FIFA 20 - Poradnik. Najlepsi gracze, FIFA Ultimate Team - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 20 - Poradnik. Najlepsi gracze, FIFA Ultimate Team

FIFA 20 – FIFA Ultimate Team (FUT) - jakie nowości, jak grać, porady 

Wojciech Gruszczyk | 01.10.2019, 18:00

FIFA 20 – FIFA Ultimate Team (FUT) - jakie nowości, jak grać, porady

FIFA Ultimate Team powraca do FIFA 20 i ponownie jest to jeden z najważniejszych trybów przygotowanych przez Electronic Arts. Twórcy w znaczący sposób odświeżyli wariant zabawy, by zapewnić swoim klientom kolejne powody do spędzania wolnego czasu na serwerach FUT-a. W tym miejscu znajdziecie konkretne informacje dotyczące nowości oraz porady ułatwiające rozgrywkę – akurat w FUT 20 pojawiło się kilka świeżych elementów, które w znaczący sposób wpłyną na Wasze doświadczenie i pomogą w lepszym budowaniu składu.

FIFA 20 Ultimate Team – jak układać i gdzie testować skład?

Podczas swojej kariery w FIFA Ultimate Team zdobędziecie wiele zróżnicowanych kart, które w większym lub mniejszym stopniu pozwolą Wam budować skład. Tytuł EA Sports nagradza sprawdzanie różnych taktyk i w FIFA 20 pojawiła się nowa opcja umożliwiająca dokładne wypróbowanie wszystkich dostępnych piłkarzy.

W FIFA 20 możemy rozegrać mecze towarzyskie FUT, które nie wpływają na kondycję oraz kontrakty zawodników. Autorzy nie łączą wygranych lub przegranych do bilansu klubu i w ponadto możemy bez problemu testować różne taktyki i ostre wejścia, ponieważ kontuzje oraz czerwone kartki nie mają odzwierciedlenia w grze głównej.

Mecze ze znajomymi możecie rozgrywać na standardowych zasadach 11 na 11, ale deweloperzy oferują także dodatkowe warianty, które pozwalają czerpać z testów pełnymi garściami:

 • Maksymalne zgranie (nowość w FIFA 20, tylko FUT) – każdy piłkarz rozpoczyna mecz ze zgraniem o wartości 10, a zgranie drużynowe wynosi 100. Gracz może w ten sposób sprawdzić pełny potencjał swoich zawodników.
 • Wymiany (nowość w FIFA 20, tylko FUT) – przed rozpoczęciem meczu gracze otrzymują po trzech losowych piłkarzy przeciwnika. Pozwala to sprawdzić różne taktyczne możliwości.
 • Piłka-zagadka (nowość w FIFA 20) – piłka wpływa na możliwości piłkarza (podkręca jego drybling, poprawia strzelanie, szybkość biegu lub poprawia podania) albo zawiera inną wartość punktową (gole to od 1 do 3 punktów). "Zagadka" resetuje się, gdy piłka opuści murawę.
 • Król wzgórza (nowość w FIFA 20) – podczas meczu na murawie pojawia się specjalne miejsce, w którym musi znajdować się piłkarz z futbolówką. Wytrzymując odpowiedni czas, możecie napełnić wskaźnik wartością gola – maksymalnie „3”. Następnie trzeba strzelić do bramki przeciwnika, by odebrać zdobyty bonus.
 • Główki i woleje – intensywny tryb, podczas którego nagradzane są tylko te gole zdobyte główką lub wolejem – niezbędna jest odpowiednia wrzutka i najlepiej w tym wypadku strzelać przy pierwszym kontakcie z piłką.
 • Przetrwanie – wymagający mecz sprawdzający opanowanie każdego piłkarza, ponieważ po strzeleniu gola jeden z naszych zawodników schodzi z boiska.
 • Strzały z daleka – spotkanie nagradza graczy, którzy potrafią celnie strzelić z daleka.
 • Bez zasad – mecz bez udziału sędziego, możesz grać ostro i nie trzeba się martwić o odesłanie piłkarzy do szatni. Brak arbitra skutkuje także tym, że nikt nie odgwiżdże spalonego.

W FIFA Ultimate Team mamy teraz większą niż kiedykolwiek możliwość testowania składu i trzeba z tego korzystać. Dodatkowe opcje pozwalają na udoskonalenie wszystkich taktyk i doprowadzenie zespołu do upragnionego zwycięstwa.

FIFA 20 Ultimate Team 1

FIFA 20 Ultimate Team – z ulepszonym Squad Battle. Jak wykorzystać potencjał nowości?

Squad Battle to wciąż jeden z najpopularniejszych wariantów zabawy w FIFA Ultimate Team. Twórcy postanowili odświeżyć interfejs i teraz przed rozpoczęciem rozgrywki otrzymujemy szczegółowe informacje o przeciwniku – twórcy prezentują najlepszych piłkarzy oraz wykorzystywaną taktykę. Te informację pozwolą na dopasowanie swoich założeń – możemy odpowiednio ustawić zespół lub skupić się na wyeliminowaniu przedstawionego zagrożenia.

W FUT 20 Squad Battle zmieniono ograniczenie czasowe odświeżania pojedynków – teraz każdy gracz może wykonać 40 odświeżeń w tygodniu (4 nowe składy do momentu 10 odświeżeń na tydzień). Warto zaznaczyć, że tylko pierwsze 10 odświeżeń pozwoli nam rywalizować w oficjalnych rozgrywkach – później możemy sprawdzać swoje umiejętności podczas wykonywania zadań lub po prostu uczestniczyć w nowych pojedynkach.

W Squad Battle możecie teraz także grać w Drużyną Tygodnia – choć EA pozwala powtarzać rozgrywkę, by poprawić swój wynik, to jednak należy pamiętać, że zawsze ryzykujemy gorszy rezultat.

FIFA 20 Ultimate Team – jak efektownie rozwijać zespół? Bierz udział w zadaniach

FIFA 20 podąża drogą innych gier rozwijanych przez miesiące od pierwotnej premiery i deweloperzy wprowadzają sezonową aktywność w formie zadań. Cały rok będzie podzielony na wydarzenia, podczas których otrzymamy szansę zdobywania licznych nagród. Gracze mogą teraz brać udział w różnorodnych celach, które są ze sobą często połączone motywami. Biorąc udział w indywidualnych wyzwaniach możemy gromadzić punkty PD oraz nagrody, a jednocześnie zaliczać progi kolejnych grup misji.

FUT 20 został przeprojektowany w taki sposób, by gracze chętnie brali udział w sezonowych aktywnościach. Firma przygotowała:

 • Zadania codzienne – każdego dnia w FIFA 20 znajdziecie nowe proste misje, które pozwolą szybko zdobyć PD i następnie zebrać wymarzone nagrody. Należy pamiętać, że zadania są resetowane po 24 godzinach.
 • Zadania tygodniowe – grupa indywidualnych zadań, które musimy wykonać przez siedem dni. Twórcy pozwalają pomijać niektóre wyzwania i następnie dokończyć je w kolejnym tygodniu – wyjątkiem są jedynie misje na koniec sezonu.
 • Zadanie sezonowe – od pierwszego do ostatniego dnia sezonu będziemy brać udział w rozbudowanych i długoterminowych zadaniach, które pozwolą zgromadzić sporo PD oraz zdobyć zacne nagrody.
 • Zadanie dynamiczne – EA zachęca do stałego sprawdzania zadań sezonowych, ponieważ systematycznie na serwerach pojawią się także wyzwania specjalne – są to ograniczone czasowo grupy wyzwań. Twórcy za pomocą dynamicznych wydarzeń pozwolą uczestniczyć w powiązanych rozgrywkach lub tematycznych misjach (przykładowo związanych z wydarzeniami w świecie rzeczywistym).

Wypełniając poszczególne zadania będziecie otrzymywać punkty PD, dzięki którym zdobędziecie kolejne poziomy. W każdym sezonie można zdobyć maksymalnie 30 LVL i do każdego są przypisane inne nagrody – twórcy pozwolą zgarnąć paczki, piłkarzy, karty do personalizacji klubu lub nawet doładowania monet.

Autorzy chcą sprawdzać zdolności graczy, więc oferują także zadania podstawowe oraz punkty kontrolne – to kolejne sposoby na odblokowywanie nagród:

 • Zadania podstawowe – początki w FIFA Ultimate Team mogą być trudne, więc EA Sports zachęca do uczenia się podstaw. Gracz może wziąć udział w wyzwaniach tematycznych, dzięki którym pozna sekrety FUT-a i zdobędzie pierwsze nagrody.
 • Punkty kontrolne – FIFA 20 będzie żyła przez wiele miesięcy i punkty kontrolne są tego najlepszym potwierdzeniem. Są to specjalne długoterminowe zadania, które nie są objęte sezonami – niektóre możemy wypełniać przez kilka tygodni, by zdobyć upragnione nagrody. Ten typ wyzwań jest związany z ważnymi momentami w historii klubu.

FIFA 20 Ultimate Team 2

Źródło: własne

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper