesz klucz, który musisz obrócić w taki sposób, aby móc go zbadać (jest to wymagające do stworzenia Four-Winged Key. Teraz wróć do handlarza Duke'a korzystając z zielonej bramy przed Tobą. Postać ta wprowadzi Cię do tematu lordów.

Kolejnym krokiem jest otwarcie bramy na północ z pomocą wcześniej zdobytego klucza. Gdy to zrobisz, idź cały czas prosto, mijając powieszone lalki. Przejdź przez most i bramę, za którą spotkasz Mię, która zaprowadzi Cię do tajemniczych nagrobków. Tuż za nimi znajduje się kaplica, do której, aby wejść, musisz włożyć rodzinne zdjęcie. Po wejściu do podziemi, skorzystaj z windy, aby dostać się na obrzeża rezydencji Beneviento. Przed wejściem do budynku, odbij w lewo, gdzie znajdziesz kolejnego kozła.

Resident Evil Village - Powrót do Duke'a, Mia, Rezydencja Beneviento, Manekin

Będąc w środku - nie ma potrzeby, aby zwiedzać jakiekolwiek tereny. Cały segment rozgrywki związany z Beneviento jest pozbawiony jakichkolwiek przedmiotów do zebrania. Przejdź drzwiami widocznymi na wprost, aby dostać się do drugiego salonu, a potem przejdź przez drzwi z prawej, które poprowadzą Cię do następnej windy. Wjedź nią na drugie piętro rezydencji.

Na górze, idź korytarzem cały czas prosto. Dojdziesz do pokoju, który wraz z upływem czasu będzie przekształcał się w istną rzeźnię. Zbierz pojemnik z częścią Rose, co sprawi, iż na stole przed Tobą pojawi się manekin. Jeśli zbadasz zdjęcie, to dowiesz się, że ma on odzwierciedlać Mię, Twoją żonę. W tym też momencie stracisz jakiekolwiek wyposażenie - odzyskasz je dopiero po wyjściu z rezydencji.

Resident Evil Village - Powrót do Duke'a, Mia, Rezydencja Beneviento, Manekin

Podejdź pod manekina i zacznij go "rozbierać". Twoim zadaniem będzie urwanie mu prawej ręki (zrobisz to przesuwając palce Ethana do najbliższego złączenia, a następnie ciągnąc element w przeciwną stronę od ciała), z której wyleci pewien szyfr, prawego przedramienia (srebrny klucz) oraz lewej nogi (klucz do pozytywki). Dodatkowo, ściągnij z palca z lewej dłoni pierścionek zaręczynowy. Pozostałe rzeczy będą dostępne dopiero wtedy, gdy zdobędziesz odpowiednie przedmioty.

Aby przejść dalej, musisz otworzyć sobie drzwi, które Beneviento niespodziewanie zamknęła. Otworzysz je, przechodząc do pomieszczenia z prawej strony z pomocą zdobytego przed chwilą klucza. Nalej wody do umywalki, a następnie umyj w niej zdobyty przed chwilą pierścionek. Sprawi to, że na przedmiocie pojawi się sześciocyfrowy szyfr (052911), który wstukasz do kłódki przy głównych drzwiach. Po wyjściu na korytarz, skręć w drzwi po lewej stronie, które nagle staną się otwarte.

Resident Evil Village - Powrót do Duke'a, Mia, Rezydencja Beneviento, Manekin

Podejdź pod pozytywkę i korzystając ze zdobytego z prawego przedramienia klucza, ustaw ją tak, jak na powyższym zdjęciu, co zostanie wynagrodzone zdobycie pęnsety. Jeśli się pomylisz, puszczana z niej piosenka zostanie przerwana, a Ty będziesz zmuszony ustawić ją raz jeszcze. Wróć do manekina wraz z nowym przedmiotem i otwórz jego usta, odchylając je do tyłu. Wyciągnij leżącą w buzi kasetkę do filmu i przejdź na sam koniec korytarzu, aż do windy, i przejdź do pokoju drzwiami z prawej.

Na miejscu podejdź do projektora. Będziesz musiał w tym przypadku odpowiednio ustawić taśmy filmowe, bazując na notatce z lewej strony. Tak prezentuje się rozwiązanie:

Resident Evil Village - Powrót do Duke'a, Mia, Rezydencja Beneviento, Manekin

W przypadku pomyłki, film zostanie puszczony, ale w pewnym momencie zostanie przerwany. Gdy już dobrze ustawisz taśmy, wejdź do ukrytego pokoju za regałem z książkami. Znajdziesz tam nożyczki, którymi przetniesz bandaże widoczne pod Tobą, a także te przy manekinie. Wracając do "rzeźni", zadzwoni do Ciebie telefon. Odwróć się i odbierz go, aby pomówić z... Mią.

Gdy wrócisz do manekina, przetnij bandaże, aby dostać się do kulistego medalionu potrzebnego do otwarcia kolejnych drzwi, które znajdziesz na końcu korytarza po lewej. Włóż item w wyznaczone miejsce i dwa pozostałe ustaw tak, jak na zdjęciu poniżej:

Resident Evil Village - Powrót do Duke'a, Mia, Rezydencja Beneviento, Manekin

Po tym, drzwi otworzą się, a Ty będziesz mógł zejść do piwnicy, znanej z filmu odtwarzanego poprzez projektor. Zejdź po szczeblach do studni, gdzie znajdziesz kluczyk do skrzynki energetycznej. Po wyjściu do góry wróć do "rzeźni" i wyjdź na główny korytarz. Parę kroków dalej natkniesz się na potwora wydającego krzyki rozwścieczonego dzieciaka. Odwróć się za siebie i przebiegnij przez drzwi, w których znajduje się np. umywalka. Korzystając z wcześniej odkrytego przejścia, przejdź do pokoju z projektorem, a potem do windy, gdzie otworzysz wyżej wspomnianą skrzynkę rzeczonym kluczem. Zabierz z niej figurkę dziecka, z którą wróć - przez wcześniej zabandażowane przejście - do drzwi, na których znajduje się herb matki z dzieckiem. Uzupełnij go zebranym przed chwilą itemem.

Źródło: własne

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper