Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Resident Evil Village - poradnik i solucja. Fabuła, bronie, walka, mapa, zagadki, przedmioty, crafting, porady

Resident Evil Village - Chris Redfield - jak rozwalić pleśń w wiosce?

Mateusz Wróbel | 14.05.2021, 09:30

Resident Evil Village poradnik - Chris Redfield - jak rozwalić pleśń?

Po przejęciu kontroli nad Chrisem Redfieldem będziesz musiał zinfiltrować wioskę przepełnioną Lycanami oraz siłą nieczystą będącą pod kontrolą matki Mirandy. Poniżej opisuję najlepszy sposób na to, jak zabrać się za ten segment zabawy nie dając się otoczyć wrogom.

Resident Evil Village - Chris Redfield - jak rozwalić pleśń w wiosce?

Po pierwsze, przed przyjściem na główny plac wioski nie waż się zużywać granatów odłamkowych. Są one tutaj tak potrzebne, że bez nich ani rusz. Ponadto, zapomnij o ilości amunicji - nie zwracaj na nią w ogóle uwagi. Po chwyceniu za specjalny przyrząd, oznacz konstrukcję z pleśni. Po chwili zauważysz kilku Lycanów - poczekaj, aż 3/4 z nich upadnie na ziemię i rzuć na środek placu, w okolicy figurki, granat odłamkowy. Wykonaj tę samą czynność z drugą turą przeciwników. Po tym członek załogi odezwie się z informacją, że przyrząd został załadowany, a Ty możesz ponownie oznaczyć pleśń.

Zrób to nie zważając na spadające na dół zombie. Ruszaj się natomiast od lewej do prawej, aby nie zostać trafionym z łuku. Gdy przyjmiesz obrażenia, oznaczenie zostanie przerwane. Po drugim oznaczeniu, biegnąca do Ciebie grupka Lycanów zostanie zabita. Rusz w stronę kapliczki i odbij w lewo, w stronę zielonej skrzynki, gdzie znajdziesz sporo przydatnych zapasów. Możesz je szybko zebrać, a potem odwrócić się za siebie. Po zauważeniu kilku zombie, strzel w łatwopalną beczkę widoczną po lewej stronie.

Resident Evil Village - Chris Redfield - jak rozwalić pleśń w wiosce?

Następnie wejdź na dach i zabijaj pozostałych zombie. Zalecam tutaj również używać granatów, nawet na tych pancernych. Gdy Lobo da znać o o trzecim załadowaniu energii, możesz spaść z dachu myląc wrogów, a potem ponownie na niego wchodząc. Podczas oznaczania uważaj na kolejnych łuczników, więc bądź po prostu w ruchu.

Jeśli wykonałeś powyższe czynności tak, jak opisałem, to powinieneś poradzić sobie z tym segmentem zabawy.

Źródło: własne

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

Powrót do poradnika

PORADY

cropper