Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Jaskinia, droga do wioski, warsztat, szukanie domu z czerwonym kominem

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Jaskinia, droga do wioski, warsztat, szukanie domu z czerwonym kominem

Po zapisaniu rozgrywki wyjdź na zewnątrz i podejdź pod drzwi zamknięte na kłódkę. Strzel w nią lub uderz nożem, aby rozwalić i przejdź do jaskini. Tam, zabij ryby (np. nożem, aby nie tracić amunicji), z których zbierzesz mięso. Trzymaj je w ekwipunku, bo potem będziesz mógł je prawdopodobnie upiec. Kawałek dalej spotkasz wiedźmę, która wprowadzi Cię w kolejną tajemnicę. Po tym otwórz skrzynkę, zabierz klucz Winged Key i wyjdź na zewnątrz. Pociągnij za dźwignię, co spowoduje, iż znajdziesz się na placu ceremonii. Nic tutaj nie znajdziesz, więc przejdź od razu dalej. Przed zejściem schodami w dół, odbij w prawo i rozwal żółtą skrzynkę, aby zdobyć trochę amunicji do karabinu snajperskiego.

Przy moście powitają Cię Lycanie. Wyeliminuj ich i zejdź na dół do zamkniętego pomieszczenia, gdzie na ziemi leży kolejny figurka kozła. Wróć na górę i wejdź do katakumb z lewej strony, gdzie czeka na Ciebie jeszcze jeden Lycan oraz metal z żółtej skrzynki. W ciemnych pomieszczeniach po prawej znajdziesz odpowiednio złom oraz zamknięta skrzynkę. Korzystając z wcześniej zebranego klucza, otwórz kolejną bramę i pomów z handlarzem. Dowiesz się ciekawej rzeczy o noszonym przez Ciebie pojemniku, który możesz od razu włożyć do mechanizmu na środku lokacji - w ten sposób uruchomisz również pierwszą z paru retrospekcji. Podejdź pod czerwoną bramę, przerwij łańcuch - spowoduje to powrót do wcześniej odwiedzonych już terenów.

Resident Evil Village - Jaskinia, droga do wioski, warsztat, szukanie domu z czerwonym kominem

Przed przejściem do celu, zalecam wykonanie trzech rzeczy: po pierwsze, wejdź do domku z prawej strony i otwórz ostatnią skrytkę w nim się znajdującą z pomocą zdobytego w zamku wytrycha. Znajdziesz tam sporo amunicji do strzelby. Potem podejdź pod kapliczkę i strzel w ruchomego kozła (możliwe, że zrobiłeś to już wcześniej). Ponadto, wróć do kościoła ze zdjęciem Heisenberga, Dimitrescu i Mirandy - zauważysz, że ktoś przybył do wioski z nowoczesnym sprzętem. Wyjdź z kaplicy i udaj się na północ, gdzie zabijesz parę kurczaków (mięso) i zdobędziesz 7 naboi do pistoletu z żółtej skrzynki. Za kapliczką z prawej strony od wejścia znajdziesz kolejnego kozła.

Teraz możesz wrócić na główną ścieżkę i podejść pod traktor. Zamknięta wcześniej piwnica jest teraz otwarta, więc wejdź do niej i zbierz płyn chemiczny, złom, proch strzelniczy, miśka, 7 naboi do pistoletu oraz szmaragd leżący pod piecem. Po tym przejdź przez zamkniętą wcześniej bramę (po lewej od piwnicy) prowadzącą do nieodkrytego dotąd domu.

Resident Evil Village - Jaskinia, droga do wioski, warsztat, szukanie domu z czerwonym kominem

Gdy tylko to zrobisz, wejdź do domu. W środku znajdziesz 10 sztuk amunicji w szafie, notatkę leżącą na stole, zamknięty kredens, a przy wyjściu - figurkę nieznanego zwierzęcia. Po wyjściu na zewnątrz otwórz sobie bramę z prawej strony i odwróć się za siebie, aby sprawdzić wychodek. Znajdziesz w nim złom. Teraz wejdź do stodoły z lewej i przesuń komodę na prawo, aby przejść do drugiej części wioski - zabij Lycana i podejdź pod zwiedzoną wcześniej stodołę. Na górze będzie wisiał lampion, który po rozbiciu wypuści 1000 Lei. Po zebraniu pieniędzy, wróć pod czerwoną bramę na lewo od traktora, rozwalając jej kłódkę nożem.

Znajdziesz się na terenie warsztatu. W budynku po lewej znajdziesz fotkę i na jej odwrocie istotną notatkę. Po popatrzeniu się na okno, będziesz musiał wyeliminować Lycana, a potem otworzyć szafkę. Zgodnie z numerami przedstawionymi przez okno, prawidłowy kod to: 070408. Po otwarciu szafki, będziesz mógł zabrać z niej nową broń oraz klucz potrzebny do dźwignięcia podnośnika. Wyjdź na zewnątrz i rozwal jeszcze żółtą skrzynkę, pod którą kryje się 470 sztuk Lei. Teraz wróć do traktora i użyj podnośnika.

Resident Evil Village - Jaskinia, droga do wioski, warsztat, szukanie domu z czerwonym kominem

Kawałek dalej natkniesz się na aż czterech Lycanów. Pamiętaj, że jeden z nich nadejdzie z lewej strony, od stodoły, więc miej go na uwadze. Po użyciu podnośnika przeczołgaj się pod traktorem i wejdź do chlewa z prawej strony, z którego nagle wyleci świnia. Jeśli ją zabijesz, zbierzesz aż dwa kawałki mięsa. Kawałek dalej, w miejscu, gdzie wleciałeś do wioski, znajdziesz także 7 sztuk amunicji do pistoletu. Teraz wróć na główny szlak. Po drodze zabij paru Lycanów - po minięciu drogowskazu możesz wejść do budynku na lewo przez okno, gdzie czeka na Ciebie w nagrodę bomba rurowa.

Drzwi są zabarykadowane, więc musisz wrócić na drogę. Na Twojej drodze stanie opancerzony Lycan, na którego możesz użyć wyżej wymienionej bomby lub strzelby. Po rozwaleniu jego hełmu, strzelaj w głowę, aby wyeliminować oponenta. Gdy już to zrobisz, podejdź pod bramę z prawej i otwórz ją kluczem - w szopie znajdziesz 350 Lei i zawór potrzebny w dalszej części gry. Możesz także wejść na dach budynku po drabinie, aby zdobyć złom.

Resident Evil Village - Jaskinia, droga do wioski, warsztat, szukanie domu z czerwonym kominem

Kolejnym krokiem będzie rozwalenie kłódki przy niebieskiej bramie. Gdy przejdziesz na posiadłość nieznanego mężczyzny, możesz podejść pod dom z lewej strony i przeczytać notatkę informującą, że aby wejść do środka, będziesz potrzebował specjalnego klucza. Teraz cofnij się i sprawdź wychodek, gdzie znajduje się wytrych, a także rozwal żółtą skrzynkę (2 naboje do strzelby). W malutkiej szopie na wprost zabij Lycana i zbierz proch strzelniczy, 25 sztuk amunicji do pistoletu oraz szmacianą lalkę. Teraz, gdy już wszystko zwiedziłeś, wróć na dach po wcześniej wspomnianej drabinie i przeskocz do domku z czerwonym kominem.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper